مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6841 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 08 مهر 1395 -ساعت : 22:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی:

سوادکوه قابلیت راه‌اندازی کانون بوم‌گردی کشوری را دارد

مازندشورا: معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در همایش توسعه سوادکوه، گفت: سوادکوه قابلیت راه‌اندازی بزرگترین کانون اقامت‌گاهی بوم‌گردی کشور با محوریت طبیعت و روستا‌گردی را دارد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، مرتضی رحمانی‌موحد امشب در نخستین همایش توسعه سوادکوه که در پارک جنگلی جوارم برگزار شد با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی برای دست‌یابی به توسعه پایدار، اظهار کرد: صنعت گردشگری منحصر به فرد‌تر‌ین صنعت برای توسعه پایدار است.

وی با بیان اینکه گردشگری دارای نتایجی است که ما را به توسعه پایدار می‌رساند، افزود: نگاه ماندگار، تطبیق با استاندارد‌های بومی و زیست‌محیطی، سرمایه‌پذیری، مشارکت مردمی و محلی و حمایت همه بخش‌ها به عنوان پنج شاخص توسعه پایدار مطرح بوده که گردشگری همه شاخص‌های توسعه پایدار را دارد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، گردشگری را دارای قابلیت رقابت جهانی، فاقد آلودگی و باعث توسعه و پیشرفت توصیف و خاطر‌نشان کرد: همت و برنامه‌ریزی فرماندار سوادکوه در موضوع گردشگری مورد حمایت ما قرار دارد و این اشتیاق و توانایی را همراهی می‌کنیم.

رحمانی‌موحد از مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران خواست تا مقدمات دو جشنواره ثابت منطقه‌ای از نگاه ملی و نگاه منطقه‌ای در سوادکوه را به منظور ماندگاری مسافران و استفاده از ظرفیت‌های استانی برنامه‌ریزی کند.

وی گفت: سوادکوه قابلیت راه‌اندازی بزرگ‌ترین کانون اقامت‌گاهی بوم‌گردی کشور با محوریت طبیعت و روستا‌گردی را دارد.

انتهای پیام/86015/ت20


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : گردشگری - توسعه - سوادکوه - پایدار - برنامه‌ریزی - قابلیت - فرهنگی - میراث - دارای - حمایت - صنایع - منطقه‌ای - بوم‌گردی - راه‌اندازی - کانون - معاون - رحمانی‌موحد -

نظر شما در مورد : سوادکوه قابلیت راه‌اندازی کانون بوم‌گردی کشوری را دارد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها