مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6667 -تاریخ انتشار : دوشنبه 05 مهر 1395 -ساعت : 19:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن

سردار خضرایی خبر داد

موزه سراسر نمای مقاومت در باغ موزه دفاع مقدس افتتاح شد

مازندشورا: مشاور شهردار تهران و مدیر عامل باغ موزه دفاع مقدس گفت: موزه سراسر نمای مقاومت در سوم خرداد95 به شکل آزمایشی بهره برداری و امروز به طور کامل افتتاح شد.

مازندشورا:

سردار جواد خضرایی مشاور شهردار تهران و مدیر عامل باغ موزه دفاع مقدس در مراسم افتتاح رسمی و بهره برداری از سراسر نمای مقاومت که صبح امروز (دوشنبه) در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: این موزه در سوم خرداد 95 به صورت آزمایشی افتتاح شد و در  ابتدا به لحاظ ساختاری و معماری دارای یک سری اشکالات و نواقصی بود که در حال حاضر برطرف شده است.

وی افزود: این پروژه  یکی از کارهای بزرگ در سطح کشور و منطقه است که حدود 4 هزار و 500 متر مربع زیربنا دارد و جزء مهم ترین پروژه فرهنگی است که به وسیله شهرداری ساخته شده است.

مشاور شهردار تهران و مدیر عامل باغ موزه دفاع مقدس گفت: در موزه سراسر نمای مقاومت فیلم های مربوط به دوران جنگ و دفاع مقدس به شکل 360 درجه برای بازدید کنندگان به نمایش گذاشته می شود.

سردار خضرایی تصریح کرد: فیلم هایی مربوط به دفاع مقدس در این موزه در طول 108 متر با محوریت به تصویر کشیدن خشونت و تجاوز دشمن نمایش داده می شود، در قسمت زیرین سراسر نما 36 دستگاه ویدئو پروژکتور وجود دارد که به وسیله آن ها انواع فیلم های مربوط به دوران هشت سال دفاع مقدس نمایش داده می شود.

وی افزود: ساخت اولیه این پروژه به وسیله شرکت توسعه فضای فرهنگی شهرداری تهران بود که تکمیل آن به باغ موزه دفاع مقدس واگذار  شد.

مشاور شهردار تهران و مدیر عامل باغ موزه دفاع مقدس گفت: این موزه شامل تصاویر برجسته، فیلم، آب مجازی زیر پل پیروزی، وسایل صحنه در بخش گنبدی و ماکت عملیات بیت المقدس به صورت موشن گرافیک چند وجهی، 5 تابلو مربوط به قبل از شروع جنگ تحمیلی و همزمان با شروع جنگ، بازارچه محله خرمشهر، دیوار شروع جنگ، صدا و ماکت تانک و پانارومای وقایع خرمشهر به روایت تصویر و به نقاشی استاد پلنگی است.

خضرایی تصریح کرد: شروع به ساخت این موزه از سال90-91 بوده و امروز به طور کامل افتتاح شد.

وی افزود: سراسر نمای مقاومت با هدف نمایش رشادت های دوران دفاع مقدس برای شهروندان تهرانی به بهره برداری رسید.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهردار - سراسر - مربوط - تهران - نمایش - افتتاح - خضرایی - مقاومت - وسیله - دوران - افزود - مشاور - سردار - تصریح - تصویر - خرمشهر - امروز - فرهنگی - شهرداری - پروژه - برداری -

نظر شما در مورد : موزه سراسر نمای مقاومت در باغ موزه دفاع مقدس افتتاح شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها