مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6780 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 07 مهر 1395 -ساعت : 20:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس فدراسیون اسکی خبر داد

احداث نخستین پیست اسکی شمال کشور در کجور نوشهر

مازندشورا: رئیس فدراسیون اسکی از احداث نخستین پیست اسکی شمال کشور در بخش کجور شهرستان نوشهر خبر داد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، سید عبدی افتخاری امشب در حاشیه بازدید و جانمایی از محل احداث پیست اسکی در بخش کجور در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امروز فرصتی دست داد تا ضمن بازدید از شهر پول از استعدادهای منطقه برای احداث پیست اسکی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه جانمایی و کارشناسی لازم دراین‌باره صورت گرفت، افزود: احداث این پیست در دو هدف گردشگری و ورزشی می‌تواند مؤثر باشد و فضای خوبی برای رونق گردشگری می‌شود و گردشگران بیشتری به منطقه می‌آیند.

رئیس فدراسیون اسکی کشور تصریح کرد: احداث این پیست از حیث ورزش قهرمانی نیز در توسعه اسکی روی چمن بسیار تأثیرگذار است.

این مسؤول تصریح کرد: توسعه اسکی روی چمن با توجه به اینکه فصل اسکی روی برف محدود است می‌تواند تا حدود 6 ماه ورزشکاران را از نظر آمادگی روی فرم نگه دارد.

افتخاری بیان کرد: مناطق شمال کشور با ساختار آب و هوایی که دارند می‌تواند در حوزه قهرمانی اسکی روی چمن در عرصه‌های بین‌المللی افتخارآفرینی کند.

وی تصریح کرد: استعدادهای بخش کجور در ایجاد و احداث پیست اسکی بسیار مساعد است و تنها باید به فکر سرمایه‌‌گذاری در این بخش بود تا این بخش به شکوفایی برسد.

رئیس فدراسیون اسکی کشور گفت: احداث پیست اسکی در بخش کجور به عنوان نخستین پیست اسکی در شمال کشور است و با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه،‌ می‌توان دستگاه برف‌ساز را نیز در کنار پیست اسکی تعبیه کرد و حداقل در دو ماه از سال که دمای هوا 11 درجه زیر صفر است بتوان از ظرفیت اسکی روی برف نیز در این منطقه استفاده لازم را برد.

رئیس نمایندگی ورزش و جوانان بخش کجور نیز اظهار کرد: بخش کجور قابلیت‌های طبیعی زیادی برای ایجاد و توسعه بسترهای ورزشی دارد و امروز در گام نخست مبحث ایجاد و احداث پیست اسکی روی چمن با حضور رئیس فدراسیون اسکی و کارشناسان آن مورد توجه قرار گرفت و به‎زودی شاهد تحولاتی در این حوزه ورزشی در منطقه خواهیم بود.

شهروز خزایی گفت: جانمایی لازم برای احداث پیست اسکی صورت گرفت و بنابراین از مسؤولان استانی، شهرستان نوشهر و بخش کجور انتظار داریم تا در این کار ورزشی بسیار مهم و زیربنایی ما را یاری کنند چرا که احداث این پیست می‌تواند زمینه‌ساز تحولات بسیار فراوانی در بخش‌های گردشگری نیز ایجاد کند و شکوفایی و توسعه پایدار منطقه را به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/86019/ج30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : احداث - منطقه - توسعه - ورزشی - می‌تواند - فدراسیون - بسیار - ایجاد - گردشگری - تصریح - نوشهر - جانمایی - شکوفایی - قهرمانی - هوایی - استفاده - افتخاری - نخستین - بازدید - اظهار - استعدادهای - امروز - اینکه -

نظر شما در مورد : احداث نخستین پیست اسکی شمال کشور در کجور نوشهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها