مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6809 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 08 مهر 1395 -ساعت : 13:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن

امام جمعه چالوس:

علت افزایش طلاق کاهش درک افراد نسبت به هم است

مازندشورا: امام جمعه چالوس گفت: آمار نگران‌کننده طلاق و اختلاف در میان خانواده‌های به دلیل کاهش قوه درک و همدلی افراد خانواده‌ افزایش پیدا کرده است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، حجت‌الاسلام محمد‌مهدی راشدی‌نوری بعد از ظهر امروز در همایش تکریم خانواده و بازنشستگان چالوس که با حضور مدیران استانی و شهرستانی در سینما جهان‌نما برگزار شد، با گرامیداشت روز خانواده اظهار کرد: اگر خانواده‌ها و فرزندان هماهنگ و همدل باشند نتیجه‌اش صفا و استحکام خانواده است.

وی با بیان اینکه در خانواده ثروت مهم نیست بلکه آنچه بر زیبایی می‌افزاید صفا و درک اعضای خانواده‌ها نسبت به‌هم است، تصریح کرد: با توجه به آمار نگران کننده طلاق و اختلاف در میان خانواده‌ها می‌توان گفت که قوه درک و همدلی افراد خانواده نسبت به‌هم کاهش پیدا کرد.

راشدی‌نوری با اشاره به اینکه بازنشستگان سال‌های طلایی عمر خود را در خدمتگزاری به جامعه گذراندند، تصریح کرد: بزرگان همواره باید اکرام شوند و افرادی‌ که در حوزه مدیریتی قدم بر می‌دارند و جوان‌ها باید بدانند که در مسیر استفاده از تجربیات این افراد قرار بگیرند.

امام جمعه چالوس با اشاره به اینکه افراد در زمان کهولت نیاز به توجه بیشتری دارند، گفت: افراد مسن و بازنشستگان سرمایه‌های این جامعه هستند و جوانان نیروهای محرک جامعه و نظام هستند.

‌فرماندار چالوس با اشاره به اینکه مسائل و مشکلات بازنشستگان باید جدی گرفته شود، اظهار کرد: وظیفه همه مدیران است که در حدود وظایف خویش مشکلات این قشر را برطرف کنند.

محمدناصر زندی با اشاره به گرامیداشت هفته دفاع مقدس با تأکید بر اینکه بازنشستگان باید هر روز تکریم شوند، اضافه کرد: با توجه به اینکه امروز روز تکریم خانواده و بازنشستگان است که در فرهنگ ما خانواده کوچک‌ترین نهاد اجتماعی است که بزرگ‌ترین نهاد اجتماعی را راهنمایی می‌کند.

فرماندار چالوس با بیان اینکه بر اساس تأکیداتی که در دین مطرح شد اگر خانواده تکریم شود سایر نهادها نیز به‌خوبی رشد می‌‌کند، گفت: اگر در خانواده نتوانیم موفق باشیم و دچار آسیب شویم در نهادهای بزرگ‌تر هم تزلزل ایجاد می‌شود ولی اگر پایه‌گذاری درستی در نهاد خانواده صورت بگیرد امکان تزلزل فزرندان به کمترین حد می‌رسد.

زندی با اعلام اینکه اگر فرزندمان را مقید بار آورده و ریشه‌اش را قوی کنیم در مقابل جوامع بیرونی کمتر آسیب می‌بیند، افزود: با توجه به آمار بالا و نگران‌کننده طلاق در کشور در می‌یابیم که با استحکام خانواده‌ها می‌توان این تعداد را کاهش داد.

وی به تکریم از بازنشستگان اشاره کرد و ادامه داد: در مورد تکریم بازنشستگان نیز با توجه به اینکه آنچه داریم به‌واسطه این قشر است زیرا اگر چرخ توسعه در گذشته چرخید و به دست ما رسید و تمام اتفاقات خوب مرهون تلاش دستان بازنشستگان است.

فرماندار چالوس در پایان با اشاره به اینکه بازنشستگان در این سن نیاز به تکریم بیشتری داشته و همه فرزندان باید به بزرگ‌ترها احترام بگذارند، خاطر‌نشان کرد: فرد بازنشسته در سن کهولت جزء احترام چیزی نمی‌خواهد و امروز شرایط کشور به‌سمتی می‌رود که اگر بازنشسته و پیری را در کنار خود نداشته باشیم از فرهنگ اصیل خود عقب می‌افتیم.

انتهای پیام/86028/آ ۳۰/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بازنشستگان - خانواده - اینکه - چالوس - تکریم - اشاره - افراد - خانواده‌ها - امروز - جامعه - فرهنگ - مشکلات - اجتماعی - بازنشسته - بیشتری - باشیم - فرماندار - احترام - تزلزل - به‌هم - اظهار - گرامیداشت - مدیران - فرزندان - استحکام - می‌توان - تصریح - کهولت -

نظر شما در مورد : علت افزایش طلاق کاهش درک افراد نسبت به هم است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها