مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6888 -تاریخ انتشار : جمعه 09 مهر 1395 -ساعت : 15:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن

امام جمعه محمودآباد:

رژیم سفاک اسراییل هیچ حد و مرزی در جنایت ندارد

مازندشورا: امام جمعه محمودآباد گفت: رژیم سفاک و جنایتکار اسراییل هیچ حد و مرزی در جنایت و سنگدلی نداشته و به کودکان، نوجوانان، زن و مرد ترحمی ندارد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از محمودآباد، حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با توجه به در پیش بودن ماه محرم و عزاداری امام حسین (ع) به بیان شخصیت این امام و اهمیت ماه محرم برای نمازگزاران پرداخت.

وی با اشاره به هفته نیروی انتظامی، اظهار کرد: پیچیدگی‎های زندگی اجتماعی و تنوع ارتباطات انسان‌ها نیاز به نظم و امنیت اجتماعی را جزو ضرورت‎ها قرار داده و برای قوام‌بخشی حیات با نشاط و قانونمند، استقرار یک نظام پایدار ضروری است.

امام جمعه محمودآباد افزود: از زمان استقرار دولت‎های مختلف با ساختار تشکیلاتی متفاوت حضور نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی جایگاه الزام‌آور پیدا کرده و در نظام اسلامی هم نیروی انتظامی به‌عنوان قوه نظمیه مسؤولیت حاکمیت نظم را در جامعه و مقابله با انحرافات، تعدی از قانون و اجرای دستورات قوه قضائیه را عهده‌دار هستند.

این مسؤول درباره فعالیت‎های مختلف نیروی انتظامی، تصریح کرد: این نیروی خدوم امروزه با پلیس‎های تخصصی در زمین، دریا و هوا به آسایش و آرامش مردم همت گمارده و در این مسیر مقدس جان‌های پاکی را تقدیم امنیت مردم و استحکام مبانی نظم کرده و فرزندان پرتلاش ملت نیز با اغتنام فرصت و افزودن بر تلاش‎های خود در رعایت حقوق شهروندی اقدام جدی کنند.

موسوی درباره روز جهانی سالمندان، اظهار کرد: سالمندی سرنوشتی است که در انتظار همه انسان‌هاست و موضوع مهم کنار آمدن با پیر سالی و تبدیل مقطع به کرامت و بزرگواری بسیار حائز اهمیت بوده و در مکتب اسلام و سیره اولیاء الهی تکریم پیران و رعایت احترام و حقوق آنان به‌صورت ویژه مورد تأکید قرار گرفته است.

وی گفت: باید آحاد مردم نسبت به جایگاه این قشر نهایت اهتمام را معمول دارند و برازنده جامعه اسلامی نیست که به حقوق و جایگاه این قشر تعدی شود که قطعاً مورد غضب و خشم خداوند متعال و اولیاء دین است.

امام جمعه محمودآباد تصریح کرد: مصائب ملت مظلوم فلسطین از حد و اندازه خارج است چون حکومتی سفاک و جنایتکار که هیچ حد و مرزی در جنایت و سنگدلی ندارد به کودکان و نوجوانان و زن و مرد ترحمی ندارد.

این مسؤول ادامه داد: در مقابل چشمان همه ناظران بین‌المللی و سازمان‌های مدعی و بی‌خاصیت جهانی بدون هرگونه خویشتن‌داری به همه زندگی ملت مظلوم فلسطین حمله کرده و هر روز که می‎گذرد بر عمق درد یک ملت افزوده می‎شود و در روز روشن به همه مقررات بین‌المللی پشت پا زده و بی‌محابا خانه‌ها را بر سر مردم خراب می‎کند.

موسوی خاطرنشان کرد: این رژیم سفاک جلوی زندگی توأم با محرومیت مردم را می‎گیرد و زندان‎ها را از کودکان و نوجوانان پر کرده غافل از اینکه اقدامات زبونانه آنان راه به جایی نبرده و مسیر مقاومت این ملت به پیروزی می‎رسد.

وی درباره فرا رسیدن ماه محرم، بیان کرد: بیرق خون رنگ حسینی در تجدید سالیانه‌اش از راه می‎رسد، خداوند متعال به این مجاهدت‎ها و خون‌های پاک امام حسین (ع) و یارانش آنقدر عظمت و برکت داده و هر سال که می‎گذرد بر گستره نفوذ و عمق بخشی این رستاخیز بزرگ افزوده می‎شود.

امام جمعه محمودآباد تصریح کرد: آنچه که این جریان خروشان و بی‌بدیل در تاریخ نهضت‎ها و قیام‎ها را ماندگار کرده به‌طور قطع اخلاص، طهارت، پاکی، موقعیت‌شناسی، قیام برای خدا، پرهیز از دنیاطلبی و حب جاه و مقام دنیایی نجات انسان‌ها، تلاش برای حفظ کرامت و شرافت انسان‌ها، عدم سکوت در مقابل ظلم و ظالم یا هر اسم و عنوانی بر آشفتن در مقابل بدعت‌ها، گناه و انحراف از مسیر حق و احیای امر به معروف و نهی از منکر مدنظر قرار داشته است.

این مسؤول افزود: با آغاز ماه محرم همگان با شعور حسینی در عمق‌بخشی به بصیرت دینی پرداخته و علما و مبلغان مذهبی هیأت‌های مذهبی در مساجد و حسینیه‌ها اقشار مختلف به‌ویژه جوانان در تشریح دقیق اهداف نهضت حسینی پرداخته و با پیراستن مراسمات از تحریف‌ها و اعمال سبک و وهن‌آلود محرم امسال را به تحقق اهداف متعالی حسینی و در امتداد آن دفاع از انقلاب و ولایت و امامت مستقر در جامعه بپردازند.

موسوی در پایان با اشاره به روز دامپزشکی و روز روستا و عشایر و نقش اینها در سلامت تغذیه جامعه و کمک به ماندگاری اشتغال جوانان در روستاها، خواستار افزایش اختیارات به واحدهای اداری در روستاها شده که این کار به زندگی کم هزینه در روستاها کمک می‎کند.

به گزارش فارس، در آغاز هفته نیروی انتظامی، زمان شالیکار فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد در سخنرانی قبل از خطبه به بیان دیدگاه‌ها و فعالیت‌های کارکنان زحمت‌کش نیروی انتظامی در شهرستان را تشریح کرد.

انتهای پیام/86038/ک40/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتظامی - نیروی - محمودآباد - جامعه - زندگی - حسینی - موسوی - مسؤول - ندارد - درباره - تصریح - مقابل - مختلف - جایگاه - انسان‌ها - روستاها - افزوده - می‎شود - می‎گذرد - بین‌المللی - نوجوانان - اهداف - شهرستان - جوانان - می‎کند - تشریح - می‎رسد - مذهبی - کودکان - پرداخته - رعایت - اظهار - اجتماعی - امنیت - اشاره - اهمیت - جنایت - گزارش - استقرار - افزود - خداوند - متعال - مظلوم - اولیاء - کرامت - اسلامی - جهانی - فلسطین -

نظر شما در مورد : رژیم سفاک اسراییل هیچ حد و مرزی در جنایت ندارد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها