مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6644 -تاریخ انتشار : دوشنبه 05 مهر 1395 -ساعت : 12:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران :

عابران می توانند در کاهش ترافیک روزهای مهر موثر باشند

مازندشورا: نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران همزمان با روزهای نخست فعالیت مدارس در شهر به رعایت قوانین تردد توسط عابران پیاده تاکید کرد و گفت: اگر عابران پیاده هم همچون راننده های خودرو و راکبان موتور سیکلت قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند بخشی از ترافیک برطرف خواهد شد.

مازندشورا:

بلدیه| مرتضی طلایی  با بیان اینکه حضور اولیای دانش آموزان در روزهای آغازین بازگشایی مدارس نیز در به وجود آمدن ترافیک نقش دارد، عنوان کرد:امیدواریم در این روزها خانواده ها بیشتر از گذشته به هنگام عبور از خیابان به چراغ قرمز توجه داشته باشند.
وی به حضور خودروهای تک سرنشین و دو سرنشین در شهر اشاره کرد و افزود: در فصل پاییز به ویژه در ساعات نخستین روز باید به طور مشخص برای خودروهای تک سرنشین و دو سرنشین محدودیت ایجاد کنیم چرا که حضور آنها بخشی از ترافیک را بوجود می آورد.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه باید بپذیریم بخشی از ترافیک آغاز سال تحصیلی طبیعی است، اظهار کرد: در این روزها جمعیت قابل توجهی وارد شهر می شوند و به طبع آن ترافیک و سایر پیامدها را مشاهده خواهیم کرد.
طلایی اضافه کرد: اگر در روزهای نخست مهرماه تعامل میان شهرداری، نیروی انتظامی به طور مشخص پلیس راهنمایی و رانندگی ، آموزش و پرورش و همچنین اولیای دانش آموزان شکل بگیرد به طور قطع منجر به یک مدیریت واحد و یکپارچه می شود که می توان به واسطه آن فرهنگ تردد در سطح شهر را ارتقاء بخشید و بخشی از پیامدها را مدیریت کرد.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران یکی از راهکارهای مدیریت ترافیک پایتخت را تنظیم ساعات کار بخش های اداری و تجاری عنوان کرد و گفت: با تنظیم ساعات کار بانک ها، اداره ها و نیروی مسلح که حجم تردد قابل توجهی را به خود اختصاص داده است، می توان از میزان تردد و ترافیک شهر کم کرد.
طلایی با اذعان به اینکه در برخی موارد توافقاتی بین دستگاه های مختلف بوجود می آید اما در عمل اجرایی نمی شود،تصریح کرد: به طور حتم با اتمام مهر ماه بخشی از معضل ترافیک حل می شود اما با توجه به اهمیت موضوع مدیریت ترافیک در سطح تهران که نیازمند مدیریت منسجم و یکپارچه است، امیدواریم همه نهادها در انجام کارهای محول شده تلاش مضاعفی داشته باشند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ترافیک - مدیریت - سرنشین - تهران - شورای - ساعات - باشند - اسلامی - روزهای - اینکه - طلایی - تنظیم - پیامدها - یکپارچه - نیروی - روزها - آموزان - اولیای - عنوان - خودروهای - بوجود - توجهی -

نظر شما در مورد : عابران می توانند در کاهش ترافیک روزهای مهر موثر باشند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها