مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6956 -تاریخ انتشار : شنبه 10 مهر 1395 -ساعت : 15:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن

دادستان شهرستان نور:

رعایت عفاف و حجاب باید برای همه به دغدغه اصلی تبدیل شود

مازندشورا: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نور، گفت: موضوع عفاف و حجاب باید برای همه دغدغه باشد و این دغدغه توسط روحانیون و مبلغان می‌تواند در مردم ایجاد شود و از طرف دیگر متدینان باید در همه عرصه‌ها حتی ساحل حضور پیدا کنند

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، قنبر قنبری بعد از ظهر امروز در گردهمایی علما و مبلغان (طلایه‌داران تبلیغ) که در آستانه ماه محرم و آمادگی برای تبلیغ و ترویج دین و تبیین خط و مشی مورد نظر ایام محرم در مصلی الغدیر شهرستان نور برگزار شد، اظهار کرد: ارائه گزارش درباره تخلف دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی توسط مردم به پیگیری‌ها، نظارت و کاهش تخلف کمک می‌کند و سرعت می‌بخشد که ترغیب مردم به احساس مسؤولیت توسط مبلغان ضروری است.

وی افزود: بی‌تفاوتی نسبت به اشرار و ترس مردم از برخورد احتمالی پس از آزادی اشرار امری است که نیازمند آگاهی دادن و رفع نگرانی است و این وظیفه بر دوش مبلغان است تا به مردم اطمینان دهند، خطری برای آنان وجود ندارد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نور، گفت: موضوع عفاف و حجاب باید برای همه دغدغه باشد و این دغدغه توسط روحانیون و مبلغان می‌تواند در مردم ایجاد شود و از طرف دیگر متدینان باید در همه عرصه‌ها حتی ساحل حضور پیدا کنند.

دادستان ویژه روحانیت مازندران و گلستان نیز در این مراسم، اظهار کرد: کربلای سید شهدا نمایشگاه تجلی فضایل انسانی و عاشورا نمایشگاه فضایل اسلامی است و همه در معرفی این فضایل سهم دارند و باید به اندازه خود نقش‌آفرینی کنند، تا ملکات فاضله رشد پیدا کند.

حجت‌الاسلام، سعید شهواری افزود: در این نمایشگاه با عظمت، اسلام را با همه خوبی‌ها ملاحظه می‌کنید، شجاعت، مروت، ایثار، از خودگذشتگی و ... در صحنه عاشورا و کربلا می‌بینید، همه ما در این مسیر و تبیین فضایل انسانی و الهی دارای نقش هستیم و باید ایفای نقش کنیم.

وی تلاقی سپاه سیدالشهدا و سپاه حر در کربلا را از بهترین فضایل انسانی دانست و بیان کرد: شما مبلغان وظیفه تبلیغ بخشی از این فضایل را برای مردم دارید و تبیین درست آن می‌تواند به تبیین قیام عاشورا کمک کند.

دادستان ویژه روحانیت مازندران و گلستان گفت: زمانی که گفته می‌شود، علما وارث و جانشین پیامبر هستند، این جانشینی در نشر فضایل دینی و اخلاقی است و اگر حتی در این راه، بی‌احترامی هم بشود باید با صبر و متانت به امر تبلیغ بپردازیم و از پیامبر و ائمه تأسی و الگو بگیریم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نور نیز در این آیین با بیان لزوم تبیین وقف در منابر، اظهار کرد: وقف یک نهاد ممتاز دینی است، پس وظیفه همه ما مبلغان دینی روشن است باید با تشویق مردم و ادای وظیفه در بحث ترویج وقف به عنوان فریضه الهی توجه کنیم.

ابوالحسن چالویی افزود: در کل کشور 808 نیت داریم از این تعداد 32 درصد نیت محرم و عزاداری سیدالشهدا است و باید در این راه هزینه شود.

وی کل موقوفات مازندران را 13 هزار 588 موقوفه برشمرد و اظهار کرد: 4 هزار و 236 موقوفه ویژه روضه‌خوانی است و یک‌هزار و 515 موقوفه نیز با نیت اطعام‌دهی وقف شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نور با بیان اینکه 40 درصد موقوفات استان به عزاداری اختصاص دارد و در محرم هزینه می‌شود، گفت: 400 نیت در شهرستان نور وجود دارد که 50 نیت عزاداری و اطعام‌دهی است بنابراین انتظار داریم، مبلغان یک شب را به وقف و احکام وقف اختصاص دهند.

انتهای پیام/86023/صا40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فضایل - مبلغان - شهرستان - تبیین - اظهار - تبلیغ - وظیفه - دادستان - انسانی - عاشورا - موقوفه - عزاداری - مازندران - نمایشگاه - افزود - دغدغه - گزارش - داریم - خیریه - هزینه - موقوفات - اختصاص - اوقاف - اطعام‌دهی - اداره - عمومی - اشرار - می‌تواند - ترویج - کربلا - پیامبر - سیدالشهدا - روحانیت -

نظر شما در مورد : رعایت عفاف و حجاب باید برای همه به دغدغه اصلی تبدیل شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها