مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6785 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 07 مهر 1395 -ساعت : 21:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس اداره ارشاد چالوس:

هنرمند باید در تمام ابعاد هنر ورود پیدا کند

مازندشورا: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چالوس با اشاره به‌نقش ویژه هنر در دنیای امروز گفت: اگر افراد بتوانند در تمام ابعاد هنر ورود پیدا کنند ارزشمند است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس حجت‌الاسلام علی‌اصغر مختاری امشب در مراسم اختتامیه دومین هفته فیلم و عکس انجمن سینمای جوانان ایران دفتر چالوس که با حضور عکاسان، فیلمسازان و هنرمندان شهرستان‌های غرب استان مازندران در سالن شهید آوینی این شهرستان برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و امنیت اظهار کرد: انسان موجودی عجیب است و رها نیست، بنابراین شناخت وجود وی به آسانی محقق نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه خداوند نیز فرمود در انسان نیرویی وجود دارد که هر کسی توانایی شناخت آن را ندارد، افزود: رسیدن به‌مرحله شناخت اکتسابی است و باید مربی وجود داشته باشد که انسان را به‌درستی راهنمایی کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چالوس با تأکید بر اینکه خداوند امکانات را در اختیار بشر قرار داده و این خود انسان است که با ویژگی اختیاری خود بپذیرد یا رد کند، خاطرنشان کرد: خداوند انسان را رها کرد و مربی‌های گوناگون را فرستاد و هر کدام از انسان‌ها دارای معلمانی بودند پس می‌توان دریافت که این شناخت‌ها خود به‌خود به‌وجود نمی‌آید.

مختاری با اشاره به‌نقش ویژه هنر در دنیای امروز تصریح کرد: مهم‌ترین وظیفه در بحث هنر این است که باید در تمام ابعاد هنر ورود پیدا کرد.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس دفاعی سرشار از شرف، انسانیت و عشق‌ بازی در حوزه توحید را متجلی ساخت، افزود: وظیفه ما ساختن این ارزش‌ها در جامعه و معنا بخشیدن به آنها است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چالوس با اشاره به نقش پررنگ و موثر آموزش در حوزه هنر بیان کرد: اگر امروز هنر و سینما توانست باکری، دستجردی، بواس‌ها و شهید شیخ‌الاسلامی را در جامعه تربیت کند بدان معنا است که هنر؛ هنر مقدسی است.

وی با اشاره به بیانات آیت‌الله جوادی آملی در مورد نقش هنر اظهار کرد: بر اساس تأکیدات ایشان هنر با تمام ابعاد و شاخه‌های خود اگر توانست نفس‌های مطمئنه را در جامعه تقویت کند این هنر الهی است ولی در غیر این صورت شیطانی است.

مختاری ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه یکی از فضاهای رشد هنر در گرو امنیت است اما در حوزه هنر با تمام زحماتی که کشیده شد ما هنوز بدهکار هستیم و واقعه‌ای که باید در عالم هنر رخ بدهد اتفاق نیفتاد و این‌کار به‌دست هنرمندان قابل تصور است.

*ضعیف پشتیبانی در هنر و دلسردی هنرمندان

مدیر انجمن سینما جوانان ایران دفتر چالوس با اشاره به اینکه هفته دفاع مقدس را در پیش رو داریم، اظهار کرد: بر اساس فرمایشات امام خمینی(ره) که فرمودند:"خرمشهر را خدا آزاد کرد." نثار خون جوانان ما ذره ذره خاک از وجود خبائث پاک شد.

بهنام طهماسبی با انتقاد از اینکه پشتیبانی از هنر ضعیف است، افزود: این قشر تلاش خود را می‌کنند اما در اثر بی‌توجهی مجبور به گوشه‌نشینی می‌شوند و در حقیقت مشکلاتی که در حوزه هنر وجود دارد در صورت تداوم سبب می‌شود تا روند رشد سینما در چالوس به‌منفی صفر برسد و تولید در حوزه عکس و فیلم متوقف شود.

وی با بیان اینکه تک مضراب‌هایی که برای دفاع از هنرمندان زده می‌شود نباید تنها بر دوش مؤسسه‌ها و نهادهای معدودی قرار گیرد، تصریح کرد: جوانان و هنرمندان ما همواره راه را می‌شناسند اما نیاز به حمایت دارند و با وجود تمام مشکلات پیش آمده حضور خوبی در جامعه دارند.

مدیر انجمن سینمای جوان ایران دفتر چالوس با بیان اینکه فیلمسازان شهرستان چالوس با وجود محدودیت‌ها حضورهای موفقی را در حوزه ملی و کشوری داشتند، افزود: اساتید بزرگواری که در شهرستان هستند دوست دارند  تجربیات خود را به‌جوانان انتقال دهند اما نیاز به  حمایت و تقویت مسؤولان دارند. 

وی در پایان خواستار حضور بیشتر مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد  اسلامی مازندران در جمع هنرمندان و شنیدن حرف‌های آنها شد و گفت: هنرمندان نیاز به حمایت برای تقویت استعدادهای خود دارند و باید تلاش کرد تا امکانات و شرایط برای بروز و ظهور این ظرفیت‌های بالقوه فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری فارس دومین هفته فیلم و عکس چالوس در حالی به پایان رسید که در این مدت برنامه‌های متنوعی مانند نمایشگاه عکس گروهی هنرمندان عکاس نوشهر و چالوس، نمایش فیلم‌های منتخب فیلمسازان غرب مازندران، پخش فیلم‌های کوتاه ( پاتوق فیلم، سینما آینده) و تجلیل از خانواده‌های شهدای مدافع حرم شهرستان چالوس شهیدان شیخ‌الاسلامی و بواس برگزار شد.

انتهای پیام/86028/ر40/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : چالوس - اینکه - هنرمندان - شهرستان - انسان - اشاره - جوانان - افزود - سینما - جامعه - دارند - اداره - اسلامی - حمایت - تقویت - اظهار - فرهنگ - خداوند - شناخت - مختاری - انجمن - ابعاد - فیلمسازان - ارشاد - مازندران - شهدای - خبرگزاری - توانست - شیخ‌الاسلامی - پشتیبانی - پایان - فیلم‌های - گزارش - امروز - سینمای - برگزار - مدافع - دومین - امکانات - تصریح - امنیت - خاطرنشان - وظیفه -

نظر شما در مورد : هنرمند باید در تمام ابعاد هنر ورود پیدا کند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها