مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6778 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 07 مهر 1395 -ساعت : 20:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرماندار نوشهر مطرح کرد

جابه‌جایی 45 هزار گردشگر عرب از فرودگاه نوشهر

مازندشورا: فرماندار نوشهر گفت: 45 هزار گردشگر عرب از ابتدای سال تا به امروز از فرودگاه نوشهر جابه‌جا شدند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، علی شادمان امشب در جلسه بررسی مشکلات شهرهای پول و کجور که در محل بخشداری کجور برگزار شد، اظهار کرد: صرف گفتن بار مشکلات چیزی را حل نمی‌کند و باید چیزهایی را مطرح کرد که شدنی باشد زیرا درآمد پایدار با تزریق پول نمی‌شود.

وی با بیان اینکه باید کجور بهترین فرصت گردشگری را دارد، افزود: تعداد 45 هزار گردشگر عرب از فرودگاه نوشهر طی 6 ماه گذشته از این شهرستان جابه‌جا شدند و به کلاردشت و جواهرده می‌روند، اما به کجور نمی‌آیند این به دلیل عدم توجه به ظرفیت‌های منطقه است.

این مسؤول اضافه کرد: برای انجام پروژه‌ها در راستای درآمد پایدار در بخش کجور باید به دنبال طرح‌هایی باشیم که خود هزینه‌ساز نباشد.

فرماندار نوشهر با اشاره به اینکه شهر سوخته کجور می‌تواند در حوزه گردشگری تحول ایجاد کند، تصریح کرد: اگر درباره همین شهر سوخته تبلیغات شود می‌تواند جاذبه گردشگری ایجاد شود و باید سرمایه‌گذار برای بیرون کشیدن شهر سوخته جذب شود.

این مسؤول با تأکید بر اینکه با بی‌پولی هم می‌توان کار کرد و این باید تدبیر شود، خاطرنشان کرد: دیوچشمه یکی ظرفیت‌های مهم گردشگری است که باید بر روی آن سرمایه‌گذاری کرد و بنابراین تبلیغ ظرفیت‌های بخش کجور بسیار مهم است و این می‌تواند تحول‌آفرین باشد.

شادمان با بیان اینکه نگاه‌ها باید به کجور تازه و نو شود، درباره مشکل آب کجور اظهار کرد: اشکال بزرگ این است که بسیاری از شیرهای آب بدون کنتور بوده و بی‌جهت باز است و هدر می‌رود.

وی تشریح کرد: باید به دنبال کارهای بزرگ و زیربنایی بود تا توسعه و پیشرفت بنیادین ایجاد شود و گردشگری مهم‌ترین ظرفیت در بخش کجور است و باید منطقی به سمت آن حرکت کرد.

شهردار پول نیز با اشاره به اینکه شهر پول با توجه به شرایط خاص درآمد ما کاملاً به صفر رسید و از بابت عوارضی درآمد نداریم، بیان کرد: پرداخت عوارض محدود انجام شد و برخی پروژه‌ها به دلیل عدم تحقق تملک دارایی‌ها نیمه‌تمام ماند و حتی نامه‌نگاری با استان زدیم ولی نتیجه بخش نشد.

قربانعلی خزایی افزود: در سال 93 سازمان شهرداری‌های کشور حدود 800 میلیون تومان واریز کرد ولی در 94 به 300 میلیون رسید اما در سال 94 از درآمد استانی 50 میلیون تومان و امسال 20 میلیون تومان واریز شده است.

در ادامه شهردار شهر کجور نیز با بیان اینکه در بحث امکانات و کمبود اعتبارات همه واقفیم و به دنبال درآمد پایدار هستیم، بیان کرد: بازسازی قنات کجور را در دست بررسی داریم که نیاز به اعتبارات ملی دارد.

علی سیاسرانی افزود: در زمینه طرح هادی داریم که عمر 10 ساله‌اش تمام شد و به دنبال فاز جدید هستیم اما تا به سرانجام رسیدن زمان زیادی می‌برد.

وی با اشاره به اینکه در بحث سندها، برخی اراضی با سند سنخیت ندارد و بلاتکلیفی در این بخش وجود دارد، تصریح کرد: آنچه برخی از وظایف اداره راه است ناچاراً بر دوش شهرداری می‌افتد و اداره راه نداشتن امکانات را بهانه می‌کند.

شهردار کجور خاطرنشان کرد: حدود 400 تن قیر به ارزش 400 میلیون تومان دست پیمانکار است ولی به دلیل افزایش کنده کاری در بحث گازکشی جرات آسفالت کردن نداریم چون بازهم کنده‌کاری می‌شود.

وی گفت: کمبود خودروی آتش‌نشانی در شهر کجور بسیار زیاد احساس می‌شود و افزایش تعداد خودرو ضروری است.

مالامیری عضو شورای شهر کجور نیز از کمبود دارو در درمانگاه کجور انتقاد کرد و افزود: این درمانگاه مشکل عدیده دارد و دکتر هست اما دارو نداریم و با وجود کمک‌هایی که شد ولی خدماتی نمی‌بینیم.

عضو دیگر شورای شهر کجور نیز تبیین کرد: شهر کجور دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی در حوزه‌های مختلف به ویژه گردشگری دارد و می‌تواند به بالفعل در آید و درآمدساز شود.

حامی چراغیان اظهار کرد: می‌توان با استفاده از انرژی خورشیدی جلوی هزینه‌های بالای سوخت زمستانه را گرفت و از تخریب بعضاً طبیعت و محیط زیست جلوگیری کرد.

وی توضیح داد: صنایع دستی بسیار معروف و زیبا است و نیاز است برای انتقال این هنرها کارگاه‌های صنایع دستی ایجاد شود.

انتهای پیام/86019/ذ40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینکه - گردشگری - درآمد - میلیون - نوشهر - افزود - ظرفیت‌های - ایجاد - تومان - بسیار - دنبال - می‌تواند - اشاره - سوخته - کمبود - پایدار - شهردار - درآمد پایدار - اظهار - نداریم - امکانات - واریز - اعتبارات - اداره - درمانگاه - صنایع - شورای - افزایش - داریم - گردشگر - هستیم - شهرستان - پروژه‌ها - بررسی - مسؤول - مشکلات - تعداد - فرماندار - شادمان - خاطرنشان - می‌توان - درباره - تصریح - فرودگاه -

نظر شما در مورد : جابه‌جایی 45 هزار گردشگر عرب از فرودگاه نوشهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*