مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6787 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 08 مهر 1395 -ساعت : 00:57

چاپ به اشتراگ گذاشتن
138 شهرستان کشور فاقد مرکز اورژانس اجتماعی هستند

رئیس اورژانس اجتماعی بهزیستی:

138 شهرستان کشور فاقد مرکز اورژانس اجتماعی هستند

مازندشورا: رئیس اورژانس اجتماعی بهزیستی با اشاره به نبود اورژانس در 138 شهرستان کشور، گفت: پیش‌بینی می‌شود 30 مرکز جدید در صورت تخصیص اعتبارات لازم از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه‌اندازی شود

مازندشورا:حسین اسدبیگی چهارشنبه شب در حاشیه همایش کارشناسان مسؤول اورژانس اجتماعی کشور در سالن اجتماعات اردوگاه شهید عظیمی بابلسر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بابلسر اظهار کرد: مهم‌ترین وظایف پایگاه‌های اجتماعی بررسی آسیب‌ها و بحران‌های اجتماعی است.

وی با بیان اینکه این همایش به مدت دو روز به میزبانی استان مازندران در بابلسر برگزار می‌شود، افزود: در این همایش مباحث عمده حوزه اورژانس اجتماعی مطرح و تبادل نظر می‌شود.

رئیس اورژانس اجتماعی بهزیستی با اشاره به خط 123 اورژانس اجتماعی گفت: این خط به فعالیت‌های مختلف در حوزه آسیب اجتماعی، اورژانس و بحران اجتماعی اختصاص دارد.

اسدبیگی گروه‌های خدمات سیار و پایگاه‌های خدمات اجتماعی را از جمله زیرمجموعه فعالیت‌های اورژانس اجتماعی برشمرد و گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف این همایش آموزش کارشناسان اجتماعی برای دست‌یابی به آمار و اطلاعات صحیح است، زیرا براساس این آمارها است که می‌توانیم به آسیب‌شناسی و شناسایی بحران‌ها پرداخته و بررسی کنیم در کدام استان آسیب‌ها، بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی بیشتر است.

وی با بیان اینکه 194 مراکز اورژانس اجتماعی در سطح کشور وجود دارد که از این تعداد 12 مرکز مربوط به مازندران است، خاطرنشان کرد: 297 خدمات خودرو سیار در این مراکز  فعالیت دارند.

رئیس اورژانس اجتماعی بهزیستی با اشاره به اینکه تمام شهرستان‌های بالای 50 هزار خانوار باید دارای مراکز اورژانس اجتماعی باشند، گفت: 138 شهرستان کشور با وجود داشتن شرایط برخورداری، اما بدون مراکز اورژانس اجتماعی بوده و منتظر دریافت اعتبارات از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند.

این مسؤول با بیان اینکه 162 پایگاه خدمات اجتماعی در استان‌های مختلف و مناطق حاشیه‌نشین به مردم خدمات اجتماعی ارائه می‌دهند، گفت: بیشتر گروه‌های زیر پوشش را افراد آسیب‌دیده اعم از دختران فراری، همسر آزاری، کودک‌آزاری یا اقدام به خودکشی، تشکیل می‌دهند.

اسدبیگی با بیان اینکه برای 30 شهرستان، احداث مرکز اورژانس اجتماعی پیش‌بینی شده است که در صورت تخصیص اعتبارات لازم در دستور کار قرار می‌گیرد، بیان کرد: در 6 ماه نخست امسال 590 هزار تماس با پایگاه 123 از سراسر کشور گزارش شد که از این تعداد 146 هزار تماس مرتبط بود.

وی با بیان اینکه 120 هزار مراجعه حضوری به خودروهای خدمات سیار گزارش شده است، افزود: پذیرش 35 هزار نفر به مراکز مداخله در بحران، تشکیل 36 هزار پرونده در پایگاه‌های خدمات اجتماعی و شناسایی 527 هزار نفر ازجمله اقدامات دیگر حوزه اورژانس اجتماعی است.

رئیس اورژانس اجتماعی بهزیستی بیشترین استان‌های آسیب‌دیده در حوزه همسرآزاری به تفکیک جمعیت را استان‌های اردبیل، همدان، خراسان جنوبی، کرمانشاه، گیلان و فارس عنوان و اظهار کرد: بیشترین تماس این حوزه با پایگاه‌های اجتماعی در استان‌های خراسان جنوبی، اردبیل، همدان، یزد و خراسان گزارش شده است.

اسدبیگی بیشترین گزارش کودک‌آزاری را نیز در استان‌های کرمانشاه، همدان، فارس، تهران و اردبیل اعلام کرد و افزود:  بیشترین خودکشی گزارش‌شده با توجه به نسبت جمعیتی در استان‌های خراسان شمالی، همدان، کرمانشاه، خراسان جنوبی و فارس بود.

وی در پایان مهم‌ترین عامل معضلات اجتماعی در مسائل مختلف ازجمله اختلالات روانی، افسردگی، مشکلات اقتصادی و اجتماعی را بیکاری و اعتیاد والدین برشمرد.


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اجتماعی - اورژانس - خدمات - اینکه - استان‌های - خراسان - همدان - گزارش - پایگاه‌های - مراکز - بیشترین - همایش - اسدبیگی - بهزیستی - شهرستان - مختلف - افزود - مهم‌ترین - کرمانشاه - اردبیل - بابلسر - جنوبی - می‌دهند - پایگاه - آسیب‌دیده - خودکشی - اعتبارات - ازجمله - تشکیل - کودک‌آزاری - بحران - آسیب‌ها - بحران‌های - بررسی - اظهار - کارشناسان - مسؤول - استان - مازندران - شناسایی - بیشتر - برشمرد - گروه‌های - اشاره - فعالیت‌های - تعداد -

مطالب مرتبط با : 138 شهرستان کشور فاقد مرکز اورژانس اجتماعی هستند
نظر شما در مورد : 138 شهرستان کشور فاقد مرکز اورژانس اجتماعی هستند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها