مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6710 -تاریخ انتشار : سه شنبه 06 مهر 1395 -ساعت : 13:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن

سردار منتظر المهدی در نشست خبری مطرح کرد؛

ترخیص خودروهای توقیفی به مناسبت هفته نیروی انتظامی

مازندشورا: سخنگوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: از فردا به مدت 10 روز تمام وسایل نقلیه‌ای توقیفی فارغ از خودورهایی که شکایت قضایی دارند قابل ترخیص هستند.

مازندشورا:

بلدیه| سردار منتظر المهدی سخنگوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری امروز (سه شنبه) که به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد، اظهار داشت: به مناسبت هفته نیروی انتظامی و با توافق فرمانده نیروی انتظامی از فردا به مدت 10 روز تمام وسایل نقلیه‌ای توقیفی فارغ از خودروهایی که شکایت قضایی دارند قابل ترخیص هستند. 
 
وی ادامه داد: صاحبان خودروها طی 10 روز مهلت دارند که به مراکز ترخیص خودرو در کل کشور مراجعه کنند. 

سردار منتظرالمهدی گفت: در روز سه شنبه فرماندهان نیروی انتظامی با نمایندگان مجلس دیدار خواهند داشت و از خانواده های شهدا تجللی به عمل خواهد آمد و همچنین مانور یگان های ویژه انجام می‌شود.
وی ادامه داد: در روز چهارشنبه دیدار سفرا و کارداران کشورهای همکار با نیروی انتظامی و نشست نخبه های علمی و دانشگاهی ها با نیروی انتظامی برگزار خواهد شد.
منتظرالمهدی تصریح کرد: روز پنج شنبه با حضور کارکنان و فرماندهان، معاونین و روسای پلیس تخصصی در مرقد مطهر امام راحل با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب تجدید میثاق خواهد شد و با حضور در مزار شهدای انقلاب اسلامی ادای دین به شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم می‌شود.
وی افزود: قرائت دعای کمیل در همه مقرهای پلیس‌ به صورت همزمان آخرین برنامه این هفته خواهد بود.

*فرماندهان ناجا هفته آینده به دیدار مقام معظم رهبری می‌روند
سخنگوی نیروی انتظامی گفت: این اصل برنامه ها است اما روز یکشنبه ظهر تعدادی از فرماندهان به محضر رهبری می رسند.
وی در خصوص گزارش شش ماهه نخست فعالیت برخی یگان ها گفت: در این مدت کاهش 3درصدی کشته شدگان حوادث و تصادفات را شاهد بودیم.

وی افزود: این در حالی است که افزایش 33درصدی خودروها را شاهد بوده‌ایم به گونه‌ای که شماره گذاری وسایل نقلیه در نیمسال اول 95 نسبت به زمان مشابه ۳۳ درصد افزایش داشته است.*خواب آلودگی علت 33 درصد ار تصادفات

سردار منتظرالمهدی تصریح کرد: سه عامل اصلی تصادفات شامل تخطی از سرعت مطمئنه با 20درصد، انحراف به چپ و عدم رعایت حق تقدم 22 درصد و عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب الودگی 33درصد هستند.

وی افزود: کسب رتبه سوم جهانی پلیس راهنمایی و رانندگی در کنفرانس ارتقای ایمنی که توسط سازمان جهانی بهداشت برگزار شد یکی از افتخارات پلیس راهور است.

وی همچنین به کاهش 4درصدی سرقت ها و کاهش 20درصدی سرقت از بانک ها اشاره کرد و گفت: این کاهش ماحصل رعایت ضوابط ایمنی و تعامل بانک ها با پلیس پیشگیری بود که بیش تر بانک خصوصی بوده است.

منتظرالمهدی گفت: در این میان سرقت خودرو ها افزایش پیدا کرده است و سرقت از منازل مسکونی بیش ترین فراوانی را داشته است.

سخنگوی ناجا گفت: البته سرقت های خرد نظیر کیف قاپی افزایش 12درصدی داشته است.

افزایش درگیری‌ها در 6 ماه نخست امسالوی گفت: در ۶ ماه نخست امسال 24 درصد رشد نزاع و درگیری را شاهد بودیم.
وی افزود: در همین مدت افزایش 34درصدی ارزش ریالی کشف کالای قاچاق و ارز را شاهد بودیم همچنین توجه به کالاهای بزرگ در دستور کار پلیس مبارزه با قاچاق کالا قرار دارد.

در هر 3 ساعت یک معتاد جان خود را از دست می‌دهد
منتظرالمهدی گفت: در هر سه ساعت یک نفر برای سومصرف مواد مخدر جان خود را از دست میدهد که این رقم در سال به 2 هزار 880 نفر می رسد.
وی ادامه داد: در این مدت افزایش ۱۲۴ درصدی کشف مواد مخدر را شاهد بودیم که در این میان مرفین در مقام اول کشفیات قرار گرفته است.
سخنگوی ناجا اضافه کرد: افزایش ده درصدی دستگیر شدگان در این حوزه و کاهش هشت درصدی تشکیل پرونده های قضایی یکی دیگر از آمار مربوط به این حوزه بوده است.

افزایش 48 درصدی کشف جرایم رایانه‌ای
منتظرالمهدی درباره حوزه پلیس فتا نیز گفت: افزایش 48درصدی جرایم رایانه ایی در نیم سال اول 95 به ثبت رسیده است.
وی افزود: کلاهبرداری مالی با اکتساب 81 درصد در رتبه اول در این حوزه قرار می‌گیرد و بیش ترین آسیب های فضای مجازی طیف سنی نوجوانان و جوانان را در برمی گیرد.
سخنگوی ناجا گفت: از 26 تا ۲۹ اسفند ماه نمایشگاه ایپا در مصلی بزرگ امام خمینی برگزار می شود که بیش از 300شرکت داخلی و خارجی محصولات خود را به نمایش میگذارند.

گذرنامه زائران 72 ساعته آماده و تحویل داده می‌شود

سردار منتظرالمهدی درباره تمهیدات ناجا برای راهپیمایی اربعین گفت: آمادگی لازم در این زمینه وجود دارد و هماهنگی‌های خوبی هم در این زمینه انجام شده است. در حال حاضر سه مرز شلمچه، مهران و چزابه برای تردد زائران پیش بینی شده اما احتمال اضافه شدن مرز سومار نیز وجود دارد که این موضوع در حال بررسی است‌.
سخنگوی ناجا درباره مدت زمان صدور گذرنامه برای زائران نیز گفت تلاش ما این است که حداکثر ظرف مدت ۷۲ ساعت گذر نامه زائران به آنان تحویل داده شود.

سخنگوی ناجا درباره اختلاف میانه نیروی انتظامی و کانون سردفتران درخصوص نقل و انتقال خودرو اظهار کرد در این زمینه مدت قبل برخی از مسئولان کانون سردفتران به ناجا آمده و تصمیم بر این شد تا زمانی پیگیری قانونی موضوع بحث رسانه ای نشود.
 


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتظامی - نیروی - افزایش - سخنگوی - منتظرالمهدی - افزود - بودیم - فرماندهان - درصدی - زائران - درباره - برگزار - مناسبت - همچنین - ترخیص - خودرو - دیدار - زمینه - ادامه - جهانی - ایمنی - رعایت - سردفتران - کانون - گذرنامه - موضوع - تحویل - اضافه - جرایم - قاچاق - انقلاب - اظهار - وسایل - قضایی - اسلامی - توقیفی - منتظر - المهدی - دارند - خودروها - رهبری - شدگان - برنامه - شهدای - تصریح - سردار - تصادفات -

نظر شما در مورد : ترخیص خودروهای توقیفی به مناسبت هفته نیروی انتظامی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها