مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6647 -تاریخ انتشار : دوشنبه 05 مهر 1395 -ساعت : 13:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نماینده قائمشهر: راه‌اندازی تله‌کابین موجب توسعه سوادکوه می‌شود/ معاون فرماندار سوادکوه: احداث 3 پارک‌ سوادکوه درگیر موانع اداری

نماینده قائمشهر: راه‌اندازی تله‌کابین موجب توسعه سوادکوه می‌شود/ معاون فرماندار سوادکوه: احداث 3 پارک‌ سوادکوه درگیر موانع اداری

مازندشورا: طرح احداث 3 پارک‌ شهرداری‌های پل‌سفید، زیراب و آلاشت سوادکوه درگیر موانع اداری است که امیدواریم با برگزاری همایش توسعه سوادکوه شاهد استقبال سرمایه‌گذاران و توجه مسئولان مرتبط برای حل موانع باشیم

مازندشورا: عبدالله رضیان به توانمندی‌های مختلف شهرستان سوادکوه برای توسعه اشاره کرد و گفت: شهرستان سوادکوه توانمندی‌های گسترده‌ای برای توسعه گردشگری دارد ولی هنوز اتفاق قابل قبولی در این حوزه رخ نداده است.

وی با بیان اینکه شرایط اقلیمی، جنگل‌های زیبا، محور بین‌المللی و جذابیت‌های کوهستانی به عنوان توانمندی‌های توسعه شهرستان مطرح است، افزود: کوهستان‌های سوادکوه دارای ابعاد مختلفی در حوزه توسعه گردشگری است و تقویت گردشگری بومی و محلی در روستا‌های سوادکوه مورد برنامه‌ریزی قرار گیرد.

نماینده قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی از جذابیت‌های گردشگری حوزه انتخابیه برای مسافران و گردشگران خبر داد و خاطر‌نشان کرد: شناسایی و تقویت توانمندی‌های گردشگری سوادکوه مورد برنامه‌ریزی قرار گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سوادکوه به عنوان محروم‌تر‌ین شهرستان مازندران مطرح است و رفع محرومیت آن نیاز به حمایت و پشتیبانی مسؤولان دارد، اظهار کرد: ظرفیت‌های معادن، کشاورزی، دامداری و گردش‌گری شهرستان سوادکوه برای توسعه به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد تا از محرومیت شهرستان کاسته شود.

رضیان با اشاره به اینکه نصب تله‌کابین بین زیراب و شیر‌گاه موجب توسعه جهشی و دگر‌گونی در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی را به همراه دارد، افزود: برگزاری همایش توسعه شهرستان سوادکوه با محوریت گردشگری از اقدامات مناسبی برای دست‌یابی به اهداف است ولی نباید در برگزاری مراسم جشن و سخنرانی محدود بماند و راهکار‌‌های دعوت، جذب از سرمایه‌گذاران و معرفی توانمندی‌های شهرستان هم در دستور کار قرار گیرد.

معاون فرماندار سوادکوه:
احداث 3 پارک‌ شهرداری‌های سوادکوه درگیر موانع اداری است

عین‌الله طالبی صبح امروز در جلسه کمیته اجرایی ستاد برگزاری همایش توسعه سوادکوه با اشاره به وظایف این کمیته در اجرایی شدن مصوبات، گفت: تولید و مدیریت اطلاعات، تهیه زیر‌ساخت‌های همایش توسعه سوادکوه، شرح وظایف، چینش نیرو‌ها و جمع‌بندی اطلاعات برای اجرا، بخشی از وظایف کمیته اجرایی ستاد برگزاری همایش توسعه سوادکوه است.

وی با بیان اینکه شهرستان سوادکوه دارای توانمندی‌های متنوع گردشگری است، ولی زیر‌ساخت‌های لازم برای بهره‌مندی از آن را ندارد، افزود: شهرستان سوادکوه در زمینه امکانات محیطی به منظور استفاده بهینه از توانمندی گردشگری با مشکل مواجه است.

مسؤول کمیته اجرایی ستاد برگزاری همایش توسعه سوادکوه به موانع قانونی و اداری برای استفاده از قابلیت‌های گردشگری در مسیر توسعه سوادکوه خبر داد و خاطر‌نشان کرد: هدف برگزاری همایش توسعه سوادکوه مطرح کردن توانمندی‌های شهرستان سوادکوه و معرفی گسترده قابلیت‌های گردشگری برای علاقه‌مندان در سطوح مختلف و جذب سرمایه‌گذاران علاقه‌مند است.

معاون فرماندار سوادکوه، اجرایی شدن طرح‌های گردشگری شهرستان سوادکوه را از اهداف دیگر برگزاری همایش توسعه سوادکوه ذکر کرد و افزود: طرح احداث 3 پارک‌ شهرداری‌های پل‌سفید، زیراب و آلاشت سوادکوه درگیر موانع اداری است که امیدواریم با برگزاری همایش توسعه سوادکوه شاهد استقبال سرمایه‌گذاران و توجه مسئولان مرتبط برای حل موانع باشیم.

طالبی بر لزوم تداوم برگزاری همایش توسعه سوادکوه اشاره کرد و گفت: قابلیت‌های کشاورزی، دامداری، صنعتی و سایر حوزه‌های دیگر شهرستان سوادکوه هم در همایش‌های آینده به صورت متمرکز مورد برنامه‌ریزی قرار گیرد.


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرمانداری سوادکوه - توسعه سوادکوه - رضیان -

مطالب مرتبط با : نماینده قائمشهر: راه‌اندازی تله‌کابین موجب توسعه سوادکوه می‌شود/ معاون فرماندار سوادکوه: احداث 3 پارک‌...
نظر شما در مورد : نماینده قائمشهر: راه‌اندازی تله‌کابین موجب توسعه سوادکوه می‌شود/ معاون فرماندار سوادکوه: احداث 3 پارک‌...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها