مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6753 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 07 مهر 1395 -ساعت : 10:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن

چمران در افتتاحیه هشتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه:

صنعت گل و گیاه بخشی از معضل بیکاری را حل می کند

مازندشورا: رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه تا گلی از کشور ایران صادر نشود نمی توانیم شاهد گسترش صنعت گل و گیاه در کشور باشیم گفت: از سوی دیگربا افزایش صنعت گل و گیاه می توانیم بسیاری از مردم را شاغل و صاحب کار کنیم .

مازندشورا:

بلدیه| مهدی چمران در در افتتاحیه هشتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه با اشاره به اینکه از سال 82 علاوه بر طرح جامع و تفضیلی شهر تهران که در دستور کار قرارگرفت بحث توسعه و حفظ فضای سبز و باغات را نیز انجام دادیم، گفت: در قانون حفظ باغات و فضای سبز شهر تهران در آن زمان هر رای صادره در خصوص فضای سبز با مشکل در شورای شهر مواجه می شد و تا مدتی نیز این موضوع بر عهده قوه قضاییه بود که متاسفانه شاهد از بین رفتن فضای سبز در شهر تهران با سرعت و شدت بسیاری بودیم. در آن زمان قانون را به مجلس بردیم و بعد قانون به شورای نگهبان ارسال شد اما متاسفانه یک ایراد اساسی پیدا کرد که مجددا با پافشاری مجلس در مجمع تشخیص مصلحت نظام از این قانون دفاع شد که در نهایت به تصویب نهایی رسید .رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تصویب این طرح بیش از دو سال به طول انجامید، خاطرنشان کرد: بعد از اصلاح قانون باغات، از 60 درصد بنا ساختمان ، 30 درصد مجوز ساخت و ساز داده شد که به جای 4طبقه اجازه ساخت 6 طبقه تشویقی داده شد که این موضوع سبب شد ، میزان پرونده های شکایات به یک پنجم برسد .
وی با ارایه پیشنهاد به شهرداری تهران در خصوص خرید باغات 5، 10 و 15 هزار متری در شهر تهران خاطرنشان کرد : خرید باغات کن نیز به همین منظور به تصویب شورای شهر رسید که این طرح در شهرداری تهران مورد قبول قرار گرفت تا در باغات کن فضای سبز ایجاد شود اما اجازه خانه سازی داده نمی شود که برای این موضوع نیز طرحی تهیه شده است که از دو سال گذشته درگیر تصویب این طرح هستیم.
رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه تا گلی از کشور ایران صادر نشود نمی توانیم شاهد گسترش صنعت گل و گیاه در کشور باشیم، اضافه کرد: بیشترین مشتریان ما کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس هستند اما به دلیل مشکلات سیاسی از خرید گل از ما امتناع می کنند. با افزایش صنعت گل و گیاه می توانیم بسیاری از مردم را شاغل و صاحب کار کنیم .


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - باغات - قانون - شورای - تصویب - موضوع - اینکه - خاطرنشان - اجازه - توانیم - شهرداری - متاسفانه - نمایشگاه - هشتمین - افتتاحیه - چمران - بسیاری -

نظر شما در مورد : صنعت گل و گیاه بخشی از معضل بیکاری را حل می کند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها