مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6850 -تاریخ انتشار : جمعه 09 مهر 1395 -ساعت : 08:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران خبر داد

سرمایه‌گذاری 55 میلیارد تومانی در بندر نوشهر

مازندشورا: مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران از سرمایه گذاری 55 میلیارد تومانی در بندر نوشهر خبر داد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، سیاوش رضوانی پنج‌شنبه‌شب در مراسم روز جهانی دریانوردی که در سالن اجتماعات این اداره‌کل برگزار شد، اظهار کرد: در کشور ما 90 درصد جابجایی کالا با ناوگان کشتی انجام می‌شود که این رقم در دیگر کشورها به 80 درصد می‌رسد.

وی با بیان اینکه توسعه بسیار خوبی در بنادر مازندران شاهد هستیم، افزود: امسال در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر در بخش های سیلو و انبار 55 میلیارد تومان سرمایه گذاری شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران بیان کرد: بخش گردشگری فرا‌منطقه‌ای فعال و بخش گردشگری منطقه‌ای هم راه‌اندازی شد و این می‌تواند به رونق اقتصادی منطقه کمک قابل توجهی کند.

رضوانی تصریح کرد: کار سختی است و لازمه آن کارورزی دانشگاهی و عملی است و دریانوردی جزو مشاغل سخت شناخته شده است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان جهانی کشتیرانی 165 عضو دارد که ایران در 28 کنوانسیون آن عضو است و این نشان می دهد کشتیرانی یک صنعت مهمی در حوزه دریانوردی است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با اشاره به اینکه کشتی‌های ما توسط نیروهای داخلی کنترل می‌شوند و جزو بهترین‌های دنیا هستند، گفت: سازمان بنادر و دریانوردی تا اوایل دهه 70 برای اینکه بنادرش را مانند بنادر توسعه یافته سوق دهد تلاش‌های فراوانی کرد و از اواخر دهه 70 بخشی از کارها به بخش خصوصی واگذار شد و روز به روز این واگذاری‌ها حرفه‌ای‌تر و تخصصی‌تر خود را نشان داد.

انتهای پیام/86019/ت


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دریانوردی - بنادر - مازندران - نوشهر - اینکه - مدیرکل - اقتصادی - کشتیرانی - منطقه - گردشگری - رضوانی - میلیارد - جهانی - توسعه -

نظر شما در مورد : سرمایه‌گذاری 55 میلیارد تومانی در بندر نوشهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها