مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6951 -تاریخ انتشار : شنبه 10 مهر 1395 -ساعت : 14:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن

امام‌جمعه سیمرغ:

جشن عاطفه‌ها یک فرهنگ است

مازندشورا: امام‌جمعه سیمرغ گفت: جشن عاطفه‌ها یک فرهنگ است و باید این امر در جامعه احیا شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سیمرغ، صبح امروز همزمان با مدارس سراسر کشور جشن عاطفه‌ها در 38 مدرسه شهرستان سیمرغ و به‌صورت پایلوت در دبیرستان دخترانه فاطمیه برگزار شد.

امام‌جمعه شهرستان سیمرغ در این مراسم، اظهار کرد: جشن عاطفه‌ها یک فرهنگ است و باید این امر در جامعه احیا شود.

حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی افزود: فطرت هر انسانی بر مبنای انسان‌دوستی و احسان به دیگران است و این اتفاق در کشور بیشتر از سایر نقاط جهان رخ می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه هدف از آیین جشن عاطفه‌ها حس نوع‌دوستی میان دانش‌آموزان است و به‌عنوان یک سنت حسنه برای دانش‌آموزان برگزار می‌شود که دانش‌آموزان به‌صورت عملی با این حرکت الهی آشنا شوند، تصریح کرد: برپایی جشن عاطفه‌ها فرصتی است که سبب پرداخت زکات مال می‌شود.

وی ادامه داد: شما دانش‌آموزان باید افتخار کنید که دو حسنه بزرگ که زمینه‌ساز رحمت خداوند است یعنی زکات مال و زکات دانش را یک‌جا به منصه ظهور می‌رسانید.

یوسفی در پایان ضمن تشکر از خیران مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار، گفت: امیدوارم این روند در شرایط بد مالی مدارس تداوم داشته باشد.

*‌ راه‌اندازی 38 پایگاه جشن عاطفه‌ها در سیمرغ

رئیس اداره آموزش‌وپرورش سیمرغ در ادامه این مراسم اظهار کرد: با همکاری کمیته امداد امام خمینی سیمرغ در 38 مدرسه شهرستان پایگاه جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی دانش‌آموزان تعبیه‌شده است تا وجوهات جمع‌آوری‌ شده را در اختیار دانش‌آموزان و خانواده‌های نیازمند قرار دهند.

فرامرز رحیمی ادامه داد: با همکاری کمیته امداد سیمرغ پاکت‌های هدیه و اقلام تبلیغی در زمان مقرر تحویل مدیران مدارس شده است.

وی در پایان گفت: فضاسازی محیطی بسیار مطلوبی در مدارس اجرا شده که موجب شرکت حداکثری دانش‌آموزان در جشن عاطفه‌ها می‌شود.

انتهای پیام/3141/ط


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سیمرغ - دانش‌آموزان - عاطفه‌ها - شهرستان - مدارس - ادامه - پایان - پایگاه - همکاری - کمیته - امداد - مراسم - مدرسه - فرهنگ - به‌صورت - برگزار - اظهار - امام‌جمعه - یوسفی -

نظر شما در مورد : جشن عاطفه‌ها یک فرهنگ است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها