مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6702 -تاریخ انتشار : سه شنبه 06 مهر 1395 -ساعت : 11:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فارس گزارش می‌دهد

حضور پروفسور سمیعی در مازندران و اشک‌ها و لبخندها

مازندشورا: سفر پروفسور سمیعی به دعوت دانشگاه‎های علوم پزشکی مازندران و بابل، شوق ملاقات بسیاری از مردم و مسؤولان با این چهره شاخص علمی جهان را با خود به‎همراه داشت و شاید همه این قصه ضرورت ساخت مرکز علوم اعصاب در این استان را فریاد می‎کند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، پروفسور مجید سمیعی چهره سرشناس جهان در زمینه علوم اعصاب که به دعوت دانشگاه‌‏های علوم پزشکی مازندران و بابل از روز یکشنبه برای سفری دو روزه به این استان آمده بود، با حواشی زیادی مواجه شد.

وی در چندین گردهمایی صمیمی با حضور اساتید و دانشجویان و بزرگان مازندران شرکت کرد و دو مراسم افتتاحیه نیز با حضور دکتر سمیعی برگزار شد.

هدف از حضور او در برنامه‎های دانشگاه علوم پزشکی مازندران را می‌توان برای سخنرانی در جمع دانشجویان، اساتید، بزرگان و خیران حوزه سلامت و دیدار با مسؤولان ارشد مازندران و امضای تفاهم‎نامه مشترک دانشگاه علوم پزشکی مازندران با مرکز بین‌المللی علوم اعصاب(INI)، همچنین بازدید از محل پیشنهادی برای ساخت مرکز اعصاب این دانشگاه عنوان کرد.

در هر صورت، سفر پروفسور سمیعی به مازندران نشان از عمق علاقه مردم این استان به استاد و مقام علمی او دارد و از طرفی حضور پروفسور در مازندران در حالی‌که باید در کنگره علمی زنان کشورهای اسلامی در مالزی شرکت می‎کرد نیز پیام‎های خاص خود را دارد، حضور بیماران فراوانی که از نقاط مختلف مازندران و حتی سایر استان‎ها برای دیدار با پروفسور سمیعی آمده بودند، ضرورت ساخت مرکز علوم اعصاب در این استان را دو چندان کرده است.

* وقتی تبلیغات دردسرساز می‎شود!

دعوت از پروفسور سمیعی به مرکز مازندران بهانه‎ای شد تا بنرهای تبلیغاتی زیادی در این شهر با هدف خیرمقدم و متوجه ساختن مردم به حضور او نصب شود و این در حالی بود که در کنار این بنرها علت اصلی سفر مغفول ماند و مردم این حضور را فرصتی برای ویزیت بیماران از سوی پروفسور سمیعی تلقی کردند و همین کافی بود تا شاهد افرادی باشیم که حتی از تهران و بجنورد و سایر شهرهای کشور به امید دیدار با دکتر سمیعی کیلومترها راه را در یک روز بارانی و پُر ترافیک به مقصد ساری یا بابل و آمل طی کنند.

به دلیل همین تبلیغات ‎بود که پشت درب‎های همایش‌ها و برنامه‎هایی که با حضور دکتر سمیعی برگزار می‌شد، شاهد ازدحام جمعیت فراوانی بودیم و نگهبانان نیز چاره‌ای جز هدایت آنها به داخل سالن نداشتند، به‎عنوان نمونه در سالن همایش 700 نفری مصباح دانشگاه پیامبر اعظم(ص) ساری، یک‎هزار و 500 نفر حضور داشتند.

* شوق ملاقات با پروفسور

تعداد زیادی از بیماران ضایعه نخاعی و مغز و اعصاب نیز در حالی‌که پرونده‎های سابقه بیماری خود را در دست داشتند، خواستار ملاقات با پروفسور سمیعی بودند، آنها بین 12 تا 20 ساعت را برای دیدار با پروفسور گذرانده بودند.

در روز نخست سفر دکتر سمیعی به مازندران، او ابتدا به دیدار آیت‎الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران رفت و پس از آن به‎اتفاق ایشان و هیأت همراه به جمع اساتید و دانشجویان در سالن مصباح دانشگاه علوم پزشکی مازندران پیوست.

وی با تقدیر از استقبالی که از سوی دانشجویان و مسؤولان انجام شد، با حضور در پشت تریبون به سخنرانی درباره دوران تحصیل خود پرداخت.

* تازگی‎ها عضو «یوتیوب» شدم

رئیس مرکز بین‎المللی علوم اعصاب(INI) در ادامه با اعلام اینکه به پیشنهاد نوه پسری‎ام یک صفحه در یوتیوب (you tube) باز کرده و دو دقیقه صحبت کردم به حضار گفت: شما نیز عضو شوید، سعی می‎کنم هر هفته یک گزارش کوچک در یوتیوب بگذارم تا اخبار جدید را ببینید.

* شهروند افتخاری ساری و عضو هیئت علمی دانشگاه

به گزارش فارس، این مراسم با اهدای لوح تقدیر از سوی شهردار و رئیس شورای شهر ساری و رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به پروفسور سمیعی به پایان رسید ضمن اینکه او به‎عنوان شهروند افتخاری از سوی شهرداری و شورای شهر ساری معرفی شد و از سوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز به‎مدت پنج سال به عضویت هیأت علمی این دانشگاه درآمد.

* حضور در جمع خبرنگاران

پروفسور سمیعی همچنین در سفر به مازندران در نشست خبری که در دفتر آیت‎الله طبرسی برگزار شد، با روی خوش به سؤالات آنها پاسخ داد.

سمیعی درباره موضوع مهم سفر خود یعنی ساخت مرکز علوم اعصاب در مازندران اظهار کرد: البته ایجاد کردن مرکز اعصاب، تنها ساخت ساختمان نیست بلکه به‌کارگیری نیروی انسانی در آن مهم است و من تقبل کردم که افراد شایسته‌ای را برای تشخیص، تحقیق و مداوا در اختیار این مرکز قرار بدهم.

در این جلسه استاندار، نماینده ولی فقیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و پروفسور سیدابراهیم کتابچی از شاگردان دکتر سمیعی حضور داشتند و در پایان هدایای ازجمله نقش‎برجسته یکی از آثار سه هزار ساله از اکتشافات کلاردشت به‎همراه لوح سپاس از سوی استاندار مازندران به دکتر سمیعی اهدا شد.

اهدای گلیمچه با طرح اصیل مازندرانی و با نخ ابریشم از دست‎بافته‎های مردم مازندران نیز به پروفسور سمیعی اهدا شد که او با تعجب به این بافت نگاه کرد و گفت: «جدی! من نمی‎دانستم که مازندران نیز چنین هنری دارد، این اولین هدیه بی‎نظیری است که در عمرم از مازندران گرفتم».  

نوبت به عکس یادگاری رسید، دکتر سمیعی از تعداد زیاد خبرنگاران حاضر در جلسه که در حال گرفتن عکس یادگاری با او بودند، خندید و گفت: « مازندران مگه چند تا روزنامه داره »؟ و بچه‎ها به‎شوخی گفتند: « تا دلتون بخواد»!

* افتتاح مجتمع آموزشی پروفسور سمیعی در بابل

مجید سمیعی صبح دوشنبه نیز در افتتاحیه دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی بابل شرکت کرد و تفاهم‎نامه همکاری علمی و تحقیقاتی بین دانشگاه علوم پزشکی بابل و مرکز خصوصی بین‌المللی علوم اعصاب(INI) نیز به امضا رسید و پروفسور سمیعی به‎عنوان عضو هیأت علمی این دانشگاه معرفی شد.

دکتر سمیعی، بعد از ظهر دوشنبه به آمل رسید او میهمان ویژه آئین افتتاح مجتمع آموزشی پروفسور سمیعی در آمل بود که این برنامه نیز با شکوه خاصی برگزار شد.

در گوشه و کنار حیاط مجتمع، خانواده‎های زیادی فرزند بیمار خود را به‌همراه داشتند تا شاید فرصتی برای ملاقات با پروفسور سمیعی پیش بیاید، البته این شوق ملاقات تنها مختص بیماران نبود بلکه برخی از پزشکان نیز پرونده بیماران خود را در دست داشتند تا با پروفسور مشورت کنند.

در پایان این افتتاحیه از دکتر سمیعی با اهدای هدایایی از سوی آموزش و پرورش و برخی دیگر از دستگاه‎های اجرایی و سازمان‎های مردم‎نهاد آمل تجلیل شد.

* پایان سفر دو روزه

برنامه تجلیل از مقام علمی پروفسور مجید سمیعی نیز دوشنبه‎شب در سالن همایش‌های بین‌المللی اریکه آریایی آمل با حضور گسترده مردم، مسؤولان، پزشکان، دانشجویان و اساتید برگزار شد.

به گزارش فارس، برنامه سفر دو روزه دکتر سمیعی به مازندران با امضای دو تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه‌های علوم پزشکی بابل و مازندران با مرکز خصوصی بین‌المللی علوم اعصاب در هانوفر آلمان به ریاست دکتر سمیعی، همچنین با رایزنی برای ساخت مرکز علوم اعصاب در مازندران با تأکید بر به‎کارگیری پزشکان مجرب در علوم اعصاب، به پایان رسید.

*****************

گزارش از: آزاده بابانژاد

*****************

انتهای پیام/ 86001/صا40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سمیعی - مازندران - پروفسور - دانشگاه - اعصاب - پزشکی - ساری - گزارش - بیماران - برگزار - داشتند - آمل - دیدار - پایان - دانشجویان - بین‌المللی - ملاقات - اساتید - زیادی - به‎عنوان - مسؤولان - یوتیوب - مجتمع - برنامه - اهدای - استان - پزشکان - همچنین - افتتاحیه - خبرنگاران - معرفی - شورای - البته - آموزشی - همکاری - خصوصی - تجلیل - دوشنبه - شهردار - یادگاری - افتتاح - استاندار - اینکه - تبلیغات - فرصتی - مصباح - فراوانی - حالی‌که - امضای - تفاهم‎نامه - سخنرانی - مراسم - بزرگان - تقدیر - درباره - شهروند - نماینده - طبرسی - تعداد - آیت‎الله - افتخاری -

نظر شما در مورد : حضور پروفسور سمیعی در مازندران و اشک‌ها و لبخندها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها