مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6824 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 08 مهر 1395 -ساعت : 15:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مسؤول کانون بازنشستگی کشور خبر داد

کاهش قدرت خرید 68 درصدی بازنشستگان

مازندشورا: مسؤول کانون بازنشستگی کشور از کاهش قدرت خرید 68 درصدی بازنشستگان خبر داد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، عباس رشیدی بعد از ظهر امروز در همایش تکریم بازنشستگان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان با اشاره به اینکه دنیای امروز دنیای خاصی است، اظهار کرد: ضریب پوشش حمایتی صندوق بازنشستگی هفت بود اما اکنون این ضریب به 9 دهم درصد رسید و به ازای هر 9 بازنشسته یک شاغل هم نداریم.

وی با بیان اینکه منابع ما در عرصه‌های مختلف بسیار زیاد است،افزود: از منابع طبیعی و انسانی استفاده‌ای نمی‌شود.

مسؤول کانون بازنشستگی کشور بیان کرد: بیمه و رفاه حق مردم است اما نمی‌توان آن را به طور کامل اجرا کرد چون محدودیت‌ها وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه طرح تحول سلامت در دولت یازدهم از بهترین کارها در حوزه سلامت بود، تصریح کرد: هزینه‌های درمان نباید بالا باشد و باید هزینه را برای پیشگیری صرف کنیم.

رشیدی با بیان اینکه الگوهای مصرفی جامعه تغییر کرد، گفت: نظام سلامت کشورهای اروپایی، سلامت محور است و رتبه 10 را دارد و این در آمریکا که بیزینس محور است و رتبه 40 است.

وی با اشاره به اینکه در اول مهر ماه سال 93 افزایش تعرفه را داشتیم و اخیر نیز حدود 15 درصد افزایش یافته است، افزود: دندان‌پزشکی جزو عمل و خدمات زیبایی نیست و دندانپزشکی حق مردم است.

مسؤول کانون بازنشستگی کشور با اشاره به اینکه برای تهیه ویزیت پزشک 286 میلیارد تومان نیاز است، خاطرنشان کرد: اگر برای دندانپزشکی اعتبار داشتیم مشکلی نبود اما امکانات محدود و خدمات آن اندک است.

وی اذعان کرد: حقوق‌های پایین، حداقل معیشت بازنشستگان را هم نمی‌توانند تأمین کنند و این در حالی است که یک میلیون و 280 هزار بازنشسته در کشور داریم و محدودیت در منابع سبب مشکلات بازنشستگان است.

مسؤول کانون بازنشستگی کشور اظهار کرد: افزایش حقوق بازنشستگان نسبت به تورم بسیار ناچیز و نرخ تورم افسار گسیخته است و این موضوع قدرت خرید بازنشستگان را تا سقف 68 درصد کاهش داد.

رئیس کانون بازنشستگان شبکه بهداشت و درمان نوشهر نیز با اشاره به اینکه سه سال از مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران برای شرکت در جلسه کانون بازنشستگان دعوت کردیم اما اصلا اهمیتی به ما ندادند، اظهار کرد: این ضعف از دانشگاه علوم پزشکی مازندران است.

شعبانعلی پایمرد افزود: در حوزه بیمه مکمل و عمر، بزرگ‌ترین مشکل در زمینه دندان‌پزشکی است و پزشکان می‌گویند چون عمل زیبایی است زیربار نمی‌روند.

وی با بیان اینکه سازمان بازنشستگی هزینه آزمایشگاه را نمی‌دهد و بازنشستگان سرگردان هستند، تصریح کرد: عینک، عصا و سمعک نیز همین وضعیت را دارند و پرداختی 80 هزار تومان از سوی بیمه خیلی کم است.

رئیس کانون بازنشستگان شبکه بهداشت و درمان نوشهر با تأکید بر اینکه تبعیض حقوق و مزایا درد بزرگی برای بازنشستگان است، خاطرنشان کرد: یک پزشک با طبقه 6 استخدام می‌شود و ماهانه 2.5 میلیون حقوق می‌گیرد و در 30 سال به صورت پلکانی به 10 میلیون می‌رسد اما اینکه فردی ماهی 16 میلیون حقوق می‌‌گیرد جای شگفتی دارد و سازمان بازنشستگی چطور باید این تبعیض را از بین ببرد.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران نیز با بیان اینکه هر بار مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی وعده کردند می‌آییم اما نیامدند، اظهار کرد: احترام به بازنشستگان بر همه ما واجب است.

رسول ظفرمند گفت: تجربه بازنشستگان برای جامعه جوان بسیار با ارزش است و شخصاً همواره پاسخگوی همه بازنشستگان هستم و تلفنم هرگز قطع نیست.

انتهای پیام/86019/و40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بازنشستگان - اینکه - بازنشستگی - کانون - اشاره - سلامت - مسؤول - درمان - اظهار - میلیون - مازندران - پزشکی - دانشگاه - بسیار - افزایش - افزود - نوشهر - بهداشت - منابع - امروز - خاطرنشان - تومان - مسؤولان - تبعیض - شهرستان - رشیدی - دندانپزشکی - خدمات - تصریح - دنیای - بازنشسته - هزینه - جامعه - دندان‌پزشکی - داشتیم - زیبایی -

نظر شما در مورد : کاهش قدرت خرید 68 درصدی بازنشستگان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها