مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6807 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 08 مهر 1395 -ساعت : 13:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی چالوس:

مطالبات بازنشستگان نباید در پیچ و خم اداری باقی بماند

مازندشورا: رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی چالوس گفت: امروز بازنشستگان مطالباتی دارند و نباید به شکلی برخورد شود که در پیچ و خم اداری بمانند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، سیاوش فقیه ملک مرزبان ظهر امروز در مراسم تکریم خانواده و بازنشستگان تأمین اجتماعی چالوس که با حضور رئیس کانون بازنشستگان مازندران و مدیران استانی و شهرستانی در سینما جهان‌نما این شهرستان برگزار شد، با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس به بیان خاطراتی در این حوزه پرداخت و اظهار کرد: بازنشستگان مشکلات فراوانی دارند و برپایی مراسم تکریم به‌معنای‌ گرامی‌داشت است و با دقت در معنای این کلمه در می‌یابیم که مختص این زمان نیست، بلکه باید برای سال‌های آینده هم در نظر گرفته شود.

وی رسیدگی به وضعیت معیشت بازنشستگان را مهم‌ترین دغدغه این قشر دانست و افزود: مهم‌ترین مسأله در وضعیت معیشتی حقوق بازنشستگان است که این رقم در سال‌جاری به‌صورت میانگین در شهرستان چالوس 750 هزار تومان برای هر بازنشسته است.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی شهرستان چالوس با انتقاد از ناچیز بودن حقوق این قشر، اظهار کرد: در گذشته دغدغه کم بودن حقوق بازنشستگان را به‌موضوع تحریم مرتبط می‌دانستند، در حالی‌ که در همان تحریم‌ها حقوق میلیونی و میلیاردی هم داده می‌شد.

این مسؤول با بیان اینکه شاید امروز با توجه به شرایط اقتصادی کشور امکان افزایش حقوق مهیا نشود، خاطر‌نشان کرد: با این وجود می‌توان منابع درآمدی خاصی را برای افزایش حقوق بازنشستگان و معیشت آنها در نظر گرفت.

فقیه با بیان اینکه در بحث درمان بازنشستگان هنوز رضایت‌مندی حاصل نیست و نیاز به عزم ملی دارد، افزود: با دقت در این مسائل و مشکلات می‌توان حدس زد یا خلا‌‌ء قانونی وجود دارد و یا اصلا قانونی وجود ندارد که به‌درستی اجرا شود.

 وی با تأکید بر اینکه نمایندگان کارگری در استان که در مجلس شورای اسلامی فعالیت دارند می‌توانند در مجلس طرحی برای این مسائل بدهند و خود را برای بازنشستگان خرج کنند، تصریح کرد: بحث تکریم بازنشستگان مورد غفلت واقع شده تا حدی که گاهی برای برپایی مراسمی در خور شأن این قشر آن‌ هم برای یک‌بار در سال حمایت و کمکی صورت نمی‌گیرد.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی چالوس با اشاره به عضویت 26 هزار نفر جمعیت بازنشسته در شهرستان‌های نوشهر،  چالوس و کلاردشت، تأکید کرد: امروز بدانید بازنشستگان شهرستان مطالباتی دارند و نباید به شکلی برخورد شود که در پیچ و خم اداری بمانند.

این مسؤول با انتقاد از اینکه ادغام بیمه تکمیلی درمانی با بیمه عمر مورد قبول نیست، افزود: چون برخی از خانواده‌ها زیرپوشش بیمه فرزندان خود هستند، بنابراین نباید مجبور به پرداخت هزینه شوند و یا اینکه برخی از افراد وارث ندارند و پرداخت بیمه تکمیلی برای آینده آنها هیچ بازخوردی ندارد.

فقیه نوشته نشدن پرداختی‌ها در برگه‌های بیمه بازنشستگان را از دیگر دغدغه‌های این قشر برشمرد و افزود: تکریم باید از کانون بازنشتگان کشور شروع شود و بازنشسته نباید برای گرفتن حداقل تسهیلات با دردسرهایی روبه‌رو شود.

وی با اشاره به اینکه عمر امید به زندگانی بازنشستگان چالوس به‌صورت میانگین 12 سال است، اظهار کرد: باید شرایط را به‌شکلی فراهم کرد که میانگین امید به زندگی در این قشر افزایش پیدا کند.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی چالوس به‌رعایت نکردن سیستم متمرکز حقوقی نیز انتقاد کرد و ادامه داد: با توجه به شعار سال مورد تأکید مقام معظم رهبری باید دقت کرد که تکریم امسال نیاز به اقدام عملی دارد با شعارها و حرف‌های مطرح شده باید عملیاتی شود.

این مسؤول با تأکید بر اینکه تسهیلات بانکی برای مستاجران و مستمری‌بگیران که فیش حقوقی ندادند باید شرایط خاصی اندیشیده شود، افزود: کشور ما از نظر اقتصادی مشکلاتی دارد که امیدواریم با همت عمومی این مشکلات برطرف شود.

فقیه از حضور صنفی در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا خبر داد و گفت: تا قشر بازنشسته در مجلس و شوراها نماینده‌ای نداشته باشند کسی به داد آنها نمی‌رسد و ما در اینجا اعلام می‌کنیم که ما وامدار کسی نیستیم تا بخواهیم براساس سیاست برخی از جناح‌ها حرکت کنیم.

انتهای پیام/86028/ب40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بازنشستگان - چالوس - اینکه - کانون - تکریم - افزود - شهرستان - تأمین - اجتماعی - بازنشسته - تأکید - نباید - میانگین - انتقاد - شرایط - مسؤول - دارند - اظهار - پرداخت - مشکلات - امروز - افزایش - می‌توان - حقوقی - تسهیلات - تکمیلی - مسائل - اشاره - ندارد - قانونی - اسلامی - مهم‌ترین - برپایی - گرامی‌داشت - مراسم - اداری - آینده - وضعیت - به‌صورت - دغدغه - معیشت - اقتصادی -

نظر شما در مورد : مطالبات بازنشستگان نباید در پیچ و خم اداری باقی بماند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها