مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6961 -تاریخ انتشار : شنبه 10 مهر 1395 -ساعت : 17:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن

سرپرست فرماندهی انتظامی قائم‌شهر تأکید کرد

لزوم ایجاد پالایش تصویری در قائم‌شهر

مازندشورا: سرپرست فرماندهی انتظامی قائم‌شهر بر لزوم ایجاد پالایش تصویری در این شهرستان تأکید کرد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از قائم‌شهر، شعبان مهری‌اِواتی عصر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته ناجا با بیان اینکه آرامش و امنیت خود را مدیون خون شهداء هستیم، اظهار کرد: جلب اعتماد عمومی، مشارکت مردم و دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی از اهداف نیروی انتظامی است.

وی با اشاره به اینکه شعار امسال ناجا، «همه با هم برای امنیت و آرامش تلاش می‌کنیم» است، افزود: امنیت، یک تولید اجتماعی است و همه باید در به وجود آوردن آن دخیل باشند.‌

سرپرست فرماندهی انتظامی قائم‌شهر تصریح کرد: پالایش تصویری و نصب دوربین در قائم‌شهر هنوز به جایی نرسیده و این در حالی است که نصب آن تصویب و دوربین‌ها تهیه شده و شهرداری باید نسبت به جانمایی آنها اقدام کند.

وی با تأکید بر اینکه 80 درصد کشفیات ما توسط دوربین مغازه‌ها و منازل انجام شده است، ادامه داد: این دوربین‌ها از کیفیت خوبی برخوردار نیستند ولی کمک حال است و اگر در جایی قید شود که در این مکان دوربین مداربسته وجود دارد در کاهش سرقت‌ها مؤثر است.

مهری اظهار کرد: در شورای اداری شهرستان مصوب کردیم که تمام ادارات دوربین‌های مداربسته نصب کنند تا داخل و خارج اداره را پوشش دهد ولی فقط 20 درصد از ادارات دوربین را نصب کرده‌اند که آن هم کیفیت پایینی دارد.

وی ادامه داد: افزایش احساس امنیت در بین شهروندان از وظایف نیروی انتظامی است و نصب دوربین و پالایش تصویری می‌تواند بخشی از این وظیفه را جامه عمل بپوشاند.

سرپرست فرماندهی انتظامی قائم‌شهر به برنامه‌های هفته ناجا اشاره کرد و گفت: دیدار با خانواده شهداء، مشاوره با مددکار و ویزیت رایگان، ارسال پیامک و پیام‌های هشدار‌دهنده پلیس به تلفن همراه و ثابت، حضور کارشناسان در مدارس و بحث پیشگیری از جرائم، اهدای خون توسط کارکنان و اجرای نمایش خیابانی با موضوع آسیب‌های اجتماعی از جمله آن است.

وی با بیان اینکه طرح مدارس از اول مهرماه در شهرستان اجرایی شد، تصریح کرد: 38 مدرسه دخترانه آسیب‌پذیر در دو شیفت زیرپوشش نیروی انتظامی قرار دارد و 115 نفر از پرسنل کادری و 19 دستگاه خودرو در این طرح شرکت دارند.

مهری افزود: افرادی که می‌خواهند به‌عنوان سرویس مدرسه کار کنند باید شرایطی همانند حداقل 23 سال سن، خودرو با ظرفیت چهار نفر به بالا، داشتن بیمه شخص ثالث، کپسول اطفاء حریق، دارا بودن علائم ممیزی و نداشتن سوء پیشینه را داشته باشد.

وی اظهار کرد: از شهریورماه سال 94 تا شهریور امسال‌ و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 31 درصد کاهش تماس تلفنی با فوریت‌های 110، 29 درصد کاهش تماس با قسمت راهنمایی و ارشاد، 30 درصد کاهش مراجعه حضوری به مقرها و در مجموع تماس‌ها، 14 درصد کاهش ثبت شد و این امر نشان از آن دارد که حضور پلیس در سطح شهر پررنگ‌تر شد.

سرپرست فرماندهی انتظامی قائم‌شهر با بیان اینکه نسبت به سال گذشته 13 درصد افزایش کشفیات در مواد مخدر داشته‌ایم، افزود: کشف سلاح غیرمجاز، 19 درصد، کشف سی‌دی غیرمجاز هشت درصد، دستگیری معتادین تابلو و خیابانی 20 درصد و دستگیری سارقین دو درصد نسبت به مدت مشابه سال 94 افزایش داشته است.

مهری در پایان به تمهیدات ناجا در ماه محرم اشاره کرد و گفت: همیاران محرم با پوشیدن کاور و داشتن افشانه در انتهای دسته‌‌های عزاداری قرار گرفته و آن را مدیریت می‌کنند، همچنین بیش از 110 پلیس افتخاری توجیه شدند تا در این 10 شب همراه دسته‌های عزاداری باشند و امنیت آن را تأمین کنند.

انتهای پیام/86017/ت40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : قائم‌شهر - انتظامی - امنیت - اینکه - دوربین - فرماندهی - سرپرست - اشاره - پالایش - افزایش - نیروی - افزود - تصویری - اظهار - خیابانی - مدرسه - مدارس - همراه - خودرو - داشتن - انتهای - دستگیری - گذشته - مشابه - غیرمجاز - عزاداری - ادامه - دولتی - اجتماعی - شهداء - آرامش - تأکید - باشند - تصریح - مداربسته - شهرستان - کیفیت - کشفیات - دوربین‌ها - ادارات -

نظر شما در مورد : لزوم ایجاد پالایش تصویری در قائم‌شهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها