مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6946 -تاریخ انتشار : شنبه 10 مهر 1395 -ساعت : 12:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرمانده انتظامی چالوس خبر داد

افزایش 100 درصدی کشف خودروهای سرقتی در چالوس

مازندشورا: فرمانده انتظامی چالوس از افزایش 100 درصدی کشف خودروهای سرقتی در این شهرستان خبر داد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، علی‌رضا قدیمی پیش‌ازظهر امروز در نشست خبری که به‌مناسبت هفته ناجا، با اشاره به شعار امسال نیروی انتظامی (همه باهم برای امنیت و آرامش تلاش کنیم)، اظهار کرد: دو مقوله امنیت و آرامش برای ناجا بسیار ارزشمند است زیرا امنیت و احساس امنیت حیاتی‌ترین نیاز انسان در زندگی و سبب تکامل علمی و اجتماعی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه امنیت روابط اجتماعی مطلوب را شکل می‌دهد، افزود: این ویژگی سبب زمینه‌سازی و شکوفایی استعدادها و خلاقیت می‌شود.

فرمانده انتظامی چالوس با بیان اینکه رویکرد نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برای امنیت پایدار تشویق مشارکت و همکاری بین پلیس مردم و مسؤولان است، تصریح کرد: مردم در برقراری امنیت باید احساس مسؤولیت کنند.

* ایجاد آرامش روحی سبب احساس امنیت برای شهروندان می‌شود

وی با اعلام اینکه در همکاری با پلیس باید توجه داشت که امنیت مطلوب محصول کارکرد صحیح همه نهادهای اجتماعی بوده و اینکار وظیفه شهروندی همه افراد است، افزود: پلیس حافظ امنیت تولید شده و بسط آن بوده و تولید امنیت در گرو مشارکت همگانی است.

قدیمی با تأکید بر اینکه باید همه در تولید امنیت کوشا شوند، ادامه داد: امنیت تنها به اینکه ناجا تولید کرده و دیگران استفاده کنند محقق نمی‌شود بلکه امنیت پایدار مشارکت همه را می‌طلبد.

وی به مقوله‌های ایجاد امنیت اشاره کرد و افزود: سه فاکتور زمینه‌سازی حضور آگاهانه و کم‌هزینه مردم در نظام کنترل، آموزش شیوه‌های منطقی در ارتقای امنیت اجتماعی و حرکت در مسیر امنیت، بازتولید جامعه امن از جمله این فاکتورها است.
 
فرمانده انتظامی چالوس با بیان اینکه ایجاد آرامش روحی سبب احساس امنیت برای شهروندان می‌شود، خاطرنشان کرد: این امر سبب حفظ اطمینان و گسترش آن در میان شهروندان شده و ایجاد حس اعتماد و در نهایت رضایت‌مندی شهروندان را نیز در بر دارد.
 
این مسؤول در ادامه به اقدامات پلیس در این شهرستان اشاره کرد و گفت: در بخش راهور چالوس تعداد اعمال قانون در مدت 6 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل هفت درصد افزایش داشت.

قدیمی از رشد هشت درصدی برای توقیف موتورسیکلت در 6 ماه امسال نسبت به مدت مشابه خبر داد و اظهار کرد: در زمینه توقیف خودرو نیز 9 درصد افزایش رشد را شاهد بودیم و راهور توانست در این مدت در زمینه تصادفات جرحی 24 درصد کاهش را گزارش کند.

* ورود 128 فقره پرونده در زمینه مشاوره خانواده

وی با اشاره به اینکه در زمینه فوریت‌های پلیسی 110 به صورت یک‌ساله از مهر 93 تا مهر 94 نسبت به مدت مشابه یک‌ساله بعدی تا مهر سال‌جاری سه درصد کاهش وجود داشت، بیان کرد: از مجموع کل تماس‌های یک‌ساله قبل که 61 هزار و 859 مورد تماس بود امسال این تعداد به 59 هزار و 731 مورد کاهش پیدا کرد.

فرماندهی انتظامی چالوس با بیان اینکه در تماس‌های مشاوره‌ای و راهنمایی از 51 هزار و 235 مورد در سال 94 و 95 نسبت به مدت مشابه به 47 هزار و 872 مورد رسید، افزود: در این زمینه نیز هفت درصد افزایش رشد را شاهد بودیم.

وی از ابلاغ اوراق قضایی به 32 هزار و 268 فقره در مدت 6 ماه نخست امسال‌ خبر داد و اظهار کرد: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 10 درصد افزایش داشت.

قدیمی با اشاره به اینکه در زمینه سرقت‌ها، کاهش 11 درصدی را در 6 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل داشتیم خاطرنشان کرد: در زمینه کشف خودروی سرقتی 100 درصد افزایش کشف داشتیم.

وی با اشاره به ورود 128 فقره پرونده در زمینه مشاوره خانواده، بیان کرد: از 128 پرونده نزاع خانوادگی و حقوقی 87 پرونده منجر به مصالحه شد.

فرمانده انتظامی چالوس خاطرنشان کرد: در مورد اقدامات صنفی و اماکن، پلمب واحدهای صنفی متخلف 32 درصد افزایش داشتیم و همچنین در مورد اخطار پلمب واحدهای صنفی 12 درصد افزایش را شاهد بودیم.

وی از تردد 30 درصدی تردد اتباع خارجه در مدت 6 ماه نخست امسال خبر داد و گفت: در طرح توسعه کلانتری مرزن‌آباد که در این هفته افتتاح می‌شود نیز 130 متر زیربنا با اعتبار 130 میلیون تومان در دستور کار قرار گرفت.

قدیمی از رونمایی از تمبر نیروی انتظامی چالوس به‌مناسبت هفته ناجا برای نخستین‌بار در مازندران خبر داد و اظهار کرد: در مورد کشفیات مواد مخدر نیز 50 درصد افزایش کشف داشتیم.

وی با اشاره به اینکه در مورد آمار دستگیرشدگان مواد مخدر 80 درصد افزایش رشد را شاهد بودیم، گفت: در مورد تعداد غرقی‌ها امسال به چهار نفر رسید که نسبت به مدت مشابه قبل تغییری حاصل نشد و این امر با توجه به افزایش حضور گردشگران و مسافران نسبت به سال گذشته قابل قبول بود.

انتهای پیام/86028/ت40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : امنیت - افزایش - اینکه - چالوس - زمینه - انتظامی - امسال - مشابه - اشاره - قدیمی - ایجاد - افزود - شهروندان - بودیم - تولید - پرونده - اجتماعی - داشتیم - درصدی - آرامش - اظهار - احساس - خاطرنشان - تعداد - یک‌ساله - فرمانده - نیروی - مشارکت - مشاوره - واحدهای - توقیف - خانواده - تماس‌های - پایدار - به‌مناسبت - گزارش - سرقتی - مطلوب - زمینه‌سازی - اقدامات - ادامه - همکاری - راهور -

نظر شما در مورد : افزایش 100 درصدی کشف خودروهای سرقتی در چالوس

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها