مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6913 -تاریخ انتشار : شنبه 10 مهر 1395 -ساعت : 06:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس:

احساس بدهکار بودن به شهدا باید در عمل ثابت شود

مازندشورا: نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس گفت: اگر مسئوولان فکر می‏‌کنند به شهدا بدهکار هستند باید در عمل ثابت کنند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، قاسم احمدی‌لاشکی جمعه شب در جلسه کارگروه اشتغال استان مازندران که با حضور وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در استانداری مازندران اظهار کرد: به شرکت‌های فن‎آور که برای توسعه آی‎تی در استان حضور پیدا کردند خوش آمد می‎گویم ولی انتظار داریم که حضور آنها سبب ایجاد اشتغال و توسعه در استان شود.

وی تصریح کرد: دغدغه مردم استان از ورود شرکت‎های حوزه آی‌تی ایجاد اشتغال پایدار است و باید این شرکت‌ها اعتبار و امکانات کافی به استان وارد کنند.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اظهارات برخی از مسؤوولان ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره داشتن رتبه دوم مازندران در حوزه آی‎تی و فناوری اطلاعات گفت: پیشرفت‌های مازندران در زیرساخت‌های مخابرات مربوط به گذشته بود.

وی اضافه کرد: انتظار است که پس از حضور شرکت‌های بزرگ فن‌آور در استان 4 هزار متخصص فعال وارد این حوزه شوند، از طرفی نرم‌افزاری تهیه شود تا در این نرم‌افزار اقدامات این شرکت‌ها به صورت هفتگی پایش شود، تفاهم‎نامه‌ها ضمانت‌نامه اجرایی داشته باشد.

لاشکی در ادامه با اعلام اینکه اعتبار مناسب برای تکمیل زیرساخت‌های استان فراهم نشد، گفت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جریان است که در مجلس نهم برای گرفتن مصوبه چه تلاش‌های انجام شد و ایشان اعلام کنند که چه مقدار از رقمی که تصویب شد در اختیار استان قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: برخی از طرح‌های توسعه فناوری در غرب مازندران روی کاغذ ماند و به مرحله اجرایی نرسید، اگر احساس می‏‎کنیم که به شهدا بدهکاریم باید در عمل ثابت کنیم.

در ادامه رئیس انجمن نظام صنفی رایانه‌ای استان مازندران نیز اظهار کرد: مازندران ظرفیت بسیار مناسبی در حوزه آی‎تی و آی‌سی‌تی دارد و از این ظرفیت نیز می‏‎توان برای توسعه استفاده کرد.

عباس رمدانی خاطر نشان کرد: در جریان حضور 16 شرکت فعال در حوزه فناوری اطلاعات در این جلسه نبودم، انتظار بود که برای توسعه فناوری اطلاعات از ظرفیت استان نیز به خوبی استفاده شود.

وی یادآور شد: شرکت‌های متعددی در استان در حوزه فناوری اطلاعات کار می‌‏کنند و ظرفیت بسیار مناسبی در این حوزه دارند.

انتهای پیام/86004/و


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - فناوری - اطلاعات - مازندران - توسعه - ظرفیت - شرکت‌های - ادامه - انتظار - آی‎تی - ارتباطات - اشتغال - جریان - اعلام - اجرایی - نوشهر - مناسبی - استفاده - اضافه - بسیار - چالوس - احساس - نماینده - ایجاد - شرکت‌ها - اظهار - اعتبار - زیرساخت‌های -

نظر شما در مورد : احساس بدهکار بودن به شهدا باید در عمل ثابت شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها