مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6851 -تاریخ انتشار : جمعه 09 مهر 1395 -ساعت : 08:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرماندار شهرستان محمودآباد تاکید کرد

ضورت فراهم‌سازی امکانات در سواحل دریای مازندران

مازندشورا: فرماندار شهرستان محمودآباد با بیان اینکه در سواحل از نظر نرم‌افزاری مشکلی نداریم ولی باید در بحث سخت‌افزاری کمک شود، گفت: اگر سواحل و جان افراد برای ما مهم است باید این امکانات را برای سواحل فراهم کنیم.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، یحیی یوسف‌پور پنج‌شنبه شب در مراسم تجلیل از ناجیان غریق این شهرستان طی سخنانی گفت: شهرستان محمودآباد به علت ویژگی خاص و منحصر به فردی که دارد از جمله ساحل زیبا و 33 کیلومتر ساحل شنی و نقاط جذاب دیگر هر سال پذیرای گردشگران است و حضور آنها از جهات مختلف نعمتی برای شهرستان محسوب می‎شود.

وی افزود: در ساحل با توجه به امکانات و مقدوراتی که در سطح شهرستان داشتیم پذیرایی از این همه گردشگر کار بسیار مشکلی بود و باید با برنامه‌ریزی از امکانات اندک بتوانیم تمام ساحل را پوشش دهیم.

رئیس ستاد ساماندهی سواحل شهرستان محمودآباد درباره تعداد افراد غرق شده در امسال اظهار کرد: همین تعداد 11 نفر هم خیلی زیاد است و باید با تمام وجود تلاش کنیم تا اصلا غریق نداشته باشیم.

وی درباره کمبود امکانات در سواحل تصریح کرد: همه کارهای صورت گرفته در ستاد ساماندهی در ستاد 9 گانه که جمعیت هلال‌احمر، فرماندهی انتظامی، هیأت نجات غریق، ورزش و جوانان و کارشناسان فرمانداری در آن عضو هستند و باید تلاش کنند تا با این امکانات کم بتوانیم کمترین تعداد غریق را داشته باشیم.

فرماندار محمودآباد کاهش 30 درصدی این آمار و تلاش‌های ناجیان را یک کار ستودنی برشمرد و گفت: امسال نسبت به قبل مشکلات کمتری داشتیم و باید از سوی مسؤولان یک ردیف بودجه جداگانه‌ای برای ناجیان در نظر بگیرند تا دغدغه آنها از بین برود.

یوسف‌پور ادامه داد: اگر در ساحل طرح‌هایی با الگویی استاندارد و خوب نداشته باشیم این مشکل‌ساز است ولی اگر امکانات خوب باشد و شنا در داخل طرح‌ها انجام شود مشکلات مردم و گردشگران کم می‌شود.

فرماندار محمودآباد گفت: در کشورهای پیشرفته در ساحل آنها کانکس امداد و نجات تعبیه شده که ناجی، پلیس، هلال احمر و همه افراد مرتبط با دریا در آنجا هستند با تمامی امکانات از جمله قایق موتوری و جت‌اسکی که به کمک افراد غرق شده می‎شتابند و اگر سواحل و جان افراد برای ما مهم است باید این امکانات را برای سواحل فراهم کنیم.

وی خاطر نشان کرد: از نظر نرم‌افزاری مشکلی نداریم ولی باید در بحث سخت‌افزاری کمک شود زیرا اگر جت‌اسکی باشد ناجی سریع‌تر خود را به فرد غرق شده رسانده و جان او را نجات می‎دهد.

یوسف‌پور در پایان  با تاکید بر اینکه اگر امکانات باشد تلفات کاهش می‌یابد و گردشگران در سواحل آسیب نمی‎بینند،گفت: از اعضای ستاد ساماندهی می‌خواهم که در 6 ماهه دوم سال هم فعال باشند و کمبودها و نواقص را شناسایی کرده و آسیب‌شناسی دقیق‌تری صورت گیرد تا بتوانیم به کمک افراد حادثه دیده برویم.

انتهای پیام/86038/ت


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : امکانات - شهرستان - سواحل - محمودآباد - افراد - بتوانیم - ساماندهی - تعداد - فرماندار - باشیم - ناجیان - یوسف‌پور - گردشگران - جت‌اسکی - نداشته - مشکلات - مشکلی - تاکید - داشتیم - درباره - امسال -

نظر شما در مورد : ضورت فراهم‌سازی امکانات در سواحل دریای مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها