مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6820 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 08 مهر 1395 -ساعت : 14:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیر ثبت احوال تنکابن خبر داد

رشد 6.5 برابری صدور کارت ملی هوشمند در تنکابن/ افزایش ازدواج در تنکابن

مازندشورا: مدیر ثبت احوال تنکابن از رشد 6.5 برابری صدور کارت ملی هوشمند در این شهرستان خبر داد و گفت: 27 هزار و 882 کارت ملی هوشمند در تنکابن صادر شده است.

مازندشورا:اسماعیل فاخری بعد از ظهر امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان تنکابن اظهار کرد: از ابتدای فروردین ماه تا پایان شهریور ماه سال‌جاری، 826 واقعه ازدواج در تنکابن ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال 94 با 83 واقعه بیشتر و رشد 11 درصدی همراه بوده است.

وی افزود: در نیمه نخست سال‌جاری، 880 ولادت ثبت شده که نسبت به سال قبل 102 واقعه کمتر بوده و 10 درصد رشد منفی داشته است.

مدیر ثبت احوال تنکابن گفت: آمار وفات در این شهرستان نیز در نیمه نخست سال‌جاری 485 نفر بوده که نسبت به مشابه سال گذشته، یک‌درصد افزایش داشته است.

این مسؤول بیان کرد: به‌دلیل نبود دفتر طلاق در تنکابن، هیچ واقعه‌ای در این بخش در حدود پنج سال گذشته ثبت نشده و متقاضیان برای این اقدام به دفاتر شهرستان‌های همجوار مراجعه می‌کنند که سبب نارضایتی مسؤولان این دفاتر شده است.

فاخری اظهار کرد: در 6 ماهه نخست سال‎جاری، 65 مورد تغییر نام، 100 مورد تغییر نام خانوادگی و 5 هزار و 375 مورد تعویض شناسنامه و 728 مورد صدور المثنی شناسنامه بنا به درخواست متقاضیان صورت گرفته است و در این بخش با واگذاری برخی از امور به دفاتر پیشخوان، کار مردم به‌نحوی آسان‌تر شده است.

* رشد 6.5 برابری صدور کارت ملی هوشمند در تنکابن

مدیر ثبت احوال تنکابن با اعلام اینکه در نیمه نخست سال‌جاری با استقبال عمومی از صدور کارت هوشمند ملی در این شهرستان روبه‌رو بودیم، افزود: 27 هزار و 882 کارت ملی هوشمند صادر شد که 6.5 برابر مدت مشابه سال 94 رشد داشته است و در این مدت نیز 12 هزار و 100 کارت هوشمند ملی تحویل متقاضیان شده است.

وی با اشاره به استقبال عمومی از ثبت‌نام اینترنتی سرشماری عمومی و نفوس مسکن در تنکابن گفت: در خلال برگزاری سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 که به‌صورت اینترنتی در حال اجرا است، یکی از مشکلات اخلال در سیستم آنلاین بود که علت اصلی آن ضعف زیرساختی و نبود تمهیدات لازم از سوی مخابرات است به‌طوری که در روزهای نخست، همراه با استقبال عمومی، شاهد بروز اخلال در سیستم آنلاین بودیم.

فاخری ادامه داد: مخابرات تنکابن نیز دلیل این اخلال را حجم بالای استقبال مردم از ثبت‌نام اینترنتی اعلام کرد که با تمهیدات اندیشیده شده، این مشکل تا حدودی برطرف شده است اما امیدواریم در روزهای آینده، اقدام مؤثرتری توسط مخابرات انجام شود.

مدیر ثبت احوال تنکابن در پایان گفت: دلیل مهم بروز این مشکل علاوه بر نبود زیرساخت‎های کافی، هم‌زمانی با ثبت‌نام اینترنتی کارت هوشمند ملی و ثبت‌نام دانشگاه‌ها در سراسر کشور است.

انتهای پیام/86020/ت


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تنکابن - هوشمند - عمومی - استقبال - احوال - سال‌جاری - اینترنتی - ثبت‌نام - مخابرات - اخلال - دفاتر - مشابه - متقاضیان - فاخری - واقعه - شهرستان - افزایش - سرشماری - ازدواج - سیستم - آنلاین - روزهای - برابری - تمهیدات - افزود - بودیم - تغییر - پایان - اقدام - شناسنامه - اعلام - همراه - اظهار - گذشته -

نظر شما در مورد : رشد 6.5 برابری صدور کارت ملی هوشمند در تنکابن/ افزایش ازدواج در تنکابن

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها