مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6815 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 08 مهر 1395 -ساعت : 14:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن

سردار میرفیضی در بازدید از دفتر خبرگزاری فارس مازندران:

پلیس آینده افکارساز و هوشمند است/ در برخورد با تخلفات تعارف نداریم

مازندشورا: فرمانده انتظامی مازندران گفت: پلیس آینده افکارساز و هوشمند است و به سمت فراهوشمند می‎رود، اما نقش مردم همچنان تأثیرگذار است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سردار سیدمحمود میرفیضی پیش‌ازظهر امروز در آستانه هفته ناجا، میهمان دفتر سرپرستی خبرگزاری فارس در مازندران بود.

وی در این نشست با گرامی‌داشت یاد و نام زنده‌یاد جابر معافی سرپرست فقید خبرگزاری فارس در مازندران، با اشاره به دو رسالت مهم مطالبه‌گری و آگاهی‌بخشی رسانه، بر تعامل بیشتر پلیس و اصحاب رسانه تأکید کرد.

فرمانده انتظامی مازندران با بیان اینکه رسانه‌ها پل ارتباطی بین پلیس و مردم هستند، اظهار کرد: در واقع رسانه تکمیل‌کننده عملیات پلیس است و «تغییر رفتارهای پُرخطر در جامعه» نقطه مشترک و تأثیرگذار فعالیت پلیس و رسانه است.

این مسؤول با تأکید بر اینکه مردم سرمایه اجتماعی هستند، ادامه داد: اگر این سرمایه را به‌خوبی مدیریت کنیم، پلیس تا حد زیادی در اهداف خود موفق می‎شود.

میرفیضی با اشاره به نشست اردیبهشت‌ماه فرماندهان انتظامی با رهبر معظم انقلاب اسلامی، افزود: بنا به فرمایش رهبری، پلیس باید یار مهربان باشد و باید تلاش کنیم که مسائل اجتماعی و امنیتی هر کدام در جای خود بوده و هیچ‌گاه مسائل اجتماعی به شبه‌امنیتی تبدیل نشود.

وی بیان کرد: اقتدار پلیس در این است که رحمت و مهربانی را برای مردم و ترس و وحشت را برای هنجارشکنان اعمال کند.

فرمانده انتظامی مازندران با توجه به اینکه بسیاری از مردم نسبت به تکالیف شهروندی آگاهی ندارند، گفت: این وظیفه مشترکی بین رسانه و سایر دستگاه‎های فرهنگی و پلیس است که به مردم آگاهی بدهند.

این مسؤول ادامه داد: پلیس آینده پلیس افکارساز و هوشمند است و به سمت فراهوشمند می‎رود، اما نقش مردم همچنان تأثیرگذار بوده و معتقدیم که با ارتباط خوب اعتماد ایجاد می‎شود و سطح مشارکت بالا می‎رود و در این زمان، کاهش جرایم اتفاق می‎افتد.

میرفیضی با اشاره به 208 هزار تماس تلفنی با 110 در 6 ماه نخست امسال، اظهار کرد: تنها 63 هزار تماس، فوریتی بودند و دو سوم آنها ارتباطی به کار فوریتی نداشته، یا مشاوره و راهنمایی و یا بی‌ارتباط به 110 بوده است، لذا شهروندان باید نسبت به وظایف پلیس آگاهی داشته باشند و برای هر پیشامد غیرفوریتی یا خارج از کار پلیس، با سامانه 110 تماس نگیرند.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر تخلفات برخی از مأموران پلیس در برخورد با مردم یا دریافت رشوه، بیان کرد: البته در هر سازمانی ممکن است برخی‎ها تخلف کنند، در تخلفات(رشوه‌گیری‎های مأموران)، با هیچ‎کس تعارف نداریم و به‎شدت برخورد می‎کنیم.

عضو شورای تأمین مازندران ادامه داد: این را هم قبول داریم که پلیس نباید در جایی کمین کند و برای رانندگان متخلف جریمه بنویسد.

این مسؤول درباره آخرین وضعیت پرونده پلیس جوان بابلسری که سال گذشته به دست اراذل و اوباش کشته شد، اظهار کرد: پرونده به تجدیدنظر رفته است، پیگیری‎های قضایی را ادامه می‎دهیم و موضوعاتی مطرح شد که قابل پیگیری است.

میرفیضی در پایان گفت: رویکرد پلیس در برابر اراذل و اوباش این است که به آنها اجازه بروز و ظهور تخلف و قدرت‎نمایی را نمی‎دهیم، اقتدار پلیس در این زمینه سبب کاهش 14 درصدی شرارت‌ها در سال 95 نسبت به مشابه سال گذشته شده است.

انتهای پیام/86001/ب40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - رسانه - میرفیضی - خبرگزاری - انتظامی - اینکه - اجتماعی - ادامه - اظهار - آگاهی - اشاره - تخلفات - برخورد - اقتدار - مسائل - می‎شود - اوباش - اراذل - گذشته - می‎رود - پرونده - مأموران - فوریتی - ارتباطی - تعارف - هوشمند - افکارساز - آینده - نداریم - تأکید - مسؤول - تأثیرگذار - سردار - فرمانده - سرمایه -

نظر شما در مورد : پلیس آینده افکارساز و هوشمند است/ در برخورد با تخلفات تعارف نداریم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها