مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6954 -تاریخ انتشار : شنبه 10 مهر 1395 -ساعت : 15:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرماندار نکا:

توسعه اینترنت در شهرستان نکا فراهم شود

مازندشورا: فرماندار نکا گفت: توسعه اینترنت در شهرستان نکا فراهم شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، جعفر احمدی بعد از ظهر امروز در جمع دهیاران بخش مرکزی و هزارجریب نکا با تشریح چگونگی انجام سرشماری نفوس و مسکن سال جاری اظهار کرد: ثبت آمار اینترنتی در برخی از مناطق روستایی نکا وجود ندارد و باید توسعه زیرساختی اینترنتی فراهم شود.

وی افزود: استفاده از تمام ظرفیت‌های شهرستان برای انجام این سرشماری بسیار مهم است و همه باید در این راستا کمک‌کار ما باشند و همه دستگاه‌ها، دهیاران و همکاران با تمام ظرفیت به ستاد سرشماری شهرستان کمک کنند تا این سرشماری به بهترین شکل ممکن انجام شود و شاهد برنامه‌ریزی درست برای جامعه باشیم.

فرماندار نکا از دهیاران به عنوان مدیران روستاها نام برد و یادآور شد: دهیاران با تمام توان برای انجام سرشماری وارد شده و ضمن اطلاع‌رسانی به موقع به افراد در روستاها با مأموران سرشماری در روستاها هم همکاری لازم را انجام داده و کمک‌کار آنان باشند.

این مسؤول ادامه داد: براساس انجام سرشماری بسیاری از آمارهای پایه‌ای و اساس برنامه‌ریزی کشور فراهم می‎‌شود و ضمن آمار خانوارها، جمعیت و مسکن، وضعیت جامعه در این خصوص مشخص شده و برنامه‌ریزی‌ها براساس این جمعیت انجام می‌شود.

احمدی با اشاره به برگزاری دو مرحله‌ای سرشماری نفوس و مسکن در این دوره، خاطر نشان کرد: سوم تا 24 مهر ماه سرشماری در مرحله نخست و به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و مرحله دوم هم به مدت یک‌ماه از 24 مهر ماه تا 24 آبان ماه به صورت حضوری توسط عوامل اجرایی و مأموران سرشماری با مراجعه به درب منازل، انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه با ارائه اطلاعات درست و واقعی، فعالیت‌ها، تحصیلات، مسکن و جمعیت خانوارها مشخص می‌شود، گفت: آحاد جامعه شهری و روستایی از ارائه آمار ناقص، نادرست و ناصحیح خودداری کنند و توجه داشته باشند، که هر نوع اطلاع‌رسانی آنان در آینده خود، خانواده و جامعه مؤثر است.

نماینده عالی دولت ادامه داد: برنامه‌ریزی مناسب و توزیع عادلانه اعتبارات در گرو سرشماری است که تولید آمار اختصاصی و پایه‌ای جمعیتی، شاخص مختلف مرگ و میر، سلامت و... از این سرشماری حاصل می‌شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه شهرستان نکا در سرشماری سال 93، رتبه برتر استان را کسب کرد، افزود: ویژگی مهم سرشماری سال 1395 با سال‌های گذشته، اینترنتی بودن آن است که در سرشماری امسال به‌ جای پرسشنامه و فرم‌های کاغذی، جمع آوری اطلاعات، به وسیله تبلت و اینترنت فراهم شده است.

وی گفت: داشتن اطلاعات و آمار دقیق، صحیح و مناسب در تحقق اهداف برنامه‌ها، چشم‌انداز و پیشرفت و توسعه کشور بسیار مؤثر است که تحقق آن در گروی همکاری مطلوب عموم مردم، دهیاران و جامعه روستایی در سرشماری عمومی نفوس و مسکن است.

اطلاعات سرشماری ربطی به پرداخت یارانه‌ها ندارد

مسؤول روابط عمومی سرشماری نفوس و مسکن هم در این جلسه گفت: این سرشماری ربطی به یارانه ندارد و در این سرشماری تنها به موضوع جمعیت، سلامت، مسکن و شغل پرداخته شده است و با توجه به اینکه به درآمد خانوارها اشاره‌ای نشده است، لذا خانوارها اطلاعات کامل و واقعی خود را ارائه کنند.

مصطفی باقری افزود: سرشماری نفوس و مسکن، کامل‌ترین و مؤثرترین شیوه جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز برای برای برنامه‌ریزی کشور است و اطلاعاتی که در این طرح ملی توسط مأموران جمع‌آوری و توسط سازمان آمار به‌دست می‌آید در این سازمان محفوظ است.

وی با اشاره به اینکه سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1395 در سال جاری، از تاریخ 3 مهر ماه به صورت اینترنتی آغاز شده و این نوع ثبت نام تا 24 مهر ماه ادامه دارد، گفت: خانوارها با مراجعه به این آدرس ( www.sarshomari95.ir) می‌توانند؛ اطلاعات خود را ثبت کرده و از این طریق و با انجام سرشماری به شیوه اینترنتی، به افزایش سرعت، دقت و کاهش هزینه‌‌های سرشماری کمک کنند.

انتهای پیام/86002/ذ40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سرشماری - اطلاعات - اینترنتی - دهیاران - خانوارها - جامعه - شهرستان - اینکه - جمعیت - برنامه‌ریزی - فراهم - مسؤول - ادامه - روستاها - مأموران - افزود - اشاره - توسعه - عمومی - روستایی - ارائه - ندارد - باشند - مناسب - جمع‌آوری - سلامت - مراجعه - واقعی - اطلاع‌رسانی - بسیار - احمدی - اینترنت - کمک‌کار - فرماندار - پایه‌ای - براساس - همکاری - مرحله -

نظر شما در مورد : توسعه اینترنت در شهرستان نکا فراهم شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها