مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6819 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 08 مهر 1395 -ساعت : 14:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نکا:

حفظ روحیه استکبارستیزی در محرم ضروری است

مازندشورا: فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نکا گفت: حفظ روحیه استکبارستیزی در سخنرانی‌های محرم از مسائل مهم و مورد تأکید است که امیدواریم توسط مداحان، روحانیون و دست‌اندرکاران مورد توجه ویژه قرار گیرد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، سید ابراهیم شریفی، ظهر امروز در همایش رهروان ولایت که در آستانه محرم در مسجد جامع نکا برگزار شد، اظهار کرد: روحیه استکبارستیزی، روحیه همیشگی و دائمی ما از ابتدای انقلاب تاکنون است و این روحیه باید در قشر جوان و نوجوان نهادینه شود.

وی افزود: حفظ روحیه استکبارستیزی در سخنرانی‌ها از مسائل مهمی و اساسی است که ما از روحانیون انتظار داریم که در طول ماه محرم به این مسأله مهم توجه کنند و برای مقابله با هجمه‌های مختلف دشمن باید از طریق مساجد و تریبون‌های مختلف این روحیه تقویت شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نکا با بیان اینکه دشمن با نفوذ درنظام و انقلاب رگ حیاتی انقلاب و ولایت را مورد هدف قرار داده است، یادآور شد: باید با تقویت ولایت‌مداری و ولایت‌محوری در جامعه، تابع محض ولایت باشیم.

این مسؤول گفت: دشمنان و بدخواهان انقلاب و نظام اسلامی در طول این انقلاب هجمه‌های مختلفی را همچون ترور، توطئه، جنگ تحمیلی، فتنه و ... به راه انداختند تا در ادامه راه این انقلاب، سد ایجاد کنند و همواره این روحیه استکبارستیزی و ولایت‌مداری ملت، جامعه را از هجمه‌ها نجات داد و در ادامه راه نیز باید مورد توجه جدی باشد.

شریفی همچنین با اشاره به قرار گرفتن در آستانه محرم و حضور جوانان در مساجد و تکایا افزود: درد امروز ما حضور نیافتن به موقع جوانان در نماز اول وقت است، چه بسا بسیاری از افراد ساعت‌ها در عزاداری شرکت می‌کنند اما برای اقامه نماز صبح باز می‌مانند و این مشکل و آفت است که باید رسیدگی و ریشه‌یابی شود.

وی ادامه داد: باید از تفرقه‌انگیزی در مساجد جلوگیری شود و برنامه‌ها، اهداف و رسالت‌های مختلف برای ایجاد وحدت و انسجام در بین گروه‌های مختلف تبیین شود تا دشمن شرایط ایجاد رخنه در بین صفوف به هم پیوسته مردم را نداشته باشد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نکا گفت:‌ مساجد باید عامل بیداری در جامعه باشند و لذا همه افرادی که مسؤولیتی در مساجد و پایگاه مقاومت دارند باید در این بیداری به ویژه در ایجاد روشنگری در بین نسل جوان تلاشی بیش از پیش انجام دهند.

محرم و صفر فرصتی مناسب برای تبیین قیام عاشورا

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نکا نیز در سخنانی محرم و صفر را فرصتی مناسب برای تبیین قیام عاشورا دانست و اظهار کرد: ایجاد تفرقه در آیین‌های عزاداری مردم در ماه محرم از جمله برنامه‌ریزی‌های مختلف دشمنان است که باید با ایجاد آگاهی در بین مردم از ورود این بدعت‌ها جلوگیری شود.

حجت‌الاسلام محمدعلی الیاسی گفت: با توجه به قرار گرفتن در ماه محرم، همه افرادی که در امور مختلف مساجد همچون هیأت امنا، پایگاه بسیج، خادمین و..  فعال هستند باید همکاری لازم را برای ایجاد رشد و تعالی در امور مساجد انجام و برای جذب جوانان تلاش کنند.

وی افزود: اعزام روحانیون در ماه محرم به تمام مساجد شهری و روستایی در دستور کار است و امیدواریم با برنامه‌ریزی انجام شده همه مساجد ما از حضور روحانیت برخوردار شده و در تبیین ارزش‌های مهم قیام عاشورا در بین آحاد جامعه و جوانان و نوجوانان تلاش شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نکا در پایان با اشاره به فعالیت حدود 300 هیأت مذهبی در نکا گفت: ایام ماه محرم  و در ادامه آن ماه صفر فرصتی مناسب برای نهادینه کردن ارزش‌های اسلامی و دینی در بین این هیأت و جوانان و نوجوانان است که باید امر به معروف و نهی از منکر، بیان و تبیین سیره اهل بیت(ع) و اهداف قیام امام حسین(ع) در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش فارس، این مراسم با حضور روحانیت شهرستان نکا، هیأت مذهبی، شعرای آئینی، مداحان، فرماندهان پایگاه مقاومت بسیج و هیأت امنای مساجد برگزار شد، بر وحدت همه جانبه، امر به معروف و نهی از منکر، جلوگیری از بدعت‌ها، افزایش حضور جوانان و نوجوانان در مساجد، اقامه نماز اول وقت، حجاب و عفاف و ... تأکید شد و مسؤولان دغدغه‌های مهم خود را بیان کردند.

انتهای پیام/86002/ج40/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مساجد - ایجاد - روحیه - مختلف - انقلاب - جوانان - مقاومت - تبیین - شهرستان - ادامه - اسلامی - جامعه - استکبارستیزی - ناحیه - مناسب - عاشورا - پایگاه - ولایت - نوجوانان - فرصتی - فرمانده - جلوگیری - افزود - افرادی - بیداری - تبلیغات - ارزش‌های - مذهبی - معروف - روحانیت - دستور - اهداف - بدعت‌ها - اداره - همچون - برگزار - اظهار - نهادینه - آستانه - امروز - گزارش - شریفی - روحانیون - هجمه‌های - گرفتن - عزاداری - اشاره - دشمنان - تقویت - ولایت‌مداری - اقامه -

نظر شما در مورد : حفظ روحیه استکبارستیزی در محرم ضروری است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها