مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6896 -تاریخ انتشار : جمعه 09 مهر 1395 -ساعت : 18:49

چاپ به اشتراگ گذاشتن

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد

اجرای طرح تکاپو در 30 استان کشور/ شناسایی «روستا شغل» در کشور

مازندشورا: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از بحث‎ها در زمینه توسعه اشتغال پیگیری طرح تکاپو است که این طرح قرار است در 30 استان کشور شروع شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی ربیعی عصر امروز در کارگروه اشتغال مازندران اظهار کرد: در حوزه IT و ICT نیاز به زیرساخت‎هایی بود که در مازندران این زمینه تا حد زیادی با توجه به 150 مؤسسه، بی‎نظیر بوده و ظرفیت کسب و کار در این استان وجود دارد.


وی با بیان اینکه در سال نخست، 2 هزار میلیارد تومان سرمایه‎گذاری و ایجاد 4 هزار شغل، تجربه خوبی است، افزو: سال گذشته 800 میلیارد تومان به زیرساخت‎های حوزه IT و ICT مازندران تسهیلات پرداخت شده است.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: مازندران باید به سمت گردشگری حرکت کند ولی در حال حاضر مسافرپذیر است، البته نقشه راه در این حوزه تهیه شده است.


وی یادآور شد: IT می‏‌تواند در جذب توریست نقش اساسی ایفا کند و زمینه ساماندهی رزروایسیون در استان به‌صورت الکترونیکی ایجاد می‌شود.


ربیعی ادامه داد: سیاست دولت تثبیت شغل بود اما با روندی که در کشور شروع شده بود سالانه 300 هزار شغل در کشور را از دست می‎دادیم، لذا برنامه‌ریزی شد تا میزان ریزش را کاهش دهیم.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان اظهار کرد: یکی از بحث‎ها در زمینه توسعه اشتغال پیگیری طرح تکاپو است که این طرح قرار است در 30 استان کشور شروع شود، از طرفی «روستا شغل» در کشور نیز شناسایی شد اما در این حوزه با مشکلاتی مواجه هستیم.


انتهای پیام/ 86004


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - مازندران - زمینه - اجتماعی - تعاون - تومان - ایجاد - اظهار - میلیارد - ربیعی - تکاپو - شناسایی - روستا - اشتغال -

نظر شما در مورد : اجرای طرح تکاپو در 30 استان کشور/ شناسایی «روستا شغل» در کشور

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها