مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6953 -تاریخ انتشار : شنبه 10 مهر 1395 -ساعت : 15:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرمانده لشکر عملیاتی 25 کربلا خبر داد

برگزاری رزمایش بزرگ سپاه کربلای مازندران در منطقه غرب

مازندشورا: فرمانده لشکر عملیاتی 25 کربلای مازندران از برگزاری رزمایش به مناسبت هفته دفاع مقدس در غرب مازندران خبر داد.

مازندشورا:سردار حمیدرضا رستمیان در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در ارتباط با برگزاری رزمایش سپاه کربلای مازندران در منطقه مرزن‌آباد چالوس اظهار کرد: این رزمایش‌ها در راستای بازسازی عملیات‌های دفاع مقدس در سراسر کشور برگزار می‎شود که بازسازی عملیات والفجر 10 به سپاه کربلای مازندران ابلاغ شد.

وی تصریح کرد: سپاه کربلای مازندران در دوران دفاع مقدس مجری عملیات والفجر 10 بود به همین دلیل ماموریت بازسازی این عملیات در مازندران به ما واگذار شد که برنامه‌ریزی کردیم که این رزمایش در منطقه مرزن‌آباد چالوس به مدت سه روز برگزار شود.

فرمانده لشکر عملیاتی 25 کربلای مازندران خاطرنشان کرد: در این عملیات همه تاکتیک‌ها رزمی شبیه‌سازی و اجرایی می‎شود.

وی با اعلام اینکه این رزمایش با حضور گردان‌های امام حسین(ع) شهرهای غرب استان برگزار می‎شود، گفت: همه ادواتی که در عملیات والفجر 10 به‌کارگیری شد در این رزمایش مورد استفاده قرار می‎گیرد.

رستمیان به برنامه‌ریزی انجام شده برای حضور مردم و دانش‌آموزان در این رزمایش اشاره کرد و افزود: دانش‌آموزان و مردم به صورت متمرکز با برنامه از نحوه برگزاری رزمایش و نیز نمایشگاه‌های طبیعی که در منطقه تدارک دیده شد بازدید می‏‌کنند، طراحی این نمایشگاه در مقایس طبیعی است.

وی در ارتباط با اثر گذاری اینگونه نمایشگاه‌ها گفت: دوران دفاع مقدس طلایی‎ترین دوران مردم بزرگوار این مملکت است، اوج غیرت مردم ایران در این دوران در برابر کشورهای ضد اسلام به خوبی به نمایش درآمد.

فرمانده عملیاتی لشکر 25 کربلای مازندران اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس به ظاهر عراق در برابر ایران قرار گرفته بود ولی در واقعیت 50 کشور جهان از اقدامات خصمانه صدام پیروی می‏کردند و مردم جانانه با تقدیم 250 هزار شهید از حریت اسلام ناب محمدی دفاع کردند.

وی اضافه کرد: در این نمایشگاه تلاش داریم که برخی از جان‌فشانی‌های رزمندگان اسلام را نشان دهیم و این نمایشگاه‌ها برای یادگاران دفاع مقدس به نوعی بازخوانی می‎شود.

رستمیان در ارتباط با بازخورد مردم از این رزمایش اظهار کرد: اشتیاق مردم به دانستن حماسه‌آفرینی رزمندگان را به خوبی قابل مشاهده بود، تلاش آنها برای دانستن ناگفته‌های جنگ مبین این موضوع است.

وی اضافه کرد: مردم دوست دارند بدانند که سرداران و رزمندگان دفاع مقدس چه جانفشانی را انجام دادند.

فرمانده عملیاتی لشکر 25 کربلای مازندران اضافه کرد: در کنار مباحث مربوط به دوران دفاع مقدس  میزان آمادگی برای مردم به نمایش در می‌آید و اینگونه رزمایش قوت قلبی برای مردم مشتاق مبارزه با استکبار است.

وی اضافه کرد: با برگزاری این رزمایش زمینه آمادگی یگان‌های رزمی فراهم می‎شود.

 رستمیان در پایان گفت: چهار گردان امام حسین (ع)  به همراه گردان‌های رزمی و پشتیبانی و گردان‌های رزمی در این مانور سه روزه حضور دارند.

انتهای پیام/86004/ح40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : رزمایش - مازندران - کربلای - دوران - می‎شود - عملیات - اضافه - فرمانده - منطقه - عملیاتی - برگزاری - رزمندگان - گردان‌های - اسلام - والفجر - برگزار - ارتباط - بازسازی - رستمیان - مرزن‌آباد - نمایش - دانستن - آمادگی - دارند - برابر - اینگونه - برنامه‌ریزی - اظهار - چالوس - دانش‌آموزان - نمایشگاه - طبیعی - نمایشگاه‌ها -

نظر شما در مورد : برگزاری رزمایش بزرگ سپاه کربلای مازندران در منطقه غرب

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها