مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6786 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 08 مهر 1395 -ساعت : 00:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس اداره هواشناسی دریایی مازندران خبر داد

مواج و طوفانی شدن دریای مازندران

مازندشورا: رئیس اداره هواشناسی دریایی مازندران گفت: دریای مازندران در روزهای پنج‌شنبه طوفانی و در روز جمعه هفته جاری مواج پیش‌بینی می‌شود.

مازندشورا:سید باقر سلطانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی و خروجی مدل‌های عددی جوی و اقیانوسی نشان می‌دهد از بعد از ظهر روز چهارشنبه هفتم مهرماه امسال شاهد وزش بادهای شدید و گاهی بسیار شدید شمالی و شمال غربی در فراساحل و سواحل جنوبی دریای خزر و طوفانی شدن دریا هستیم.

وی بیان کرد: پیشینه سرعت وزش باد در اوج فعالیت سیستم در فراساحل حدود 28 متر بر ثانیه(100 کیلومتر بر ساعت) و در سواحل احتمالاً بیش از 22 متر بر ثانیه(80 کیلومتر بر ساعت) پیش‌بینی می‌شود.

رئیس اداره هواشناسی دریایی مازندران با اشاره به اینکه بیشینه ارتفاع موج در فراساحل تا حدود چهار متر مربع و در نزدیک ساحل تا حدود 3 متر مربع مورد انتظار است، اضافه کرد: اوج فعالیت این سامانه در مازندران از اواخر ساعات چهارشنبه تا صبح پنج‌شنبه بوده و دریا طی روزهای پنج‌شنبه طوفانی و در روز جمعه مواج پیش‌بینی می‌شود.

سلطانی در پایان با اعلام اینکه طی این مدت طوفان‌های تندری و رگبار را نیز انتظار داریم، گفت: تمامی فعالیت‌های دریایی از جمله صیادی، دریانوردی و دریابانی ممنوع است.

انتهای پیام/86034/ج20/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - طوفانی - فراساحل - دریایی - هواشناسی - پیش‌بینی - کیلومتر - انتظار - پنج‌شنبه - ثانیه - اینکه - سواحل - دریای - سلطانی - چهارشنبه - اداره - فعالیت -

نظر شما در مورد : مواج و طوفانی شدن دریای مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها