مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6900 -تاریخ انتشار : جمعه 09 مهر 1395 -ساعت : 19:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون وزارت ارتباطات:

سهم مازندران از درآمد اقتصادی آتی.تی باید افزایش یابد

مازندشورا: معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با توسعه فناوری آی.‎تی سهم مازندران از فعالیت‎های اقتصادی باید افزایش یابد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، مرتضی براری شامگاه جمعه در جلسه کارگروه اشتغال مازندران، اظهار کرد: مازندران ظرفیت بسیار زیادی در حوزه آی.‎تی و آی‎.سی‎.تی دارد و باید تلاش کنیم که از این طرفیت به نحو مناسب استفاده شود.

وی تصریح کرد: در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات سرمایه‎گذاری مناسبی در استان شد، به طوری که ایرانسل 265 میلیارد و 700 میلیون تومان در این دولت در استان سرمایه‌گذاری کرد، 58 شهر استان از خدمات نسل سوم و 22 شهر نیز از نسل چهارم اینترنت و سه شهر استان نیز به خدمات تی.‌دی‌.آر.تی مجهز هستند که در هیچ استانی این خدمات وجود ندارد.

معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: این در حالی است که از 27 شهر قزوین تنها هفت شهر به خدمات تری.‎جی مجهز هستند.

این مسؤول ادامه داد: نیروی انسانی توانمند در مازندران وجود دارد و 143 موسسه آموزشی در حال تربیت بیش از 200 هزار دانشجو است.

براری اظهار کرد: از ظرفیت آی.‎تی و آی.‎سی.‎تی برای توسعه گردشگری، کشاورزی و صنعت باید استفاده کرد و اگر این سه حوزه یک وضعیت نسبی برای توسعه استان ایجاد کند آی.‎تی یک مزیت نوین محسوب می‌شود.

وی با اعلام اینکه استاندار مازندران تلاش دارد که میزان درآمد استان را توسعه دهد، گفت: آی‌.سی‌.تی می‌تواند سبب کسب درآمد شود و زمینه ارتقاء اقتصاد و کشاورزی را در استان فراهم کند.

معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه زمینه اشتغال افراد تحصیل‌کرده را باید فراهم کنیم، افزود: 16 شرکت هلدینگ صاحب برند در حال حاضر در استان حضور دارند که هدف آنها برگزاری دوره‌های توانمندسازی برای دانشجویان دانشگاه‌ها در حوزه آی.‎تی است.

براری گفت: مهم‌ترین دغدغه ما افزایش سهم مازندران در اقتصاد است، مازندران اگر چهار درصد جمعیت کشور را دارد باید در اقتصاد نقش 100 هزار میلیارد تومانی ایفا کند.

انتهای پیام/86004/ط30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - مازندران - خدمات - اقتصاد - فناوری - توسعه - اطلاعات - براری - درآمد - افزایش - کشاورزی - زمینه - فراهم - وزارت ارتباطات و - اینکه - معاون حقوقی - اظهار - استفاده - ارتباطات - اشتغال - میلیارد - ظرفیت -

نظر شما در مورد : سهم مازندران از درآمد اقتصادی آتی.تی باید افزایش یابد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها