مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6805 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 08 مهر 1395 -ساعت : 20:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن

بازدید مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران از بافت تاریخی ساری

مازندشورا: مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران از بافت های تاریخی مرکز این استان بازدید نمود.

مازندشورا:به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران مهندس حیدر نوروزی در این بازدید که با حضور رئیس اداره عمران و بهسازی شهری این اداره کل و مدیرعامل شرکت عمران و مسکن سازان استان  انجام گردید , عنوان نمود: احیاء و توجه ویژه به کارکرد فضائی و فرهنگی محدوده های تاریخی و سایر اجزا  ناکارآمد در پهنه های شهرها اولویت مهم وزارت راه و شهرسازی در ساماندهی حوزه شهرهای کشور می باشد .

وی ادامه داد: متاسفانه نهادهای متولی در حوزه عرصه های ناکارآمد شهرها از اتفاق و اجماع لازم برخوردار نیستند و از این رو به نابسامانی در ساخت شهرها به یک دغدغه اصلی تبدیل شده است.

مهندس نوروزی تاکید کرد: ستادهای بازآفرینی شهری در استانها و شهرها با هدف تقسیم وظایف و تعریف اقدامات با جدیت قابل توجه در حال پیگیری است .

مدیرکل راه و شهرسازی استان با اشاره به وجود ساختمان های تاریخی به عنوان نگین های معماری و فرهنگ شهری در تاریخ مازندران اظهار داشت : احیاءو بهره برداری مجدد از این مکانهای تاریخی از برنامه های در دست اجرا این اداره کل می باشد.

وی ضمن بازدید از ساختمان های تاریخی سردار جلیل وخانه فاضلی بر اجرای طرح های احیاء در ساختمان های تاریخی مذکور با مشارکت نهادهای همکار تاکید و خاطر نشان ساخت: محدوده های تاریخی شهرهای بابل و آمل نیز در برنامه های بازآفرینی این اداره کل لحاظ شده است.


منبع : اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تاریخی - اداره - شهرها - استان - شهرسازی - بازدید - ساختمان - مازندران - نهادهای - تاکید - برنامه - شهرهای - بازآفرینی - عنوان - مهندس - نوروزی - عمران - احیاء - محدوده -

نظر شما در مورد : بازدید مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران از بافت تاریخی ساری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها