مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6718 -تاریخ انتشار : سه شنبه 06 مهر 1395 -ساعت : 15:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون نهاد کتابخانه‌های عمومی:

نهاد کتابخانه‌ها به تنهایی نمی‌تواند رسالت فرهنگ مطالعه را نهادینه کند

مازندشورا: معاون اداری مالی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی به تنهایی نمی‌تواند رسالت فرهنگ مطالعه را در کشور نهادینه کند و باید همه دستگاه‌های اجرایی این نهاد را کمک کنند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، اسماعیل شفاعی بعدازظهر امروز در آیین تکریم و معارفه مدیرکل جدید کتابخانه‌های عمومی استان در ساری، با بیان این هریک از ما در دوران مسؤولیتی خود باید خدمات اثربخشی را به مردم ارائه دهیم، اظهار کرد: با توجه به وجود همگرایی و هم‌افزایی که در استان وجود دارد این استان در حوزه فرهنگ جزو استان‌های ممتاز به شمار می‌آید.

وی با اشاره به پرداخت نیم درصد شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی، افزود: شهرداران مازندران به تکلیف قانونی خود عمل کردند و این استان از معدود استان‌هایی است که شهرداران نیم درصد قانونی را به نهاد کتابخانه‌های عمومی استان پرداخت کردند.

معاون اداری مالی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تصریح کرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی به تنهایی نمی‌تواند رسالت فرهنگ مطالعه را در کشور نهادینه کند و باید همه دستگاه‌های اجرایی این نهاد را کمک کنند تا فرهنگ مطالعه در کشور به فرهنگ غالب تبدیل شود.

*لزوم افزایش سرانه مطالعه در مازندران

مدیرکل جدید کتابخانه‌های عمومی مازندران نیز به تبیین برنامه‌های خود در نهاد کتابخانه‌های عمومی استان پرداخت.

آرزو ولی‌پور با بیان اینکه نخستین برنامه کاری بنده ایجاد شأن منزلت و معیشت بهتر برای همکاران است، افزود: اعتماد مسؤولان ارشد نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و همچنین مسؤولان مازندران در سپردن این مسؤولیت، نشانگر گشوده شدن در برای استفاده از ظرفیت و توانمندی بانوان در این استان است.

وی با اظهار اینکه در حالی که نیمی از جمعیت جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند، تنها تعداد کمی از سمت‌های مدیریتی به این قشر سپرده شده است، بیان کرد: مازندران هفتمین استانی است که دارای مدیرکل زن است.

ولی‌پور در پایان گفت: باید تلاش کنیم تا با وحدت و همدلی سرانه مطالعه در استان افزایش یابد.

انتهای پیام/86018/ک30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کتابخانه‌های - عمومی - استان - مازندران - مطالعه - فرهنگ - شهردار - مدیرکل - پرداخت - اینکه - ولی‌پور - سرانه - مسؤولان - بانوان - ساری - تنهایی - افزایش - قانونی - اظهار - رسالت - معاون - افزود - نمی‌تواند - شهرداران - نهادینه -

نظر شما در مورد : نهاد کتابخانه‌ها به تنهایی نمی‌تواند رسالت فرهنگ مطالعه را نهادینه کند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها