مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6884 -تاریخ انتشار : جمعه 09 مهر 1395 -ساعت : 13:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون هواشناسی مازندران خبر داد

باد و باران در راه مازندران/ آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها

مازندشورا: معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: از اواخر امروز مجدداً با تقویت سامانه بارشی به‌تدریج از سمت غرب مازندران شاهد بارندگی و وزش باد در استان هستیم.

مازندشورا:احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: از چهارشنبه‌شب با ورود سامانه بارشی شاهد بارندگی، وزش باد ( برخی مناطق شدید) و کاهش دما در مازندران بودیم که به‌تناوب تا پایان روز پنج‌شنبه در استان تداوم داشت.

وی تصریح کرد: بیشترین بارش اتفاق افتاده ناشی از این سامانه از نوشهر 51، ساری و رامسر 44، قائم‌شهر 41، دشت‌ناز 34، گلوگاه 29، پل‌سفید 27، آمل 24، بابلسر 23 و بندر امیرآباد 21 میلی‌متر گزارش شده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران ادامه داد: دمای هوای استان حدود پنج تا 12 درجه و در ایستگاه سیاه‌بیشه تا 17 درجه سانتی‌گراد کاهش یافت.

این مسؤول یادآور شد: روز گذشته گرم‌ترین دمای سطح مازندران از بابلسر با 22 درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه دما از آلاشت با چهار درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسید.

اسدی به کاهش ناپایداری آسمان مازندران اشاره کرد و افزود: از اواخر امروز مجدداً با تقویت سامانه بارشی به‌تدریج از سمت غرب مازندران شاهد بارندگی و وزش باد در استان هستیم که بیشترین فعالیت این سامانه بارشی در غرب استان است.

وی با اعلام اینکه در این مدت احتمال آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌های غرب استان وجود دارد، تصریح کرد: مناطق کوهستانی و ارتفاعات استان گاهاً مه‌‌آلود و با کاهش دید همراه است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران اظهار کرد: انتظار داریم ار روز یک‌شنبه جو پایداری در آسمان مازندران حاکم شود.

اسدی در پایان گفت: دریای مازندران امشب و فردا به‌صورت مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود و برای فعالیت صید و صیادی مناسب نیست.

انتهای پیام/86034/ن20/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - استان - سامانه - بارشی - معاون - پیش‌بینی - سانتی‌گراد - هواشناسی - توسعه - بابلسر - ساری - فعالیت - بالای - آسمان - بیشترین - مناطق - سیلابی - معابر - آب‌گرفتگی - امروز - اظهار - پایان - بارندگی - تصریح -

نظر شما در مورد : باد و باران در راه مازندران/ آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها