مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6908 -تاریخ انتشار : شنبه 10 مهر 1395 -ساعت : 00:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ناظر فدراسیون قایقرانی:

مربیان سازنده قایقرانی در تیم‌های ملی ایفای نقش کنند

مازندشورا: ناظر فدراسیون قایقرانی گفت: مربیان سازنده‌ای که در باشگاه‌ها دست به تربیت ورزشکاران و قایقرانان می‌زنند باید در تیم‌های ملی قایقرانی ایفای نقش کنند.

مازندشورا:مصطفی ثمری در حاشیه برگزاری مسابقات قهرمانی رفتینگ و قایقرانی در آب‌های خروشان کشور به میزبانی مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل، اظهار کرد: مازندران برای نخستین بار میزبانی این رویداد مهم را تقبل کرد و این مسابقات در آب‌های خروشان رودخانه کبیر هراز شهرستان آمل دنبال شد.

وی با اشاره به اینکه مسابقات در سطح کمی و کیفی بالایی برخوردار شد، افزود: برخی از استان‌ها همانند مازندران با توجه به سابقه کم ورزشکاران در پرداختن به این ورزش از عملکرد قابل قبول و مطلوبی برخوردار بودند و این امر نشان از ارتقای سطح رفتینگ و توجه ورزشکاران به آن در آینده‌ای نزدیک دارد.

یکی از پیشکسوتان ورزش قایقرانی در کشور، تصریح کرد: انتظار می‌رود بیشتر از گذشته به رشته قایقرانی در سطح کشور توجه شود و ورزشکاران این رشته پر هیجان را دنبال کنند.

ثمری با اعلام اینکه 25 باشگاه از چهار استان کشور و تیم ورزشی مرزبانی ناجا در مسابقات سه روزه مازندران حضور داشتند، ادامه داد: وظیفه فدراسیون قایقرانی تأمین بودجه و امکانات لازم برای این رشته ورزشی است و این فدراسیون وظیفه قهرمان‌پروری ندارد.

وی افزود: ورزشکاران قایقرانی و بخش خصوصی فعال در این رشته ورزشی می‌تواند با آموزش و تربیت ورزشکاران دست به قهرمان‌پروری بزند و نفرات برتر تیم‌های ملی در رده‌های مختلف را تأمین کند.

ناظر فدراسیون قایقرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه مربیان تیم‌های ملی نیز باید از درون باشگاه‌های ورزشی انتخاب شوند، بیان کرد: مربیان سازنده‌ای که در باشگاه‌ها دست به تربیت ورزشکاران می‌زنند باید در تیم‌های ملی ایفای نقش کنند البته در این بین فدراسیون قایقرانی نقش هماهنگ‌کننده برای دیدارهای تدارکاتی، اردوها و دیگر موارد را بازی کند.

این مسؤول در پایان با اشاره به اینکه 45 سال در ورزش قایقرانی تلاش دارم، متذکر شد: ورزش رفتینگ در فدراسیون قایقرانی حدود 10 سال در ایران فعالیت مستمر دارد هر چند در برخی مواقع فعالیت‌ها هماهنگی خاصی نداشت ولی با تعیین رئیس کمیته رفتینگ فدراسیون قایقرانی امید می‌رود با قدرت بیشتر این رشته ورزشی به کار خود ادامه دهد.

انتهای پیام/86012/ن30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : قایقرانی - فدراسیون - ورزشکاران - ورزشی - اینکه - مازندران - مسابقات - تیم‌های - رفتینگ - مربیان - ادامه - بیشتر - قهرمان‌پروری - آمل - تربیت - می‌رود - تأمین - وظیفه - اشاره - خروشان - آب‌های - ایفای - میزبانی - شهرستان - برخوردار - دنبال - افزود -

نظر شما در مورد : مربیان سازنده قایقرانی در تیم‌های ملی ایفای نقش کنند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها