مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6901 -تاریخ انتشار : جمعه 09 مهر 1395 -ساعت : 20:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف خبر داد

مازندران مجری نخستین دوره لیگ حافظان قرآن در کشور

مازندشورا: رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه مازندران مجری نخستین دوره لیگ حافظان قرآن در کشور است گفت: در این رویداد مهم 19 تیم قرآنی از شهرهای مختلف این استان با یکدیگر رقابت دارند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، نخستین دوره لیگ حافظان قرآن کریم که از اقدامات جدید در سطح کشور محسوب می‌شود به میزبانی مرکز فرهنگی قرآنی بصیرت این شهرستان در مازندران کار خود را آغاز کرد.

این اقدام شایسته قرآنی و دینی از صبح امروز با استقبال پر شور قرآن‌آموزان از 19 شهر مازندران نخستین هفته خود را تجربه کرد.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در حاشیه بازدید از رقابت‌های قرآنی جدید در سطح کشور، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل، اظهار کرد: مازندران برای نخستین‌بار در سطح کشور لیگ حافظان قرآن کریم را در اقدامی جدید برگزار می‌کند.

حجت‌الاسلام سید مصطفی حسینی افزود: ایجاد شور و نشاط معنوی در فضای قرآنی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این مسابقات است زیرا این اقدام کار مهم تبلیغی و ترویجی بوده و برای اینکه افراد با ایجاد انگیزه به سمت آموزش‌ها و برنامه‌های قرآنی سوق داده شوند باید برنامه‌های تبلیغی و ترویجی وجود داشته باشد و جدی گرفته شود.

وی با اعلام اینکه در مسابقات قرآنی چهره‌های مستعد شناسایی می‌شوند و سطح رقابتی افراد ارتقا می‌یابد، گفت: رقابت‌های قرآنی توان قرآن‌آموزان را افزایش می‌دهد و باعث ایجاد دستاوردهای بزرگی می‌شود.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: افراد در مسابقات قرآنی مطالب مورد نیاز و جدید را فرا می‌گیرند و بر دانش فنی آنها افزوده می‌شود هر چند مسابقات در فضای قرآنی تاکنون انفرادی بوده و حافظان و قرآن‌آموزان در شاخه‌های مختلف به صورت انفرادی کار کرده و داشته‌های خود را عرضه می‌کردند.

این مسؤول تصریح کرد: انجام رقابت‌های قرآنی به صورت تیمی کار نو و جدید است و در آن افرادی که عضو یک تیم هستند برای هم‌افزایی، تعامل و کمک به هم تلاش دارند تا به هدف نهایی برسند.

حسینی با بیان اینکه در رقابت تیمی توان قرآنی‌ افراد افزایش می‌یابد، یادآور شد: در اقدام جدید و نوین تیم قرآنی نقاط قوت زیادی نسبت به کارهای گذشته نمودار می‌شود و با یک رونق بهتر می‌تواند در فضای مسابقات قرآنی ایجاد شده و نشاط بهتری شکل گیرد.

وی با اشاره به اینکه در کنار مسابقات تیمی، افراد با شرکت در رویدادهای انفرادی می‌توانند بیشتر در فضای مسابقه خود را محک بزنند و بهتر از گذشته در مسابقات توانمندی خود را نشان دهند، گفت: افراد در بخش انفرادی باید در آیتم‌های حفظ، صوت، لحن، تجوید و بخش‌های مختلف داوری شوند و توان خود را به سطح بالایی برسانند تا درخشش داشته باشند ولی در مسابقات گروهی، تیم‌ها یکدیگر را پوشش می‌دهند و افراد حاضر در تیم نقاط ضعف یکدیگر را پوشانده و برای ارتقای هم کار می‌کنند.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزاری لیگ حافظان قرآن را کار تعاملی، دسته‌جمعی با رویکرد مطلوب دانست و افزود: این مهم باعث افزایش انگیزه می‌شود و افراد را تحریک کرده و توان آنها را تقویت می‌کند.

این مسؤول ادامه داد: برگزاری لیگ حافظان قرآن برای نخستین‌بار در مازندران شکل گرفت هر چند در ابتدای مسیر در برخی مناطق همانند قم به صورت محدود این کار انجام شده و تجربه آن کسب شد ولی هم‌اکنون برای نخستین‌بار لیگ حافظان کتاب الهی به صورت استانی در مازندران انجام می‌شود.

حسینی گفت: امید داریم با برگزاری موفق لیگ حافظان قرآن در مازندران بتوانیم آن را در استان‌های دیگر برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه مسابقات در بخش بانوان به صورت هفتگی برگزار می‌شود اظهار کرد: با توجه به تبلیغات انجام شده استقبال بسیار خوبی از سوی حافظان قرآن در شهرهای مختلف استان مازندران شد که تعداد 19 تیم استان در این رویداد مهم شرکت دارند.

انتهای پیام/86012/ط40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : قرآنی - حافظان - مسابقات - افراد - مازندران - اینکه - برگزاری - انفرادی - ایجاد - اوقاف - حسینی - نخستین - قرآن‌آموزان - اقدام - برگزار - نخستین‌بار - افزایش - خیریه - رقابت‌های - مختلف - ادامه - گذشته - استان - آمل - یکدیگر - می‌یابد - دارند - مسؤول - ترویجی - افزود - می‌کند - اظهار - تجربه - استقبال - شهرستان - انگیزه - خبرگزاری - تبلیغی - برنامه‌های -

نظر شما در مورد : مازندران مجری نخستین دوره لیگ حافظان قرآن در کشور

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها