مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6875 -تاریخ انتشار : جمعه 09 مهر 1395 -ساعت : 11:17

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مسؤول کمیته راویان ستاد مرکزی راهیان نور:

نباید به کسانی رأی داد که نوکر استکبارند/ استکبار علیه کشورهای اسلامی جنگ‌های نیابتی راه انداخت

مازندشورا: مسؤول کمیته راویان ستاد مرکزی راهیان نور کشور با اشاره به اینکه نباید به کسانی رأی داد که تابع و نوکر استکبار هستند، گفت: استکباران برای مبارزه با کشورهای اسلامی جنگ‌های نیابتی با ایجاد گروه‌های تکفیری راه انداخت.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، یاد شهدا باعث بیمه شدن انقلاب اسلامی می‌شود و بزرگ‌داشت خاطره بزرگمردان عرصه جهاد و شهادت بسیار ارزشمند و مهم است.

ایران کشوری است که در جای جای آن بر افراشته بودن پرچم کشورمان نشان از وجود گلزار شهیدی دارد که به خاک و خون افتاده تا ما با صلابت بایستیم و رهرو آنها باشیم.

یادواره 24 شهید پایگاه مقاومت بسیج حضرت ابوالفضل(ع) خیابان طالب‌آملی پنج‌شنبه‌شب شور و نشاط معنوی ویژه‌ای در شهرستان آمل ایجاد کرد و باعث نزدیکی قلوب شد.

امیر سرتیپ دوم غلامحسین دربندی یکی از یادگاران جنگ و امرای ارتش جمهوری اسلامی در این مراسم، اظهار کرد: شهدای انقلاب اسلامی و شهیدان مدافع حرم درس شهادت و ایستادگی را از خاندان اهل بیت(ع) آموختند و به دنیا نشان دادند که متدین و انقلابی هستند.

وی افزود: جنگ تحمیلی کشورمان با حماسه عاشورا شباهت‌های زیادی داشت همچنین اگر پیکر شهدای عاشورا زیر سم اسب‌ها له شد پیکر شهدای زیادی در هشت سال دفاع مقدس زیر شنی تانک‌ها با خاک یکسان شد.

معاون اسبق روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اعلام اینکه انقلاب اسلامی دارای تفاوت‌های زیادی با جنگ‌های دیگر دنیا دارد که باعث ماندگاری آن شد، متذکر شد: شهدای انقلاب در جبهه علیه نیروهای بعثی عاشورایی جنگیدند.

وی ادامه داد: اگر از همه رزمندگان بپرسیم که چه مکتبی را به عنوان اصل قبول دارید می‌گویند که ما تربیت شده مکتب شهدا هستیم.

* رزمندگان تربیت‌شده مکتب عاشورا هستند

دربندی با اعلام اینکه شهدا برای حفظ اسلام و دین رسول اکرم(ص) وارد میدان علیه باطل شدند، بیان کرد: باید یاد و خاطره شهدا برای همیشه ماندگار و جاوید بماند.

وی با تأکید بر اینکه محرم و عاشورا خستگی ندارد، ادامه داد: یاد و خاطره شهدا نشاط‌آور است و خستگی در آن راه ندارد.

مسؤول کمیته راویان ستاد مرکزی راهیان نور کشور با بیان اینکه شهدا برای خداوند رفتند و خدا آنها را حفظ می‌کند، گفت: تلاش‌های‌مان برای زنده نگه‌داشتن یاد شهدا پاداش زیادی دارد و ما در این بین وسیله هستیم.

وی با اعلام اینکه آنهایی که در مراسم یاد و خاطره شهیدان شرکت دارند توسط شهدا دعا می‌شوند، بیان کرد: توصیه می‌کنم حتماً وصیت‌نامه شهدا را بخوانیم زیرا این وصایا انسان‌ساز است.

دربندی با اعلام اینکه با گذاشتن انگشت در آب‌های خلیج فارس می‌توان به نثار روح شهدا فاتحه داد، افزود: شهدای زیادی در آب‌های خلیج فارس غرق شده و هنوز جنازه‌شان از آب‌ها بیرون نیامد.

* استکبار برای مبارزه با کشورهای اسلامی جنگ‌های نیابتی راه انداخت

وی با بیان اینکه دنیای استکبار امروزه برای مبارزه با کشورهای اسلامی جنگ‌های نیابتی راه انداخته است، گفت: استکبارگران برای این منظور گروهک‌های تکفیری را ایجاد کردند ولی در دفاع از حریم اسلام و اهل بیت مدافعان حرم وارد میدان شده و حتی شهرهای اشغال‌شده را با سختی کاملاً آزاد کردند.

دربندی با اعلام اینکه داعشی‌ها با قصاوت قلب تمام پسربچه دو ساله را به داخل آب انداخته و آن را به بدترین شکل ممکن خفه کردند، ادامه داد: در جنگ تحمیلی نیز دشمن بعثی جوانان این مرز و بوم را آتش زد، خفه کرد، به نوامیس تعرض کرده و برخی رزمندگان را زنده زنده پوست کرد.

وی با بیان اینکه خلبان آموزش‌دیده اردنی توسط داعش به بدترین شکل آتش زده شد، گفت: دفاع مقدس مملو از زیبایی بود و در آن مظلومیت کشورمان ثابت شد.

مسؤول کمیته راویان ستاد مرکزی راهیان نور کشور با اشاره به اینکه ایران به دنیا نشان داده که هم می‌تواند بجنگد و هم در جنگ می‌تواند انسانیت را به دنیا نشان دهد، بیان کرد: بعد از جنگ تحمیلی یک بیمارستان در ایران به درمان اسرا اختصاص یافت.

* وجود 72 هزار اسیر عراقی در جنگ تحمیلی

وی تصریح کرد: 72 هزار و 500 نفر از نیروهای عراقی در جنگ تحمیلی به اسارت ایرانی‌ها در آمدند و در مقابل 42 هزار نفر از رزمندگان در عراق اسیر شدند همچنین مسؤولان کشورمان با انسانیت تمام با اسرای بعثی برخوردار داشتند به طوری که 25 هزار و 300 نفر از اسرا در کشورمان پناهنده شدند.

دربندی با اشاره به اینکه اسرای پناهنده در ایران طی جنگ تحمیلی گردان احرار شکل داده و مقابل بعثی‌ها جنگیدند و شهید دادند، گفت: در اقدامی جالب یکی از اسرا وصیت کرد که بعد از شهادت آن را در حرم امام رضا(ع) دفن کنند که این امر اتفاق افتاد.

مسؤول کمیته راویان ستاد مرکزی راهیان نور کشور با تأکید بر اینکه دشمنان ایران ناقض حقوق بشر هستند و حق ندارند علیه کشورمان حرف بزنند، بیان کرد: ایران بالاتر از قرارداد ژنو در تکریم اسرای عراقی برآمد.

* نباید به کسی رأی دهیم که تابع و نوکر استکبار باشد

وی با اعلام اینکه امروزه نباید به کسی رأی دهیم که تابع و نوکر استکبار باشد، ادامه داد: استکبار وحشی است و علیه ایران به روشنی حرف از دشمنی می‌زند.

دربندی گفت: امام امت به کمیسیون اسرا دستور دادند تا خانواده اسیران عراقی با تقبل هزینه رفت و برگشت، اسکان و پذیرایی برای دیدار با فرزندان‌شان به ایران سفر داشته باشند که این مهم اتفاق افتاد و حتی فیلم آن دیدارها نیز موجود است.

وی سراسر دفاع مقدس را پر از انسانیت، اخلاق و اسلامیت دانست و خاطرنشان کرد: دنیا باید با خواندن مستندات دفاع مقدس خجالت بکشد.

انتهای پیام/86012/ت40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینکه - اسلامی - استکبار - کشورمان - دربندی - تحمیلی - اعلام - شهدای - زیادی - مسؤول - عاشورا - مرکزی - راویان - کمیته - رزمندگان - ادامه - جنگ‌های - راهیان - عراقی - انقلاب - خاطره - انسانیت - نباید - آمل - نیابتی - شهادت - اسرای - کشورهای - دادند - بدترین - انداخته - امروزه - مبارزه - اشاره - مقابل - آب‌های - می‌تواند - افتاد - اتفاق - پناهنده - جنگیدند - مراسم - شهیدان - جمهوری - ایجاد - انداخت - شهرستان - افزود - همچنین - تأکید - خستگی - میدان - اسلام - نیروهای - هستیم - ندارد -

نظر شما در مورد : نباید به کسانی رأی داد که نوکر استکبارند/ استکبار علیه کشورهای اسلامی جنگ‌های نیابتی راه انداخت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها