مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6774 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 07 مهر 1395 -ساعت : 17:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مسؤول آتش‌نشانی شهرداری نور خبر داد

اطفای 51 مورد حریق در شهر نور

مازندشورا: مسؤول آتش‌نشانی شهرداری نور از اطفای 51 مورد حریق از مهر سال گذشته تاکنون خبر داد و گفت: در این مدت 143 مورد عملیات امداد و نجات صورت گرفت.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، رضاعلی خاکپور عصر امروز در آئین نکو داشت مقام آتش‌نشان و تجلیل از آتش‌نشانان شاغل و بازنشسته واحد آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، شهرداری نور، که با حضور مسؤولان شهرستانی، برگزار شد با ارائه گزارشی از عملکرد واحد آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، اظهار کرد: در یک‌سال گذشته امر آموزش پرسنل و تجهیز آتش‌نشانی در دستور کار قرار گرفت که با حمایت شورا و شهرداری، توفیقات خوبی حاصل شد.

وی افزود: با توجه به اهمیت آموزش، برای کارکنان دولت بیش از هزار نفر ساعت آموزش انجام شد و برای سال‌های آینده نیز این آموزش‌ها ادامه دارد و به‌روزرسانی می‌شود.

مسؤول آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نور از بازسازی و نوسازی یک دستگاه خودروی اطفای حریق سنگین خبر داد و اضافه کرد: مخزن این خودرو نیز از ظرفیت 8 هزار لیتر به 11 هزار لیتر افزایش یافت که مجموع هزینه بازسازی و افزایش ظرفیت این خودرو 850 میلیون ریال بوده است.

این مسؤول از دیگر اقدامات یک سال گذشته واحد آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نور را خریداری ست کامل لوازم ورزشی بدنسازی به مبلغ 150 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: از این نظر سومین شهر مازندران محسوب می‌شویم.

خاکپور، جانمایی هشت دستگاه شیر برداشت آب، انجام 50 مورد بازدید ایمنی از ادارات و نهادهای دولتی و  بخش خصوصی، نصب دو دستگاه شیر برداشت هیدرانت آتش، خریداری 10 دست لباس کامل عملیاتی آتش‌نشانان و استحقاقی پرسنل به مبلغ 300 میلیون ریال را از دیگر اقدامات این واحد عنوان کرد.

وی از راه‌اندازی کانال آموزشی امداد و نجات پایتخت ساحلی با لینک ایمنی آتش‌نشانی شهر نور خبر داد و افزود: برگزاری کلاس‌های آموزشی اطفاء حریق و روش پیشگیری از آن در سطوح مختلف مقاطع تحصیلی در شهر نور و در سطح ادارات و نهادها و ارگان‌های دولتی شهرستان نور از فعالیت‌های یک سال گذشته واحد آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نور است.

مسؤول آتش‌نشانی شهرداری نور با اشاره به برنامه‌ریزی یک‌سال آینده، تصریح کرد: برگزاری کلاس‌های آموزشی آتش‌نشانان داوطلب و پرسنل ادارات و نهادهای شهرستان، انجام چک لیست مکانه‌های پر خطر براساس اولویت در سطح شهر و برگزاری مانور بزرگ اطفاء حریق و امداد و نجات در نوار ساحلی شهر نور در دستور کار قرار دارد.

این مسؤول از برنامه‌ریزی برای انجام مانور مشترک با منابع طبیعی به منظور آمادگی اطفاء حریق جنگل‌ها و مراتع خبر داد و گفت: اجرای مانور مشترک با اداره گاز شهرستان و نیز اعزام همه پرسنل واحد آتش‌نشانی به کلاس‌های آموزشی تخصصی ضمن خدمت استان از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

یکی از اعضای شورای شهر نور نیز در این آیین اظهار کرد: امروز آتش‌نشانی یک رشته علمی تخصصی است و این علم تنها مهار آتش نیست.

سید رضا حسینی افزود: در شهرهای کوچک، شاهد آپارتمان‌های چندین طبقه هستیم که برای اطفاء حریق، مقابله با دیگر حوادث در این ساختمان‌ها و نجات ساکنان آن نیازمند علم، تخصص، تجربه و تجهیزات روز هستیم و این امر برای آتش‌نشانان ضروری است.

وی آموزش و بهره‌برداری از تجربیات پیشکسوتان و انجام آموزش ضمن خدمت برای آتش‌نشانان را ضروری دانست و گفت: پرسنل آتش‌نشانی باید آمادگی لازم برای مقابله با همه حوادث طبیعی و غیر طبیعی، حتی پیدا کردن افراد گمشده در جنگل و ... را داشته باشند.‌

به گزارش فارس، در پایان این مراسم از آتش‌نشانان بازنشسته و شاغل با اهدا لوح و هدایایی تجلیل شد و مسؤولان حاضر برای قدردانی از بازنشستگان در هفته سالمند به دیدار مرتضی مومنی شهردار سابق شهر نور رفتند.

انتهای پیام/86023/ذ40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آتش‌نشانی - ایمنی - شهرداری - آتش‌نشانان - مسؤول - آموزش - پرسنل - خدمات - اطفاء - شهرستان - آموزشی - افزود - برگزاری - میلیون - دستگاه - کلاس‌های - مانور - گذشته - طبیعی - ادارات - حوادث - امداد - ضروری - دولتی - ساحلی - نهادهای - هستیم - برنامه‌ریزی - مشترک - آمادگی - تخصصی - مقابله - ظرفیت - بازنشسته - مسؤولان - اظهار - تجلیل - امروز - اطفای - گزارش - خاکپور - یک‌سال - دستور - اقدامات - خریداری - عنوان - افزایش - خودرو - آینده - بازسازی - برداشت -

نظر شما در مورد : اطفای 51 مورد حریق در شهر نور

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها