مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6685 -تاریخ انتشار : سه شنبه 06 مهر 1395 -ساعت : 10:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مسؤولان عزمی برای برطرف کردن مشکلات پرستاران ندارند

شریفی مقدم: عدم رعایت عدالت در پرداخت؛ مشکل پرستاران/ قانون تعرفه‌گذاری 10 سال بر زمین ماند

مازندشورا: دبیرکل خانه پرستار با اشاره به عدم رعایت عدالت در پرداخت‌های پرستاران، گفت: قانون تعرفه‌گذاری 10 سال است که بر زمین مانده است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، محمد شریفی‌مقدم دوشنبه شب در حاشیه مراسم ترحیم پرستار مصطفی صادقی که در سانحه هوایی هلی‌کوپتر اورژانس 115 آمل جان باخت، اظهار کرد: پرستاری از مشاغل بسیار سخت حساس و سخت بوده که خدمات آن مورد نیاز مردم است.

وی افزود: فداکاری‌های پرستاران بر همه مردم واضح است و آنها از همه توان خود برای ارائه خدمات بهره می‌گیرند.

دبیرکل خانه پرستار ایران بیان کرد: نیاز است تا مسؤولان بیشتر از گذشته به پرستاران توجه کرده و از آنها حمایت کنند ولی حمایت‌های لازم مشاهده نمی‌شود.

این مسؤول یادآور شد: در خانه پرستار همیشه حامی و زبان بیان مشکلات پرستاران بودیم و باید حقوق از دست رفته مطالبه شود.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری با اعلام اینکه مرحوم صادقی از پرستاران توانمند و تکنسین‌های مهار در مرکز اورژانس بود که در سانحه هوایی جان خود را از دست داد، گفت: خدمت به مردم در راه رضایت خداوند از اجر و ثواب بالایی برخوردار است که خداوند خود پاداش‌ها را می‌دهد.

این مسؤول یادآور شد: باید قدر پرستاران و خدمات ارزشمند آنها دانسته شود زیرا آنها در راه خدمت از جان خود می‌گذرند تا جان دیگران را نجات دهند.

شریفی‌مقدم با اشاره به اینکه در کشورهای اروپایی و آمریکایی عدالت در نظام پرداخت رعایت شده و برای پرستاران بین دو تا سه برابر میزان معمول است، خاطرنشان کرد: ولی این روند در کشورمان مشاهده نمی‌شود.

وی مهم‌ترین بحث پرستاران را عدم رعایت عدالت در پرداخت‌ها دانست و بیان کرد: از جمله مشکلات قانون تعرفه‌گذاری است که حدود 10 سال بر زمین مانده و با توجه به اینکه اعضای جامعه پرستاری، سازمان نظام پرستاری و خانه پرستار به شدت پیگیر آن هستند ولی مسؤولان کشور عزمی برای اجرای آن از خود نشان نمی‌دهند.

انتهای پیام/86012/صا30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پرستاران - پرستاری - پرستار - مسؤولان - خدمات - اینکه - مشکلات - رعایت - عدالت - آمل - مشاهده - نمی‌شود - مسؤول - خداوند - یادآور - سانحه - تعرفه‌گذاری - قانون - شریفی‌مقدم - صادقی - هوایی - اورژانس -

نظر شما در مورد : شریفی مقدم: عدم رعایت عدالت در پرداخت؛ مشکل پرستاران/ قانون تعرفه‌گذاری 10 سال بر زمین ماند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها