مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6831 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 08 مهر 1395 -ساعت : 16:51

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرعامل کانون پرورش فکری:

نمایش عروسکی نقطه اوج گرایش انسان به هنر است

مازندشورا: مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: نمایش عروسکی بازیگرانش ساخته دست بشر هستند و این نمایش نقطه اوج گرایش انسان به هنر و خلق جهانی است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، علیرضا حاجیان‌زاده بعدازظهر امروز در آیین اختتامیه هفدهمین جشنواره سراسری نمایش عروسکی که در کانون پرورش فکری مازندران برگزار شد، اظهار کرد: نمایش عروسکی بازیگرانش ساخته دست بشر هستند و این نمایش نقطه اوج گرایش انسان به هنر و خلق جهانی است که بنیاد آن در عالم دیگر پیوند زده شد.

وی با اشاره به اینکه جشنواره عروسکی بزرگ‌ترین برنامه هنری است که در یک نگاه واقع‌بینانه تمام گروه‌ها فارغ از اینکه از برگزیدگان این رقابت‌ها هم نباشند اما لایق تجلیل هستند، افزود: در عالم کنونی با تسلط رسانه‌های مختلف هنر فیزیکی کم رنگ شده است و این نشانه عشق و علاقه به هنر است که در حوزه کودک و نوجوان متجلی می‌شود.

مدیرعامل کانون پرورش فکری با قدردانی از هنرمندانی که در هنر نمایش عروسکی در پویایی این هنر فعالیت می‌کنند، اضافه کرد: جشنواره‌ها زمانی تاثیرگذار است که به‌عنوان فعالیت ویژه برآیند طبیعی مراکز و کتابخانه‌های کانونی قرار گیرد.

این مسؤول جشنواره هفدهم نمایش عروسکی را نشانه ظرفیت مراکز کانونی در کشور دانست و گفت: لازم است این نمایش‌ها با کیفیت بهتر در مراکز و کتابخانه‌های کانونی اجرا شود.

حاجیان‌زاده نمایش عروسکی را خلق شخصیت‌های ماندگار در فرهنگ‌های مختلف دانست و ادامه داد: فرهنگ و پیشینه هنری غنی می‌تواند با نمایش عروسکی به سمت خلق شخصیت‌های ماندگار گام بردارد.

وی تصریح کرد: هنرمندان خلاق ظرفیت خلق شخصیت‌هایی را دارد که با یافته‌های سایر هنرها بتواند هنر جدید خلق کند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری بیان کرد: لازم است کودکان را به‌عنوان شهروندان امروز و فردای جامعه به رسمیت شناخته شوند نیازهای و حقوق آنان مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران نیز با بیان اینکه در هفدهمین جشنواره سراسری نمایشی عروسکی 12 گروه نمایشی در مدت سه روزه به رقابت و تبادل تجربیات پرداختند، اظهار کرد: نمایشگاه عکس، پوستر و کارگاه آموزشی در حاشیه جشنواره هفدهم نمایش عروسکی در مازندران برپا شد.

قاسم عزیززاده گرجی با بیان اینکه همزمان با برگزاری هفدهمین جشنواره سراسری نمایش عروسکی، تریلی سیار نمایش کانون پرورش فکری از چهار تا 12 مهر امسال نمایش‌هایی را از رامسر تا گلوگاه به اجرا می‌گذارد، گفت: نخستین رخداد نمایشی کانون پرورش فکری اجرای نمایش" کتاب، تئاتر و مدرسه" است که در 24 مرکز و 10 شهرستان مازندران در حال برگزاری است.

انتهای پیام/86006/آ ۳۰/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نمایش - عروسکی - پرورش - کانون - جشنواره - مازندران - اینکه - کانونی - مدیرعامل - نمایشی - سراسری - مراکز - هفدهمین - ظرفیت - هفدهم - دانست - ماندگار - برگزاری - کودکان - شخصیت‌های - به‌عنوان - گرایش - انسان - امروز - اظهار - مختلف - حاجیان‌زاده - فعالیت - نشانه - کتابخانه‌های -

نظر شما در مورد : نمایش عروسکی نقطه اوج گرایش انسان به هنر است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها