مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6826 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 08 مهر 1395 -ساعت : 15:13

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس کانون بازنشستگان مازندران خبر داد

بدهی 475 میلیارد تومانی کارفرمایان مازندران به تأمین اجتماعی/ تعطیلی نامتعارف کارخانه‌ها در مازندران

مازندشورا: رئیس کانون بازنشستگان مازندران گفت: در استان 475 میلیارد تومان کارفرمایان دولتی از محل شهرداری‌ها و ادارات دولتی به کارفرمایان خصوصی و تأمین اجتماعی بدهکار هستند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، نصرالله دریابیگی عصر امروز در مراسم جشن تکریم خانواده و بازنشستگان تأمین اجتماعی چالوس که در سینما جهان‌نما این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: پس از تشکیل خانه کارگری قانون کار تشکیل شد و با پروسه چند ساله که دو بار در مجلس تصویب شد سرانجام به‌دستور امام(ره) ماده 134 قانون کار شکل گرفت.

وی با بیان اینکه برای دستیابی به مطالبات و حقوق کارگران باید دانست که دست خدا با جماعت است، تصریح کرد:  حفظ وحدت و انسجام و ارزش‌های کارگری در سایه اهداف نظام مورد نظر همه است.

رئیس کانون بازنشستگان مازندران با بیان اینکه براساس فرمایشات و تأکیدات امام راحل که خود نیز بزرگ‌ترین کارگر، مرشد و حامی محرومان بود هر روز روز کارگر است، افزود: تأمین اجتماعی برای دولت نیست و بانک رفاه نیز فقط برای کارگران است و به کارفرمایان تعلق ندارد.

* حضور 120 هزار کارگر بازنشسته در مازندران

وی با اعلام اینکه براساس آمار امروز 120 هزار نفر کارگر بازنشسته در مازندران وجود دارد، یادآور شد: این قشر با وجود تمام مشکلات 30 سال کار و تلاش کرده و کمر خم کردند اما متوسط حقوق آنها در مازندران یک‌میلیون و 100 هزار تومان است و 60 درصد هم حداقل‌بگیر هستند.

دریابیگی با انتقاد از اینکه این مشکلات به‌واسطه تحریم خبیثانه خارجی‌ها و سوء مدیریت و جریان خصوصی‌سازی در برخی از کارخانجات ایران سبب شد تا این مشکلات سایه بیفکند، افزود: در مازندران خصوصی‌سازی به خصوصی‌خوری تبدیل شد و این مخالف بیانات رهبری و امام است.

* تعطیلی نامتعارف کارخانه‌ها در مازندران

وی به تعطیلی کارخانه‌هایی در شرق و غرب مازندران اشاره کرد و افزود: در غرب مازندران تعطیلی کارخانه خزر‌خز و اخراج کارگران سبب شد تا کارگران به حداقل دستمزد رسیدند.

رئیس کانون بازنشستگان مازندران خاطر‌نشان کرد: در شرق استان نیز در نساجی مازندران که 7 هزار کارگر داشت اما امروز 250 کارگر باقی ماندند.

* بدهی 120 هزار میلیارد تومانی دولت به تأمین اجتماعی

وی بیان کرد: در مازندران کارفرمایان به‌خاطر سوء مدیریت و واردات بی‌رویه 475 میلیارد تومان از کارفرمایان دولتی از شهرداری‌ها و ادارات دولتی به کارفرمایان خصوصی و تأمین اجتماعی بدهکار هستند.

دریابیگی با اشاره به اینکه در حال حاضر دولت 120 هزار میلیارد تومان از اوایل انقلاب و سال 54 تا کنون به‌خاطر تصویب برخی از قوانین فرمایشی و دستوری به سازمان تأمین اجتماعی بدهکارند، اظهار کرد: قانون همسان‌سازی اجرا نمی‌شود و مشکلات معیشتی در حال تحمیل شدن است.

وی به ارائه راهکارهای اساسی برای خروج از این بحران اشاره کرد و گفت: یکی از راهکارهای راهکار عملی این است که از 11 نماینده‌ای که با حمایت کارگران و بازنشستگان به‌مجلس رفتند باید از آنها بخواهیم تا در برنامه پنج ساله چند مسأله را در قانون درست کنند زیرا قانون محور کشور است و باید این 120 هزار میلیارد تومان را به تأمین اجتماعی بازگردانند.

* ضرورت اجرای درست قانون همسان‌سازی

رئیس کانون بازنشستگان مازندران با تأکید بر اینکه قانون همسان‌سازی باید به‌درستی اجرا شود چون در گذشته ناقص انجام شد، بیان کرد: ما صدقه‌بگیر کسی نیستیم.

وی ادامه داد: ادغام صندوق‌ها از نظر ما خلاف شرع است و اینکه صندوق ذغال‌سنگ کشور را همسان‌سازی کرده و حقوق متوسط آنها که 3 میلیون بود ولی امروز با طرح ادغام باید از جیب ما برود که ما قبول نداریم و اگر دولت و مجلس قبول نکند ما در برابر آنها می‌ایستیم.

* مدیران خود در رفاه هستند

دریابیگی با اشاره به اینکه تکریم روز بازنشستگان برای رساندن صدای حق طلبانه محروم‌ترین، صدیق‌ترین و متدینین‌ترین مردم را به‌گوش مسؤولان برساند، گفت: کسی درد این قشر را نمی‌فهمد چون آنها خودشان در رفاه هستند و کدام نماینده مجلس، استاندار، فرماندار و وزیر با ماهانه یک میلیون زندگی می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه مهم‌ترین مشکل کارگران و بازنشستگان بحث درمان است، گفت: بعد از سال 54 که قانون تأمین اجتماعی تصویب شده و در سال 67 به‌دستور رهبری قانون الزام تصویب شد و این یعنی درمان رایگان و اینکه امروز چند نوع حق بیمه مانند ماده 89 قانون تأمین اجتماعی دو درصد، بیمه تکمیلی و ... می‌پردازیم دور از انصاف است.

رئیس کانون بازنشستگان مازندران با بیان اینکه ما بیمه تکمیلی را می‌خواهیم چون درست است، افزود: با توجه به اینکه امکانات تأمین اجتماعی و اجرای قانون الزام همه جا گسترش پیدا نکرد و اگر چه در مازندران کار خوب انجام شد و بیمه تکمیلی رایگان جزو وظایف سازمان است.

* ضرورت رفع تبعیض و مشکلات معیشتی بازنشستگان

وی با اشاره به اینکه بیمه تکمیلی همه اقشار مردم را تأمین اجتماعی پرداخت می‌کند، اظهار کرد: بحث اصلی ما درمان رایگان است و خواستار برطرف شدن مشکلات معیشتی، رفع تبعیض، رفع مشکلات مردم و استفاده امکانات تأمین اجتماعی و ... هستیم و دست از این تلاش بر نمی‌داریم.

دریابیگی گفت: باید توجه داشت که بیمه تکمیلی به دست افرادی باید اداره شود که مسؤولیت قانونی با آنها است و این قشر تنها باید از حق عضویت خود را بگردانند.

انتهای پیام/86028/ت40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - اینکه - اجتماعی - تأمین - قانون - بازنشستگان - مشکلات - کارگر - کارگران - امروز - تکمیلی - دریابیگی - کانون - اشاره - کارفرمایان - میلیارد - تصویب - همسان‌سازی - افزود - تعطیلی - تومان - درمان - رایگان - معیشتی - اظهار - ادغام - تأکید - راهکارهای - ضرورت - اجرای - می‌کند - تبعیض - امکانات - تومانی - الزام - میلیون - به‌خاطر - چالوس - بازنشسته - تکریم - براساس - به‌دستور - تشکیل - کارخانه‌ها - متوسط - نامتعارف - کارگری - رهبری - خصوصی‌سازی - مدیریت - دولتی -

نظر شما در مورد : بدهی 475 میلیارد تومانی کارفرمایان مازندران به تأمین اجتماعی/ تعطیلی نامتعارف کارخانه‌ها در مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها