مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6650 -تاریخ انتشار : دوشنبه 05 مهر 1395 -ساعت : 14:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرعامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران خبرداد:

راه اندازی تعاونی اعتبار سازمان بازنشستگی شهرداری تا ماه آینده

مازندشورا: مدیرعامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران با اشاره به اینکه شاهد تراکم حضوربازنشستگان این سازمان در مناطق 2 و 5 پایتخت هستیم، گفت: هم اکنون 12 هزار خانواده تحت پوشش سازمان بازنشستگی داریم.

مازندشورا:

بلدیه| مصطفی منتظرالمهدی امروز در نشستی خبری با بیان این موضوع افزود: متاسفانه هم اکنون اصلی ترین موضوعی که در مورد بازنشستگان در کشورمان مشاهده نمی شود ، بحث تکریم این عزیزان و خانواده های آنان است.وی با تاکید براینکه باید بحث صندوق های بازنشستگی در کشورمان تغییر پیدا کند تصریح کرد: نقش صندوق ها نباید تنها در پرداخت حقوق خلاصه شود بلکه باید تکریم بازنشستگان در صدر برنامه ها و فعالیت ها باشد .

منتظرالمهدی خاطرنشان کرد: طی چندسال گذشته توجه بازنشستگان و خانواده های آنان را در دستور کار خود قرارداده ایم. هم اکنون شاهد مشارکت گسترده بازنشستگان در برنامه های اجرایی سازمان بازنشستگی شهرداری تهران هستیم . به عنوان مثال در برنامه پیاده روی اخیرسازمان حدود 5 تا 6 هزار بازنشسته به همراه خانواده خود حضور پیدا کردند .

وی با بیان اینکه تعامل مثبت میان بازنشستگان مدیریت شهری و سازمان وجود دارد، عنوان کرد: به دنبال این هستیم که با اجرای برنامه های متنوع و مختلف ارتباط خود را با خانواده های بازنشستگان پیش از پیش گسترش دهیم . درهمین راستا نیز چندی نیز همایش " عاشقانه تو را می خوانم " به بهانه ازدواج حضرت علی (ع)و فاطمه زهرا (س) برگزار شد و بازنشستگان به صورت گسترده با خانواده های خود در این برنامه حضور پیدا کردند .

مدیرعامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه پرداخت حقوق به بازنشستگان در این سازمان در اولویت دوم قرار دارد، ادامه داد: اولویت اول ما تکریم بازنشستگان و خانواده این عزیزان است .

منتظرالمهدی گفت: چرا باید امروز سازمان های بازنشستگی تنها به فکر پرداخت حقوق به قشر عزیز بازنشسته باشند؟ معتقدیم باید از پتانسیل های بازنشستگان حتی در دوران بازنشستگی نیز باید استفاده شود. در همین راستا یکی از افتخاراتی که در سازمان بازنشستگی شهرداری تهران انجام شد راه اندازی باشگاه نشاط و تعالی بود. در این باشگاه به بازنشستگان بنابر امتیازاتی که در برنامه های مختلف به دست می آورند خدمات گوناگونی ارایه می شود .

وی با اشاره به اینکه سازمان بازنشستگی شهرداری تهران مبتکر بسیاری از خدمات به بازنشستگان بوده است، افزود: یکی از کارهایی که انجام دادیم بازگرداندن بازنشستگانی بود که در خانه سالمندان حضور داشتند. خوشبختانه توانستیم با اقداماتی که انجام دادیم این عزیزان را به کانون گرم خانواده بازگردانیم .

منتظرالمهدی تاکید کرد: در حال حاضر سازمان بازنشستگی شهرداری پایتخت بازنشستگان خود و خانواده آنان را به خوبی شناخته و آنان نیز سازمان و ظرفیت های آن را به خوبی می شناسند .

وی با  اشاره به ارایه خدمات متنوع رفاهی به بازنشستگان گفت: در سال 6 سبد کالا به درب منزل این عزیزان ارسال می شود. همچنین بازنشستگان می توانند از تورهای زیارتی و سیاحتی استفاده کنند .

مدیرعامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران در ادامه افزود: 50 نوع خدمت مختلف در مرکز خدمات رفاهی سازمان به بازنشستگان و خانواده آنان ارایه می شود. باید اعلام کنم که در این مرکز این نگاه حاکم است که بازنشسته ما امروز اثرگزارترین فرد در خانواده است و باید نگاه ویژه به این عزیزان شود.

وی با تاکید بر اینکه خدمات درمانی مناسبی نیز هم اکنون توسط شرکت شهر سالم به بازنشستگان ارایه می شود، گفت: بازنشستگان شهرداری تهران از خدمات بیمه تکمیلی مناسب نیز برخوردار هستند. همچنین ما برگزاری کلاس های مشاوره درمانی ، دارویی و تغذیه ای را نیز برای این عزیزان برگزار کرده و می کنیم .

منتظرالمهدی در ادامه با اعلام خبر اینکه تعاونی اعتبار سازمان بازنسشستگی شهرداری تا ماه آینده راه اندازی می شود، گفت: با راه اندازی این تعاونی دیگر مشکل وام به بازنشستگان را نخواهیم داشت . همچنین با تعاملاتی که با سازمان بهشت زهرا(س) برقرار کردیم قرار شده است قطعه ای را به عنوان خادمان شهر در نظربگیرند تا بازنشستگان شهرداری که برای هزینه کفن ودفن مشکل دارند در آنجا به خاک سپرده شوند .

وی با اشاره به اینکه در سال بیش از 600 تا 700 نفر از کارکنان مختلف شهرداری تهران بازنشسته می شوند، گفت: ماهیانه 40 میلیاردتومان پرداختی حقوق به کلیه بازنشستگان داریم.


منتظرالمهدی در پایان با اشاره به فعالیت های اختصاصی بازنشستگی شهرداری تهران گفت: قریب به 15شرکت داریم که در برخی از آنها سهامدار هستیم. سودآوری با این شرکت ها باعث شده است که امروز خدماتی در خور بازنشستگان ارایه دهیم . 
 


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بازنشستگان - شهرداری - شهردار - بازنشستگی - خانواده - تهران - عزیزان - اینکه - منتظرالمهدی - خدمات - برنامه - ارایه - بازنشسته - تاکید - اشاره - اندازی - مختلف - امروز - هستیم - مدیرعامل - عنوان - ادامه - پرداخت - اکنون - افزود - همچنین - تکریم - تعاونی - داریم - اعلام - درمانی - باشگاه - دادیم - رفاهی - گسترده - صندوق - کشورمان - آینده - اعتبار - فعالیت - متنوع - اولویت - برگزار - راستا - استفاده -

نظر شما در مورد : راه اندازی تعاونی اعتبار سازمان بازنشستگی شهرداری تا ماه آینده

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها