مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6818 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 08 مهر 1395 -ساعت : 14:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن

هفدهمین جشنواره سراسری نمایش عروسکی با معرفی برترین‌ها در مازندران به کار خود پایان داد

مازندشورا: هفدهمین جشنواره سراسری نمایش عروسکی با حضور مسؤولان کشوری و استانی با معرفی برترین‌ها در مازندران به کار خود پایان داد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، پیش از ظهر امروز هفدهمین جشنواره سراسری نمایش عروسکی که به مدت سه روز در کانون پرورش فکری مازندران برگزار شد با معرفی و تجلیل از برترین‌ها به کار خود پایان داد.

از 6 مهر امسال هفدهمین جشنواره سراسری نمایش عروسکی با حضور 150 شرکت کننده در قالب 12 گروه نمایشی از 9 استان کشور در کانون پرورش فکری به رقابت پرداختند.

داوری جشنواره هفدهم نمایش عروسکی را مریم سعادت، حسن دادشکر و زهرا صبری بر عهده داشتند.

مهمان ویژه هفدهمین جشنواره نمایش عروسکی پیشکسوت تئاتر کشور حسین محب اهری بوده است که با حضورش در این برنامه موجب دلگرمی کودکان و نوجوان دیروز و امروز جامعه کانونی شده است.

داوری هفدهمین جشنواره سراسری در 11 بخش‌ نمایشنامه (نویسندگی متن)، کارگردانی، پوستر، بروشور، عکس، طراحی صحنه، طراحی عروسک، موسیقی، طراحی لباس عروسک، گویندگی عروسک، و عروسک‎گردانی انجام شد که در نهایت تندیس جشنواره به 12 گروه شرکت کننده اهدا شد.

برگزیدگان جشنواره هفدهم نمایش عروسکی در بخش کارگردانی نمایشنامه خال پادشاه رتبه اول، نمکی بلا و دیو ناقلا رتبه دوم، شلبی تنها نرو رتبه سوم را کسب کرد.

در بخش نمایشنامه رتبه نخست را نمایشنامه نمکی بلا و دیو ناقلا از تهران، خال پادشاه از تهران رتبه دوم و فرار از زندان استان فارس رتبه سوم را از آن خود کرد.

در بخش عروسک‌گردانی رتبه نخست به نمایشنامه ماه بود و روباه، رتبه دوم را تو میدانی من کی هستم و رتبه سوم به نمایشنامه فرار از زندان تعلق گرفت.

در بخش گویندگی عروسک رتبه نخست به نمایشنامه نمکی بلا و دیو ناقلا، رتبه دوم به نمایش فرار از زندان و رتبه سوم را نمایشنامه پرواز از آذربایجان شرقی کسب کرد.

در بخش طراحی عروسک نمایش شلبی تنها نرو رتبه اول، ماه بود و روباه از استان چهار محال و بختیاری رتبه دوم و خال پادشاه از اشتان تهران رتبه سوم را کسب کرد.

در بخش طراحی صحنه نمایشنامه دنیای زیبا از مهاباد رتبه نخست، خال پادشاه رتبه دوم و شلبی تنها نرو رتبه سوم را از آن خود کرد.

طراحی لباس با یک برگزیده نمایشنامه شلبی تنها نرو مورد تجلیل قرار گرفت.

در بخش موسیقی نمایشنامه دنیای زیبا، فرار از زندان برگزیده هفدهمین جشنواره سراسری نمایش عروسکی شدند.

در تهیه بروشور نمایشنامه شلبی تنها نرو، نمکی بلا و دیو ناقلا و دنیای زیبا به برتری رسیدند.

در بخش پوستر استان زنجان و چهار محال و بختیاری رتبه برتر را کسب کردند.

در بخش عکس از استان چهار محال و بختیاری و نمایشنامه استان تهران تجلیل شد.

در بخش نمایشنامه نویسی هفت نمایشنامه برگزیده شدند که شامل نمایشنامه بز ریش سفید از کرمان، کلاغ و کباب از استان مرکزی، یه راه بهتر از استان فارس، نه سیاه نه سفید از استان مرکزی، جورابی که نمی‌خواست بوی بد بدهد از استان هرمزگان، بچه‌ها همه از قزوین و نمایشنامه شلبی تنها نرو از استان تهران به برتری رسیدند.

به گزاری فارس، از سوی معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری اعتباری بالغ بر 3 میلیون تومان به گروه‌هایی که به جشنواره نمایش عروسکی راه یافتند تعلق گرفت تا در استان‌های خود بتوانند به فعالیت بهینه نمایش عروسکی بپردازند.

انتهای پیام/86006/ت


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نمایشنامه - نمایش - استان - جشنواره - عروسکی - طراحی - هفدهمین - تهران - عروسک - سراسری - زندان - پادشاه - ناقلا - تجلیل - دنیای - برگزیده - بختیاری - کانون - پرورش - مرکزی - رسیدند - روباه - گویندگی - برتری - کارگردانی - پایان - مازندران - برترین‌ها - معرفی - امروز - کننده - بروشور - پوستر - هفدهم - داوری - موسیقی -

نظر شما در مورد : هفدهمین جشنواره سراسری نمایش عروسکی با معرفی برترین‌ها در مازندران به کار خود پایان داد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها