مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6886 -تاریخ انتشار : جمعه 09 مهر 1395 -ساعت : 14:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن

امام جمعه شهرستان نور:

ترس دشمنان از گرایش اروپاییان به اسلام و قرآن است

مازندشورا: امام جمعه شهرستان نور به موضوع 11 سپتامبر اشاره و گفت: 11 عامل آن حادثه تبعه عربستان بودند و خود آمریکا با پول و آموزش اقدام به این کار کرد تا اسلام‌هراسی را تشدید کنند زیرا ترس آنان از گرایش اروپاییان به اسلام و قرآن است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، حجت‌الاسلام سید مهدی امیری‌ارجمند در خطبه‌های نماز جمعه امروز در مصلی الغدیر این شهرستان با توصیه به تقوی الهی، اظهار کرد: بحث حیا، عفاف و حجاب ضرورت دین اسلام بوده که گاهی برخی از خانواده‌ها رعایت نمی‌کنند و اسلام نیز در این باره مرز قائل شده است.

وی افزود: بر همه فرض است که آموزش بدهند و برای افراد خانواده در زمان لازم حائل قرار دهند که این دستور دین مبین اسلام است و ملزم به رعایت آن برای حفظ حیا، عفاف و حجاب هستیم.

امام جمعه شهرستان نور به مناسبت‌های هفته جاری اشاره کرد و ادامه داد: روز و هفته نیروی انتظامی است که در خط مقدم و ارتباط مستقیم با مردم هستند و رسالت و وظیفه سنگینی در امر به معروف و نهی از منکر و حفظ امنیت دارند که ضمن تبریک از تلاش‌های این نیرو قدردانی می‌شود.

وی به روز جهانی قلب هم اشاره کرد و افزود: یکی از دلایل مرگ و میر در ایران بیماری قلبی است که باید با ورزش و مراقبت و فراهم کردن زندگی بی‌دغدغه مانع مرگ و میر ناشی از سکته قلبی شد.

امیری‌ارجمند با معرفی آغاز هفته سالمندان، تصریح کرد: سالمندان باید قدردانی شوند باید به پیران احترام گذاشت و از تجربیات آنان استفاده کرد.

وی در آستانه ماه محرم از متولیان فرهنگی به ویژه اداره تبلیغات و شهرداری‌ها خواست تا با برنامه‌ریزی فضای شهرستان را متناسب با این ماه آماده سازند.

امام جمعه شهرستان نور از برگزاری گردهمایی روحانیون مستقر و مقیم شهرستان نور، به منظور اعلام نقطه نظرات و خط و مشی رهبر معظم انقلاب برای تبیین در منابر و مساجد خبر داد و گفت: این همایش برای ابلاغ خط و مشی توسط مسؤولان و امام جمعه به روحانیون برگزار می‌شود.

وی از برگزاری همایش توجیهی برای مداحان، مبلغان و هیأت امنای مساجد به منظور هماهنگی بیشتر و بیان آموزه‌های دینی براساس خط و مشی ابلاغی و جلوگیری از افزایش خیمه‌ها در گوشه کنار شهر که گاهی دچار آسیب می‌شود خبر داد و اظهار کرد: یکی از آسیب‌های محرم تأخیر در برگزاری مراسم و حضور تا دیر وقت به اسم عزاداری است، عزاداری نباید مانع معاش و نماز و عبادت شود.

امیری‌ارجمند خاطرنشان کرد: این گونه حرکات مورد تأیید نیست، توجه به خانه و خانواده اصل است، مردم‌آزاری با بلند کردن صدای بلندگو، ایجاد سد معبر و مانع تردد افراد و خودروها از آسیب‌های محرم است و باید مراقبت کرد که مرتکب گناه نشد.

وی به موضوع 11 سپتامبر اشاره و بیان کرد: 11 عامل آن حادثه تبعه عربستان بودند و خود آمریکا با پول و آموزش اقدام به این کار کرد تا اسلام‌هراسی را تشدید و تکمیل کنند زیرا ترس آنان از گرایش اروپاییان به اسلام و قرآن است برای همین از افشای مطلب جلوگیری کردند.

امام جمعه شهرستان نور بیان کرد: پس از افشای موضوع و تصویب طرح حق شکایت قربانیان حادثه از عربستان، رئیس جمهور آمریکا این مصوبه را وتو کرد ولی مجلس امریکا این وتو را لغو کرد و خودشان را مفتضح کردند و عربستان نیز رسوا شد.

امیری‌ارجمند به دیدار رهبر انقلاب و توصیه به عدم حضور رئیس جمهور سابق در انتخابات نیز اشاره کرد و گفت: معظم‌له فرمودند: «امر و نهی نمی‌کنیم ولی توصیه می‌کنیم»، که بحث دو قطبی پیش می‌آید و جلوی اختلافات و فتنه احتمالی را باید گرفت.

انتهای پیام/86023/ت40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرستان - اسلام - اشاره - امیری‌ارجمند - عربستان - توصیه - برگزاری - مساجد - جلوگیری - همایش - آسیب‌های - حادثه - افشای - جمهور - آمریکا - انقلاب - موضوع - عزاداری - سالمندان - رعایت - افزود - اظهار - اروپاییان - گرایش - آموزش - افراد - روحانیون - مراقبت - قدردانی - خانواده - منظور -

نظر شما در مورد : ترس دشمنان از گرایش اروپاییان به اسلام و قرآن است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها