مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6892 -تاریخ انتشار : جمعه 09 مهر 1395 -ساعت : 16:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهردار بابل:

شهرداری به‌تنهایی نمی‌تواند مشکل زباله بابل را حل کند

مازندشورا: شهردار بابل با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی در مصوبات استانداری در مورد حل مشکل انجیل‌سی به درستی و به موقع عمل نمی‌کنند، گفت: شهرداری بابل به‌تنهایی نمی‌تواند مشکل زباله این شهرستان را حل کند

مازندشورا:به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، حسین بیژنی ظهر امروز در نشست مشترک با بخشدار، دهیاران و شوراهای بخش بابلکنار در سخنانی اظهار کرد: انجیل‌سی نام آشنا در کشور برای بسیاری از مردم، مسؤولان و محیط زیست به دلیل مشکلات بسیار حادی که دارد، است.

وی با اشاره به اینکه شاید تنها اندکی از زباله‌هایی که به انجیل‌سی حمل می‌شود مختص مردم بابل‌کنار است، افزود: بر این اساس باید همت جمعی مسؤولان برای رفع مشکل این منطقه وجود داشته باشد.

شهردار بابل با بیان اینکه تنها با شعار دادن مشکل انجیل‌سی رفع نمی‌شود، تصریح کرد: باید جرأت شنیدن، انعکاس و رفع مشکلات را داشته باشیم و آسیب‌ها و مشکلات انجیل‌سی را به یک فرصت تبدیل کنیم.

 بیژنی با اشاره به اینکه شهرداری بابل به‌تنهایی نمی‌تواند مشکل زباله را حل کند، خاطر نشان کرد: این انتظار اشتباه است که مردم تصور کنند شهرداری بابل به تنهایی بار وظایف ادارات آب، برق، راه و شهرداری‌های مجاور را به دوش بکشد.

وی یادآور شد: جای بسی تاسف است بعد از گذشت 18 سال تازه به دنبال رفع مشکل آب انجیل‌سی باشیم، در کشورهای دیگر قبل از هر حرکتی ساز و کار تعریف می‌کنند تا به محض بروز مشکل نسبت به رفع آن اقدام کنند اما در منطقه انجیل‌سی سیستم ناکارآمد است و به مرکز دفن زباله، کمپوست و مسیر تردد و حمل زباله نیز ایراداتی وارد است.

شهردار بابل با اشاره به اینکه همه دستگاه‌ها دلسوزانه و مرتب پای کار نیستند، ادامه داد: صورت جلساتی که از استانداری و فرمانداری به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شود مسؤولان دستگاه‌ها با سرعت و به طور جدی وظایف محوله را پیگیری نمی‌کنند.

بیژنی با بیان اینکه مسیر منتهی به انجیل‌سی نیاز به ترمیم و بهسازی دارد، افزود: تا جایی که قانون و ایمنی راه به ما اجازه داده است شهرداری ورود و نسبت به ترمیم آسفالت اقدام کرده است در حالی که این کار وظیفه راه و شهرسازی بوده است.

وی با اشاره به اینکه روشنایی و آب منطقه انجیل‌سی نیز دارای مشکل است، گفت: اگر ادارات آب، برق و راه و شهرسازی به وظایف خود به درستی عمل کنند بسیاری از مشکلات منطقه رفع می‌شود.

شهردار بابل از تهیه طرح و استقرار تجهیزات و امکانات مورد نیاز مربوط به کمپوست و تفکیک زباله در منطقه انجیل‌سی خبر داد و افزود: در فاز نخست با اعتباری قابل توجهی  ظرف 6 ماه تا یک‌سال آینده بخشی از مشکل شیرابه انجیل‌سی حل می‌شود.

بیژنی بیان کرد: طی نامه‌ای که برای فرمانداری بابل ارسال شده است از فرماندار بابل تقاضا کردیم به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کند هر خودرویی غیر از خودروی شهرداری بابل نسبت به حمل زباله اقدام کند و به هنگام حمل، شیرابه خارج شود ماشین‌های مورد نظر از سوی شهرداری توقیف و به آن اجازه خروج نمی‌دهیم.

وی از تکمیل آهک‌پاشی، محصور کردن مقدار جزیی باقیمانده دیوار انجیل‌سی، ترمیم و بهسازی آسفالت مسیر، روشنایی و به ویژه تامین آب خبر داد و اضافه کرد: تاکنون اقدامات زیادی انجام شده ولی با وجودی که بسیاری از موارد فوق خارج از وظایف شهرداری بابل است اما اقدامات تکمیلی پیرو اقدامات قبلی انجام می‌شود.

بیژنی رفع مشکلات سایت انجیل‌سی و مسیر تردد مربوطه را از وظایف اخلاقی خدمتگزاران مردم برای رفاه حال آنها برشمرد و تصریح کرد: هر چند سازمان‌های مختلف به وظایف خود عمل نمی‌کنند اما شهرداری و شورای اسلامی شهر بابل همانند اقدامات پیشین در خدمت‌رسانی به مردم منطقه اقدام می‌کنند.

شهردار بابل گفت: با اجرای طرح جدید در انجیل‌سی نه تنها زباله‌های روزانه تبدیل به کمپوست شده و شیرابه‌ای نخواهد داشت بلکه می‌توان در بسیاری از ساعات روز زباله‌های دفن شده را بیرون کشیده، جداسازی و تبدیل کرد.

انتهای پیام/86008/ک40/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انجیل‌سی - شهرداری - اینکه - منطقه - وظایف - زباله - شهردار - مشکلات - بیژنی - اقدامات - اشاره - بسیاری - اقدام - ترمیم - تبدیل - کمپوست - مسؤولان - افزود - آسفالت - اجازه - بهسازی - شهرسازی - روشنایی - شیرابه - نمی‌تواند - زباله‌های - ابلاغ - به‌تنهایی - ادارات - تصریح - دستگاه‌ها - فرمانداری - باشیم - اجرایی - دستگاه‌های - نمی‌کنند -

نظر شما در مورد : شهرداری به‌تنهایی نمی‌تواند مشکل زباله بابل را حل کند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها