مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6848 -تاریخ انتشار : جمعه 09 مهر 1395 -ساعت : 00:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن

جانشین فرماندهی دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر:

اسکورت 10 هزار کشتی تجاری و نفتی در جنوب کشور در زمان دفاع مقدس

مازندشورا: جانشین فرماندهی دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر گفت: بیش از 10 هزار کشتی تجاری و نفتی در زمان دفاع مقدس در جنوب کشور توسط نیروی دریایی اسکورت شدند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، ناخدا دوم آریا شفقت پنجشنبه شب در آیین روز جهانی دریانوردی که در سالن اجتماعات اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان مازندران برگزار شد، اظهار کرد: کار در عرصه دریا ویژگی و سختی خاص خودش را دارد و در روایات نیز آمده است که اجر کسی که در دریا شهید شود بیشتر است.

وی با بیان اینکه کشتی تنها مصنوع ساخت بشر است که در قرآن به آن قسم یاد شده است، افزود: قدرت دفاعی یک کشور مؤلفه‌های مختلفی دارد که قدرت نظامی یکی از آنها است و کشتی‌های تجاری، غیرتجاری و زیرساخت‌های دیگر قدرت یک کشور محسوب می‌شود.

جانشین فرماندهی دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر با اشاره به اینکه دیدگاه مقام معظم رهبری درباره دریا بسیار وسیع‌تر از ما است، تصریح کرد: در زمان صلح یگان‌های نظامی بستر آرامش و امنیت را فراهم می‌کنند تا این رونق تجاری و اقتصادی شکل گیرد.

وی تأکید کرد: کشور ما نیاز دارد تا در عرصه دریا بیشتر فعالیت داشته باشیم و بنابراین باید به جایی برسیم که از تمامی نعمت‌های خدادادی دریا استفاده کنیم.

شفقت با بیان اینکه بعد از 67 روز از دفاع مقدس عملیات مروارید انجام شد و دو سکوی عراقی را منهدم کردیم و موفقیت بزرگی برای ما بود، گفت: بیش از 10 هزار کشتی تجاری و نفتی را در زمان جنگ در جنوب کشور اسکورت کردیم و شهدای زیادی در این راه دادیم.

*اقامت 4 میلیون و 300 مسافر در نوشهر

فرماندار نوشهر در این جلسه با اشاره به اینکه کشوری که دریا ندارد در حوزه حمل و نقل با مشکلاتی روبه‌رو است، اظهار کرد: دریا آسان‌ترین راه در راستای اقتصاد کشورها است.

علی شادمان با بیان اینکه در نوشهر ویژگی‌هایی دارد که دیگر بنادر ندارند، افزود: بهترین موقعیت توریسم‌پذیری در جایی که جنگل و دریا با هم انس دارند، سایر نقاط چنین موقعیتی را ندارد.

وی گفت: امسال در ایام تابستان 4 میلیون و 300 نفر در نوشهر اقامت داشتند و بیش از 45 هزار نفر مسافر و گردشگر نیز از طریق فرودگاه نوشهر جابه‌جا کند.

انتهای پیام/86019/ج30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نوشهر - اینکه - تجاری - اشاره - افزود - نظامی - کردیم - میلیون - اقامت - ندارد - مسافر - اظهار - دریایی - دانشگاه - فرماندهی - خمینی - اسکورت - جانشین - بنادر - دریانوردی - بیشتر -

نظر شما در مورد : اسکورت 10 هزار کشتی تجاری و نفتی در جنوب کشور در زمان دفاع مقدس

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها