مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6686 -تاریخ انتشار : سه شنبه 06 مهر 1395 -ساعت : 10:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن

قائم مقام سازمان نظام پرستاری:

بی‌عدالتی در پرداخت‌ها پرستاران را رنج می‌دهد/ نگاه حمایتی از پرستاران احساس نمی‌شود

مازندشورا: قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور گفت: آنچه که پرستاران را رنج می‌دهد بی‌عدالتی در پرداخت‌هاست هر چند نگاه حمایتی مسؤولان از پرستاران هم احساس نمی‌شود.

مازندشورا:محمد شریفی‌مقدم در حاشیه سفر به مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل، اظهار کرد: سانحه هوایی بالگرد مرکز اورژانس مازندران طی چند روز گذشته باعث جان دادن و شهادت شهید مصطفی صادقی از تکنسین‌های با تجربه شده است.

وی افزود: سال گذشته هم در حادثه سقوط بالگرد امداد هوایی در شیراز دو نفر از پرستاران با تجربه کشورمان جان خود را از دست دادند.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور با بیان اینکه پرستاران همانند همه آحاد مردم در تمام صحنه‌های مختلف حاضر بوده و هستند، گفت: این قشر توانمند در هشت سال دفاع مقدس، دفاع از انقلاب اسلامی و در مسیر دفاع از حریم آل‌الله به عنوان مدافعان حرم حاضر بوده و هستند حتی یکی از پرستاران در دفاع از حرم اهل بیت شهید شده و دیگر پرستار در اسارت دشمن قرار دارد.

این مسؤول یادآور شد: پرستاری نشان از کار بسیار سخت است که نیاز به ایثار و فداکاری دارد.

شریفی مقدم بیان کرد: انتظار جامعه پرستاری از مسؤولان انتظارات حمایتی است زیرا پرستاران جان بر کف گرفته و تلاش خالصانه دارند.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور با بیان اینکه انتظار می‌رود مسؤولان به پرستاران بیشتر توجه داشته باشند، ادامه داد: ولی متأسفانه حمایت‌های لازم از این قشر انجام نمی‌شود.

این مسؤول مشکلات عمده پرستاران را در نظام پرداخت دانست و خاطرنشان کرد: آنچه که پرستاران را رنج می‌دهد بی‌عدالتی در پرداخت‌ها است.

شریفی مقدم با اعلام اینکه در مواقعی همانند جنگ هشت سال دفاع مقدس تیم درمان با حداقل‌ها کار می‌‎کردند، بیان کرد: ولی هم‌اکنون با توجه به منابعی که به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اختصاص یافته است انتظار می‌رود که حداقل عدالت در نظام پرداخت همانند سایر کشورهای دنیا رعایت شود.

دبیر کل خانه پرستار ایران با بیان اینکه در کشورهای اروپایی و آمریکایی عدالت در نظام پرداخت بین دو تا سه برابر است، متذکر شد: این امر در کشورمان مشاهده نمی‌شود همچنین مهم‌ترین بحث امروز نیز رعایت عدالت در پرداخت بوده و عزمی برای قانون تعرفه‌گذاری که حدود 10 سال بر زمین مانده از سوی مسؤولان وجود ندارد.

این مسؤول با تأکید بر اینکه معوقات همکاران پرستاران حدود هفت تا هشت ماه به تعویق افتاده است، گفت: در برخی مناطق کشور پرستاران تا 10 ماه کار کردند ولی هنوز مطالبات خود را دریافت نکردند که امید داریم مسؤولان فداکاری و ایثارگری‌های پرستاران را ببینند و به آنها توجه داشته باشند.

شریفی مقدم با بیان اینکه در دنیا به صورت متفاوت به حرفه پرستاری نگاه می‌شود، یادآور شد: خدمات ارائه شده توسط پرستاران متفاوت است و امیدوار هستیم مسؤولان به صورت ویژه آنها را توجه کنند.

دبیرکل خانه پرستار ایران با اعلام اینکه خانه پرستار تشکلی است که همزمان با سازمان نظام پرستاری تشکیل شد، بیان کرد: این تشکل فعالیت خود را از سال 1381 آغاز کرده و همواره سیاست ثابت داشت.

این مسؤول متذکر شد: سیاست این خانه حمایت و دفاع از حقوق پرستاران است همچنین خانه پرستار یکی از محبوب‌ترین تشکل‌های پرستاری در بین پرستاران کشور است که در بطن آنها جای گرفته و صدای پرستاران را منعکس و مشکلات آنها را ارائه می‌دهد.

شریفی مقدم گفت: سیاست خانه پرستار ثابت و حمایتی بوده و افت و خیز در زمان فعالیت نداشته است.

انتهای پیام/86012/صا40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پرستاران - پرستاری - اینکه - پرستار - مسؤولان - شریفی - مسؤول - پرداخت - سیاست - همانند - می‌دهد - انتظار - عدالت - حمایتی - نمی‌شود - درمان - اعلام - کشورهای - ارائه - فعالیت - متفاوت - همچنین - رعایت - متذکر - مشکلات - فداکاری - هوایی - بالگرد - مازندران - پرداخت‌ها - بی‌عدالتی - گذشته - تجربه - می‌رود - گرفته - یادآور - کشورمان - باشند -

مطالب مرتبط با : بی‌عدالتی در پرداخت‌ها پرستاران را رنج می‌دهد/ نگاه حمایتی از پرستاران احساس نمی‌شود
نظر شما در مورد : بی‌عدالتی در پرداخت‌ها پرستاران را رنج می‌دهد/ نگاه حمایتی از پرستاران احساس نمی‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها