مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6769 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 07 مهر 1395 -ساعت : 16:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه:

170 هکتار از شالیزارهای گلوگاه به پرورش رتون اختصاص یافت

مازندشورا: مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه گفت: 170 هکتار از شالیزارهای این شهرستان به پرورش رتون اختصاص یافت.

مازندشورا:رضا پورفلاح در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، با بیان اینکه امسال بیش از 2 هزار و 668 هکتار شالیزار به کشت برنج در این شهرستان اختصاص یافت، اظهار کرد: 439 هکتار به ارقام پر محصول و 2 هزار و 229 هکتار به ارقام محلی اختصاص یافت.

وی افزود: تاکنون برداشت شلتوک در بیش از 2 هزار و 129 هکتار از شالیزارهای این شهرستان انجام شد که بیش از 80 درصد آن به‌صورت مکانیزه برداشت شد.

پورفلاح تصریح کرد: بیش از 170 هکتار از شالیزارهای این شهرستان به پرورش رتون اختصاص یافت که پیش‌بینی می‌شود از مزارع جوانه مجدد برنج عملکرد خوبی داشته باشیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گلوگاه درباره پرورش رتون در شالیزارها گفت: برنجی که از پرورش رتون تولید می‌شود از کیفیت بالا، ارزش غذایی و بازارپسندی بهتری نسبت به کشت اصلی برخوردار است و پرورش رتون از هزینه کمتری نسبت به کشت اول برخوردار است.

وی پرورش رتون را یک امکان برای بهره‌برداران دانست و افزود: با کمترین هزینه، توان اقتصادی خانواده‌ها افزایش می‌یابد و اشتغالزایی مولد و توسعه پایدار به‌وجود می‌آید.

انتهای پیام/86035/صا10


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : هکتار - پرورش - شهرستان - اختصاص - شالیزارهای - گلوگاه - برخوردار - هزینه - برداشت - پورفلاح - کشاورزی - ارقام - افزود -

نظر شما در مورد : 170 هکتار از شالیزارهای گلوگاه به پرورش رتون اختصاص یافت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها