مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6706 -تاریخ انتشار : سه شنبه 06 مهر 1395 -ساعت : 11:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران:

تبدیل پایتخت به نخستین مقصد گردشگری در کشور

مازندشورا: رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به وضعیت حضور توریست در پایتخت در آستانه روز جهانی گردشگری گفت: آمارها نشان می دهد که در گذشته اصفهان مقصد اول گردشگری کشور محسوب می شد اما این روند طی چند سال اخیر تغییر کرد و امروز تهران مقام اول را از آن خود کرده است.

مازندشورا:

بلدیه| فرزاد هوشیار پارسیان ضمن اعلام این خبر با بیان اینکه تهران از جمله شهرهایی است که از زیرساخت تاریخی و فرهنگی مناسبی برای جذب گردشگر برخوردار است، اظهار کرد: در دوره اخیر مدیریت شهری شهرداری تهران با تاکید بر ضرورت توسعه گردشگری و ایفای نقش تسهیل گری و نه تولی گری تلاش کرد تا با احداث مجموعه های فرهنگی و اجتماعی بر جذابیت گردشگری پایتخت بیافزاید.

وی احداث دریاچه شهدای خلیج فارس، پل طبیعت، برج میلاد، خانه موزه ها، باغ پرندگان و پردیس های سینمایی و... را از مهم ترین اقدامات مدیریت شهری در راستای توسعه زیرساخت های گردشگری معرفی کرد و افزود: فارغ از تمامی اقدامات فرهنگی، شهرداری تهران مساله گردشگری را از جنبه های مختلف مورد توجه قرار داده است؛ به طور مثال امروز در نزدیکی بسیاری از مراکز تاریخی زیرساخت های حمل و نقلی اعم از مترو و بی.آر.تی فراهم شده است.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران گفت: توسعه زیرساخت های حمل و نقل عمومی در مراکز جذب گردشگر این امکان را فراهم آورد تا گردشگران بتوانند به آسانی از مراکز فرهنگی و تاریخی بازدید کنند و از امکانات موجود بهره مند شوند.

هوشیار پارسیان با اعلام اینکه تهران آماده پذیرش گردشگران داخلی و خارجی است، تصریح کرد: آمارها نشان می دهد که در چند سال گذشته اصفهان مقصد اول گردشگران محسوب می شد این روند اما با توسعه زیرساخت های گردشگری در تهران تغییر کرد. به طوری که امروز پایتخت در رتبه اول قرار گرفته است.

وی در پایان به گزارش شاخص شهرهای مقصد گردشگری در سال 2016 پرداخت و خاطرنشان کرد: یافته های گزارش مذکور حاکی از آن است که تهران در رتبه نهم شهرهای در حال رشد دنیا در جذب گردشگر قرار دارد که این رشد در جذب گردشگر در سال های اخیر  بی نظیر است.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : گردشگری - تهران - زیرساخت - فرهنگی - توسعه - شهردار - گردشگر - شهرداری - گردشگران - مراکز - تاریخی - پایتخت - فراهم - گزارش - شهرهای - امروز - احداث - پارسیان - اعلام - هوشیار - مدیریت - اینکه - اقدامات -

نظر شما در مورد : تبدیل پایتخت به نخستین مقصد گردشگری در کشور

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها