مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6967 -تاریخ انتشار : شنبه 10 مهر 1395 -ساعت : 20:48

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرماندار چالوس تأکید کرد

لزوم توسعه فرهنگ احترام به والدین در جامعه

مازندشورا: فرماندار چالوس با اشاره به اینکه امروز در برخی از خانواده‌ها شرایط نگهداری والدین در منزل وجود ندارد، تأکید کرد: فرهنگ غنی احترام به‌والدین که برگرفته از آموزه‌های دینی است باید توسعه پیدا کند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس محمدناصر زندی عصر امروز در جشن سالمندان که به‌مناسبت روز جهانی سالمند در مرکز توانبخشی روزانه سالمندان مهر خضراء برگزار شد، اظهار کرد: در فرهنگ ما دوری از بزرگان و والدین شایسته نیست، چون پدران و مادران در طول زندگی خویش از جان و دل برای فرزندان مایه گذاشتند.

 

وی با اشاره به اینکه امروز در برخی از خانواده‌ها شرایط به شکلی است که با توجه به مشغله‌های کاری موجود گاهی امکان نگهداری والدین در منزل وجود ندارد، تصریح کرد: فرهنگ غنی احترام به‌والدین برگرفته از آموزه‌های دینی است که باید توسعه پیدا کند.

فرماندار چالوس با بیان اینکه پیری و کهولت سن سیری است که همه باید طی کنیم، خاطر‌نشان کرد: باید فرهنگ احترام و نگهداری از والدین در سنین کهنسالی را رشد داده و به فرزندان و نسل‌های آینده منتقل کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه والدین همیشه دعاگوی فرزندان خود هستند، بیان کرد: با وجود اینکه برخی از فرزندان به‌دلیل خامی و ناپختگی از احترام به پدران و مادران غفلت می‌کنند اما  والدین هرگز آنها را از دعای خیر خود فراموش نمی‌کنند.

 

زندی خطاب به جوانانی که پدران و مادران خود را به مراکز توانبخشی سالمندان می‌آورند، تأکید کرد: این افراد باید بدانند که والدین تنها خواستار احترام از سوی فرزندان هستند و این خواسته و توقع بالایی در مقابل شب زنده‌داریها و مرارت‌هایی که در راه پرورش و تربیت فرزندان خود کشیدند، نیست.

 

 وی با تأکید بر اینکه خیر و صلاح همه خدمت به پدر و مادر است، تصریح کرد: بدون شک اگر دعای پدر و مادر پشت فرزندان باشد دست‌کم آنها در این دنیا از رنج و عذاب به‌دور می‌شوند، بنابراین برای داشتن زندگی خوب و شایسته نیاز به دعای والدین است و اگر کسی مورد عاق والدین قرار بگیرد با وجود تلاش فراوان خوشی‌های ماندگاری نخواهد داشت.

 

*سالمندان برکت خانه و زندگی

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چالوس نیز با تأکید بر اینکه پدران و مادران با وجود کهولت سن برکت خانه و زندگی هستند، گفت: انتظاراتی که ما از جوانان داریم آن است که الگو گرفتن از افراد سالمند را در زندگی بهتر سرمشق و الگوی خود قرار دهند و در این زمینه تجربه کسب کنند.

حدیث گردکلی بر اهمیت پاسداشت سالمندان تأکید کرد و افزود: جامعه سالم جامعه‌ای است که در آن افراد با آرامش و لذت خاطر زندگی کنند و این آرامش جز در سایه پدران و مادران و احترام قلبی به آنها محقق نمی‌شود.

وی در پایان گفت: سالمندان سرمایه‌های اجتماعی هر جامعه محسوب می‌شوند و با داشتن تجربیات درخشان، می‌توانند به‌عنوان بستری برای پرورش استعدادها و انتقال تجارب به‌شمار آیند.

 

به گزارش فارس، در این مراسم برنامه‌های شاد و متنوعی برای سالمندان و حاضران از سوی اداره بهزیستی و کمیته امداد امام‌خمینی(ره) چالوس، فرماندار و شورای اسلامی شهر چالوس به اجرا درآمد.

انتهای پیام/86028/ج


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : والدین - فرزندان - سالمندان - زندگی - احترام - اینکه - چالوس - تأکید - پدران - مادران - فرهنگ - فرماندار - جامعه - افراد - تصریح - پرورش - آرامش - داشتن - می‌شوند - نگهداری - کهولت - شایسته - گزارش - توسعه - شهرستان - امروز - توانبخشی - سالمند - اشاره -

نظر شما در مورد : لزوم توسعه فرهنگ احترام به والدین در جامعه

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها