مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6949 -تاریخ انتشار : شنبه 10 مهر 1395 -ساعت : 14:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیر آموزش و پرورش چالوس:

دانش‌آموزان مبلغان احساس و عاطفه در جامعه هستند

مازندشورا: مدیر آموزش و پرورش چالوس با اشاره به اینکه دانش آموزان مبلغان عاطفه و احساس در جامعه هستند، گفت: برگزاری جشن عاطفه‌ها دانش‌آموزان را به انجام کارهای خیرخواهانه ترغیب می‌کند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، سلیمان عبداللهی ظهر امروز در مراسم نواخته شدن زنگ عاطفه‌ها که به صورت سراسری در دبیرستان شاهد این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه حس همدلی، همزیستی و عاطفه در همه انسان‌ها وجود دارد، اظهار کرد: دانش‌آموزان انسان‌های پاک و معصومی هستند که این حس به صورت مضاعف در نهاد آنها وجود دارد.

وی دانش‌آموزان را مبلغان عاطفه در جامعه دانست و تصریح کرد: نیاز است تا از افرادی که از مواهبی محروم هستند دستگیری شود که این کار با دستان توانمند خیران و نیکوکاران جامعه محقق می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش چالوس با اشاره به اینکه برنامه‌هایی مانند جشن عاطفه که با قلب و احساس انسان سروکار دارد در خودسازی انسان‌ها تیز نقش مهمی ایفا می‌کند، بیان کرد: جشن عاطفه‌ها با هدف کمک به دانش‎آموزانی که از توانایی و بضاعت مالی مناسبی برخوردار نیستند برگزار می‌شود.

این مسؤول با تأکید بر اینکه باید با کمک یکدیگر شرایط را برای حضور همه دانش‌آموزان برای تحصیل علم و دانش فراهم کنیم، افزود: هدف از برگزاری این امر خداپسندانه و عاطفی اشاعه و ترویج فرهنگ نیکوکاری و نوع دوستی برای ارج نهادن به ارزش‌های اسلامی و ترغیب احساسات خیرخواهانه مردم به ویژه دانش‌آموزان در مشارکت اجتماعی است.

معاون اداره کمیته امداد امام خمینی چالوس نیز با اشاره به اینکه امسال جشن عاطفه‌ها در دو مرحله برگزار شد، اظهار کرد: مرحله نخست از 15 تا 25 شهریور بود که مشارکت خوبی حاصل شد و مرحله دوم آن از 10 مهر شروع شد تا دانش آموزان نیازمند که به کمک و نوعدوستی محتاج هستند از آن استفاده ببرند.

محمد قمی اجرای جشن عاطفه‌ها را راهی برای ترویج فرهنگ انفاق و نوعدوستی دانست و افزود: سال گذشته 573 میلیون و 900 هزار ریال از محل جشن عاطفه‌ها جمع‌آوری شد.

وی با بیان اینکه از این رقم 133 میلیون و 500 هزار سهم آموزش و پرورش بود، گفت: برای جشن عاطفه‌های امسال که در 99 مدرسه فعال چالوس در حال برگزاری است تاکنون 678 میلیون ریال تحقق برنامه داشتیم.

انتهای پیام/86028/صا30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینکه - عاطفه‌ها - دانش‌آموزان - چالوس - عاطفه - برگزار - مرحله - آموزش - جامعه - میلیون - پرورش - فرهنگ - مشارکت - امسال - ترویج - نوعدوستی - انسان‌ها - احساس - مبلغان - اظهار - دانست - افزود - اشاره - برگزاری -

نظر شما در مورد : دانش‌آموزان مبلغان احساس و عاطفه در جامعه هستند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها